SF tim
* 26.05.2019. 23:43:29
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zanimljive igrice za glavolomce  (Pročitano 37487 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 29.11.2010. 21:32:17 »

Azadu sam odigrala i baš je opuštajuća. Ove druge ću da probam. Inače izašla je nova Mystery Case File: 13th Skull. Sad ću da je probam   Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 29.11.2010. 21:41:46 »

E, za klince je super "Mystery CookBook", samo moraš ti da igraš s njima dok ne nauče da čitaju engleski.  Mr. Green
« Poslednja izmena: 29.11.2010. 22:08:39 od svetlost lutalica » Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 29.11.2010. 21:47:54 »

A ti to kao igrala zbog Borgića... Važi  Wink
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 29.11.2010. 22:50:11 »

@Sekundica
Nervira me kod Machinariuma što mi prvo treba vreme da ukapiram šta treba da radim, a onda kad konačno ukapiram, shvatim da mi treba još 10 minuta da to ekšli i odradim (u smislu štrapaciranja, tegljenja, skakanja sa jednog mesta na drugo itd.) Plus, na ivici je da bude previše zahtevna za moj ukus (kao i Drawn, recimo), pošto meni igrice načelno služe da odmorim mozak. Bar u prvom semestru.  cmizdravac

Odtep, odtep (opoziv utepavanja)
Smatraj se pomilovanom  Cool
« Poslednja izmena: 29.11.2010. 22:53:44 od Sekundica » Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 01.12.2010. 16:04:09 »

A evo i domaćih igrica koje su pravili naši likovi i zovu se Paprikari. Isto je Hidden object game, ali ima i puzzle. Sviđaju mi se. Istakla bih muziku koja se provlači kroz igrice, a koja je domaća i baš se lepo uklopila. Kad kažem domaća, ne mislim na Grand paradu nego na stare narodne pesme i na podlogu sa frulicom. Baš lepo.

Odigrala sam dve iz serijala o Mortimeru Beketu i odlične su. Iako se vidi blago neiskustvo jer igrice imaju delove koji su preteški i neke koji su smešno laki, mislim da su momci baš na dobrom putu.

Link ka sajtu:
http://www.paprikari.com/

E da... i onda su napravili treću o Mortimeru Beketu (The Lost King) koja je sasvim super, nalik pomenutom Eliksiru besmrtnosti.

Meni su prve dve ispodprosečne do prosečne, a u trećoj  su (konačno svaka cast ) digli ruke od koncepta skupljanja parčića pa se traže celi predmeti, i uopšte, težište je pomereno sa samog traženja na avanturu (predmeti su jasno nacrtani i uglavnom se nalaze iz prve, za razliku od prve dve u kojima treba da nazreš tačkicu roze boje i ukapiraš da je to prase koje se sakrilo iza gomile nečega). I dobro je ispalo.
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 01.12.2010. 22:27:44 »

I to sam odigrala   Laughing
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 03.12.2010. 22:45:08 »

A ja sam u međuvremenu našla spisak sa 545 precracked hidden object igrica. Shocked

Doktorat će morati da sačeka...par decenija...  Mr. Green
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 04.01.2011. 15:21:13 »

The Nightshift Code nije loša (zanimljiva priča, ok nacrtani predmeti, interesantne i ne teške minigames...tj. jedine mingames su neka dekodiranja nečega, skroz simpa). A ima i arkadni mod gde se samo traže stvarčice dok vreme ne istekne.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 19.01.2011. 18:25:38 »

And now something completely different.  Very Happy

Ricochet Infinity je vrlo veoma mnogo adiktivan arkanoid sa svemirskom temom i nekim zanimljivostima koje nisu baš karakteristične za ovaj tip igrica (recall, tj. mogućnost da "pozoveš" lopticu nazad, i skupljanje prstenova na svakom nivou). Upravo to skupljanje prstenova ga svrstava u ovu temu (mada arkanoid igre, u principu, je li, nisu uopšte intelektualno izazovne) jer na ponekim nivoima baš moraš da smisliš kako ćeš da pokupiš svih pet prstenova. Osim toga, zanimljivo je što mogu da se biraju "autić" (tj. paddle, tj. ono što voziš i od šta se odbija loptica) i lopta, a pri tom svaki autić ima neku specifičnu funkciju koja se aktivira kad pokupiš odgovarajuće pojačanje. Simpa.

Takođe je interesantno da su planete u "setovima" parodije na...svašta (Trantora, Hyperior, Barrakis i slično), a drugi set se zove "Delta Quadrant" tako da, eto, jeste pravljeno za SF geekove. E da, postoji mogućnost da se edituju i prave nivoi i skoro beskonačna količina fan-made setova koji mogu da se skinu sa neta, tako da može da se igra otprilike u beskraj... cmizdravac
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 27.01.2011. 10:53:26 »

Enlightenus II: The Timeless Tower http://www.bigfishgames.com/download-games/8957/enlightenus-the-timeless-tower/index.html definitivno zanimljiva avantura-hidden object game. Probaj!!!
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 27.01.2011. 16:21:06 »

Nije loš ni prvi deo.  Very Happy
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 36
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 15.03.2011. 03:50:16 »

Sad će NaraYan i Sekundica da me utepaju, ali ću da iskritikujem Machinarium. Skroz je ljupko nacrtan, slažem se, ali ideja da možeš da koristiš samo ono što ti je u dometu povlači za sobom previše hodanja, rastezanja i skupljanja što prilično usporava tok radnje. I minigames me smaraju (ali mene sve minigames smaraju, tako da to nije neki minus igrici). U stvari, suštinska zamerka je da ima previše "fizikalisanja" za moj ukus. Ili je trebalo da iskuliram do februara, pošto trenutno imam manjak strpljenja i vremena, a višak mentalnih izazova u RL, pa me to očigledno ometa u shvatanju igrice na pravi način.  Sad

Štaaaa!!! Utep utep šljus šljas uvopovuk!
Da se nisi povadila onim sledećim postom bilo bi još tepanje Laughing

Jes, ima toga stvarno, to špartanje i odrađivanje. Ali prezentacija, priča, animacija, zvuci... a muzika, genijalna muzika... ja bih svemu dao čistu desetku Smile A i devojčice i roboti... pa to stvarno ne ide :p
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 22.04.2011. 19:58:50 »

Evo našla sam još nekoliko simpatičnih room escape igrica, ako nekoga zanima:   Wink

http://www.mousebreaker.com/games/icescape
http://armorgames.com/play/749/the-great-kitchen-escape
http://armorgames.com/play/1996/the-great-bathroom-escape
http://armorgames.com/play/1311/the-great-living-room-escape
http://armorgames.com/play/3583/the-great-house-escape
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 20.05.2011. 12:50:10 »

E ova mi se igrica bas svidela: http://www.bigfishgames.com/download-games/12504/the-tiny-bang-story/index.html
Odusevila sam se crtezom, a i nije ni tako laka, bas sam se namucila, citava 2 dana.

U medjuvremenu se Dragom skida Witcher 2. Jedva cekam!!!  igra
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 20.05.2011. 13:30:52 »

Nemoj to da mi radiš...ne sada... cmizdravac

Laughing Laughing Laughing
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 23 upita.