SF tim
* 01.06.2020. 23:41:14
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Twilight: New Moon  (Pročitano 8043 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.02.2010. 13:14:30 »

Twilight: New Moon (2009)

Nastavak Tvajlajt sage: Placi mala placi...

Elem, za gledanje nastavka Tvajlajt vampir romanse, moje drage citateljke (a i citatelji) morate ispuniti sledece uslove.
Zapaliti mirisne svece, zatamniti prostoriju, nabaciti crveno heklanje preko monitora i pripremiti crno vino i cokoladne praline na dohvat ruke.
I sto je najbitnije, privesti dragog i ugnezditi se kraj njega na kaucu...

Gledanje ove ljubavne pekmeze u solo varijanti nije preporucljivo (zenama) jerbo ce se ili napiti kao prasice posle toga, ili bezglavo izleteti na ulicu i udati se za prvog stranca oji naidje....
A za nas, solo men-ove ovaj film gledamo sa otvorenim pivom, da podrigujemo na one "suza niz ledja" scene i dnevnim novinama pri ruci (za slucaj da nam dosadi ono njusenje i ljubakanje dvoje zaljubljenih)

Salu na stranu, zezanciju pred sebe.
U ovom nastavku, nazvanom New Moon, Bella i njen vampir Edward se lepo zabavljaju, vole i cmacu kad god stignu.
Ali, odmah posle njenog 18. rodjendana, njegov cale, tj vodja klana vampira naredjuje preseljenje u drugi grad jer je ovde kao "provaljen", nije se promenio deset godina i izgleda isto. A ljudovi, "bloodbags" su poceli primecivati.

...jesi opet pio pivo sa Mr Sal-om?....

Ona, Bella, ga je i pre molila da je on "promeni", pa da i ona postane vampirusa tako da budu zauvek zajedno (koji horor, cuj zauvek zajedno)
Ali on ni da cuje, jer nece "da joj prokle dushu". I samom tom namazanom, dvosmislenom recenicom je bledoliki stekao moje simpatije. Ipak ima mozga u tintari. Video je odakle vetar duva i smislio je u momentu ekstra romanticno i namazano opravdanje da ne bude sa njom zauvek...hehehehe.

I onda, on nju odvoji na razgovor i da joj nogu.
Kao, sele se. Oce i ona sa njim, al ono namazano opravdanje da je ne pretvori stoji i dalje... I da bi se lakse otarasio njenih suza i molbi, on joj, kao slag na tortu kaze "Ti nisi dovoljno dobra za mene", pa se okrene i ode. Genijalno.

Sad, zeMske, u ovom momentu filma zagrabite cokoladnu pralinu da vam zaustavi suzu koja vam se svo vreme nogiranja skupljala u uglu oka...
I ako je bas krenula, srknite malo vina da sperete gorcinu.

Tako on ode pevuseci "placi mala placi" a ona ostade patiti mesecima, u tisini svoje sobe na granici postojanja i nepostojanja...
Napokon prihvati calcev savet da izadje, da se druzi sa svojim zaboravljenim drugarima.
Prilikom jednog izlaska, kada upadne u neku opasnu situaciju, Edvard joj se kao duh javi i savetuje je...

I onda nju pukne fiks ideja u tintaru da je on jos uvek voli, i da brine za nju i da je uvek "nadgleda", iako je obecao da se nikad vise nece videti.
Ona to iskoristi i sa svojim drugarem iz detinjstva sklapa motor da bude uvek u opasnosti kao opasnom voznjom, samo da bi ga videla, makar i njegov duh... (koja romantika, jebte...izlagati glavu samo da bi se videla halucinacija ili duh voljenog.)

U tom momentu filma sam podobro nageo piva i podrignuo. Ucinilo mi se zgodnim da to odradim bas u tom momentu romantike, neznosti i intenzivnog titranja ljudske dushe sa zbogom pameti, koja rizikuje toliko za frajera.

Ako mislite da sam previse otkrio filma, varate se...jer tek sada krece cirkus. Pazte ovo.
Taj njen prijatelj iz detinjstva je zaljubljen u Bellu. I kako su zajedno pravili motor, ona se malo bolje zagledala u njega.

I mirikl se desi. Ona se zaljubi u Dzejka, jarana.
Taj momenat filma me trgnu iz laganog dremeza poluotvorenih ociju koji me spopade...zbog cega li samo? heheheh....
Trk do friza po jos jedno pivkana, jer vidim ja bit ce tu derneka raznih...

...Sal stizem...spremi vino i odaberi film...

I nisam pogresio. Ona voli obojiu, i nikako da se odluci pustiti Edvarda iz srca i prepustiti se Dzejku.
Sad se vi pitate "pa sta, ljubic pekmez ko ljubic pekmez...oce Bella na dve stolice pa eto..."

Malo morgen. Sad se dobro drzite...slusaj vamo...
Dzejk je vukodlak iz porodice vukodlaka!!!

I nakon par gutljaja sam stekao sliku o toj...Belli.
Ona vam je onako...kako bi ameri rekli..."kinki"...iliti po nasem nastrana.
Prvo se vucara sa krvopijom, pa onda sa vukodlakom.
Razumljivo da svako od nas ima seksualne fantazije, al ona ga brate pretera.

Ajd dobro, ameri jesu bolesni i to je to.
I da zavrsim sa "kratkim" opisom radnje...elem, ona saznaje da je Edvard u smrtnoj opasnosti, da je ona u smrtnoj opasnosti i da se sve to iskomplikovalo do neba. Pride tome jos sto se klan vampira i klan vukova (Belline dve stolice) ne mirisu ni pod tackom razno....

I sada ona treba da odluci, i da poslusa svoje "kinki" srce....  hehehehehhe...
Sad, zeMske, u ovom momentu filma, opet zgrabite pralinu sa stola i ponudite je dragom uz kog ste se jos svise stisli, ugnezdili... i posto vam je zaspao od tolike miline i romantike, probudite ga laganim cmokicem po nosu ili bolje vratu (u duhu filma) jer pocinje akcija.

... dosta mi je psece harane iz konzerve....

Te akcione scene su uradjene bas onako, van svih manira ljubavnih krmenadli.
Mora da su producenti znali da ce uspavati musko gledaliste, pa su se smilovali...
CGI vukodlaka, njihovo pretvaranje u ogromne vukove je uradjeno fantasticno.

Malobrojne scene borbe su da vam dah zastane. Ali kao sto rakoh, malobrojne. Ipak, za razbijanje romanticne monotonije imamo i scene u evropi, a ne samo u onom americkoj nedodjiji) gde se celi cirkus seli, da bistigao na dvor kralja vampira...

...Sal, spremaj cevape...

Gluma glumaca dobra, cak vrlo dobra. Scenaristi nisu zaili para, tako da je produkcija prvorazredna.
Muzika onako...a ritam filma neujednacen, sto mu i daje onu zicu koja vas sprecava da film nazovete dosadnim.
Mislim, sve jeste ali dosadan nije.

I sada se vi pitate citajuci moje komentare u prikazu sta me natera da odgledam film.
Iskreno da vam kazem (pisao sam i o prvom delu), morao sam.

Elem, odredjena "drugarica" voli ovakve boze, a voli da ih gleda sa mnom.
I da ne bi slucajno trpio ono da mi se tu gnezdi kraj mene, krka me pralinama, ne da mi pivo (da ne reskira da podrignem u najromanticnim momentima) i da se ne bi ljutila na mene sto hrcem dok se Edvard i Bella prvo njuse, pa onda strastveno cmacu, odlucih da ga odgledam sam.

Tako, da kao Edvard, imam izgovor. Kad ga predlozi, ja lepo kazem "vec sam ga odgledao, ajmo mi neki horor..."  hehehehe

...dodjite vampiri, dodjite...vukovi vas cekaju....

I sada preporuciti ili ne.
Kao sto rekoh, film nije dosadan (mada imamalo razvucen kraj) uprkos svojih 130 min duzine.

Ovako... zenama i romanticima apsolutna preporuka.
Za ostale, preporuka. Ipak, film u produkcijskom smislu vredi i te kako.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1259571/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=KYBF3HKzrmE
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 23:15:58 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.02.2010. 19:38:46 »

Bravo majstore!

Čitala sam knjigu i nije mi se baš ... film da gledam ???  Sumnjam da će me čak i ona zadnja slika ubediti  Wink
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 07.04.2010. 12:03:28 »

Najzad odgledah i ovaj film. Zaista prava tinejdžerska limunadica, sa sve tinejdž-manekenima koji igraju glavne uloge. Naravno, ovo je pravi recept za savršen film za devojčice koji će u prvoj nedelji doneti instant milione njenim producentima. Režiser (gle čuda, ona je žensko) je pravi genije jer je uspela da skine pola muške ekipe u pantalone i da ih lepo provlači kroz film polugole sa lepo oblikovanim bicepsima. Tu se prepliću i dve ljubavne priče pa imate i utakmicu ko će na kraju zadobiti ljubav glavne heroine. Sve u svemu, iako sam dobro shvatala da je film boza, na kraju sam uhvatila sebe da čak i uživam pomalo u odmoru moždanih ćelija i u navijanju za vampira. Ah, šta ćeš kad volim plave tipove  Very Happy.
Ma apsolutno je gledljivo, za neko dosadno popodne kad nemate šta da radite. Možda ćete se posle ovog filma osećati romantičnije Wink
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 07.04.2010. 19:21:15 »

Twisted Evil I Baba navijala za plavušana  Wink U knjizi su isto goluždravi - smeta im odeća  Rolling Eyes Ali ... nije za čitanje "u nizu" , suviše plitko  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 30
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.06.2011. 17:01:25 »

Zahvaljuci ovom filmu zavoleo sam Twiilight Mr. Green
Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 27 upita.