SF tim
* 23.10.2020. 23:17:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 2 (66.7%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009)  (Pročitano 7365 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 06.02.2010. 04:45:29 »

The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) - Maštarnik doktora Parnasusa

Da li ste zaista očajni kada sklapate savez sa đavolom,... ili samo radoznali?

Putujuća pozorišna grupa pokušava da pronađe publiku za svoju čudnu predstavu. Ali umesto toga pronalaze čoveka koji se ne seća svoje prošlosti i koji je možda ključ za spasavanje izvesnih života...

Ko ne voli umetničke filmove nek zaboravi ovaj film i opis momentalno, jer ovaj film je to od prvog do poslednjeg kadra. Prepun je kontrasta i šarenila. Ugdan prizor za oči ali težak za praćenje.
U nekom trenutku može vam se učiniti da su neke scene ili dijalozi potpuno bespotrebni. Kao što je čerupanje kokoške ili izvođenje mađioničarskih trikova sa metalnom cevčicom (ovaj film obiluje takvim uvrnutim scenama).
Međutim oni su potpuno na svom mestu. Ovaj film prosto vapi za takvim scenama i dijalozima.
Na mahove je čak i dosadan a onda vas potpuno opčini i nagoni na inspiraciju.

Može opisati jednom rečju; "Egzotičan".
Ono što mi je najegzotičnije u ovom filmu je glumica Lili Kol (Lily Cole). Ona kako da je rođena za ovu ulogu. Nije neka super lepotica, ali njena lepota je interesantna i jedinstvena. Devojčica se uopšte ne uklapa u stereotipni šablon lepotica koje holivud u poslednje vreme štanca (sve liče jedna na drugu). Pravo je osveženje na ekranu.

Sve u svemu ako ste raspoloženi za malo smelijeg maštanja. Zavalite se i uživajte uz ovaj film.

http://www.imdb.com/title/tt1054606/
http://www.youtube.com/watch?v=OFxqw0jbC2Y
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 22:06:56 od dan555 » Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.02.2010. 18:22:26 »

Evil or Very Mad Kćerka mi juče donela film ali prevod ...  Crying or Very sad Rolling Eyes brži od filma ....a drugih nema.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.02.2010. 18:27:47 »

Pa uspori ga sa subtitle workshop. Rolling Eyes Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06.02.2010. 18:30:29 »

U svemu se slazem sa prikazom, ali ja nikako da skontam tu simboliku.
Cerupa kokos, pa sta?

Dodushe, jos ga nisam do kraja odgledao (tri dana ga gledam pred spavanje, i svaki put zaspem Smile )....

Film jeste egzotican, tj takva silina fantazija  se bas ne vidja cesto u filmovima...ali mislim da produkcija nije isla na to da napravi umetnicki film.
(dodushe, u samom Imaginariumu sve vrvi od umetnicke impresije, predela koji oduzimaju dah i tako...)
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06.02.2010. 18:33:24 »

Pa uspori ga sa subtitle workshop. Rolling Eyes Laughing

Ovde kažu: Šio mi ga Đura!
U prevodu : Šta reče ?
Misliš da baba zna to da radi ?  Laughing Jedva sam ukopčala kako se povećava titl da ne oćoravim skroz ...  Rolling Eyes Embarassed
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 07.02.2010. 00:00:02 »

Glorija, ako koristiš BS plejer prevod namestiš sa prostom komandom (Ctrl + strelice levo ili desno u zavisnosti da li titl žuri ili kasni)
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.02.2010. 00:30:14 »

poster_stupid A BS plejer mi na srpskom ...  grrr Embarassed

Srce si ! cvece jeeee
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.02.2010. 17:09:24 »

Odgledala sam film sinoć i moram da kažem da je jako osakaćen preranom smrću Hita Ledžera. Mislim da priča čak nije ni trebala da ide u pravcu u kome je otišla. Čini mi se da su je na silu promenili i takođe menjanje glumaca stvara različite utiske o karakteru pa mi se desilo da se jako razočaram jer su mi Jude Law i Johnny Depp bili mnogo uverljiviji od smornog Colina Farrela koji je imao i najlošiji deo uloge i nekako nelogičan s obzirom na prethodno ponašanje tog lika.
Đavo je najbolji lik u celom filmu i potpuno u Teri Gilijam- pajtonovskom stilu. Mnogo mi se svideo, zabavan je.

Sve u svemu film može da se gleda, ali je na momente dosadan i nije mu naročito dobro ukomponovana priča (dobro, to je na neki način i opravdano). Rekla bih: osrednje.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 22.04.2010. 11:12:01 »

Meni je ovaj film bio prilično dosadan. Jesu lepe fantastične scene, ali ja nisam tip koga to zanima u filmu. Radnja uopše nije na nivou. Slažem se da je Đavo dobro urađen (što je zanimljivo, Đavo je dobro urađen u većini filmova u kojima se pojavljuje), ostalo je...pa...da ponovim...meni bilo dosadno, dobrim frajerima u epizodnim ulogama uprkos. Sad

Otud ocena osrednje.
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 24.04.2010. 11:32:55 »

Nikako da iskristališem utisak o filmu, što više mislim, manje mi je jasno. U vizuelnom smislu bajkovit, i psihodeličan, verujem da bi LSD dao slične rezultate u nečijoj glavi. Ukusna žvaka za oči, bez sumnje, ali ne uspevam da zadržim pažnju na duže staze pa sam ga gledao u delovima. Ima stvari koje mi u simboličkom smislu niju jasne, ali nisam ni tragao previše...
Đavo mi je previše "vragolast" i na momente zlobno dobroćudan, u mojoj glavi izgleda sasvim drukčije, pa mi se valjda zato nije posebno svideo taj lik.
Nije retkost da jedan glumac tumači više likova, ali obrnut slučaj je mnogo ređi, ovde se smenjuju kao na traci, četiri slavna imena za jednu ulogu. Jasni su razlozi za to a i dodalo je izvesnu notu zanimljivosti. Ipak očekujem nešto više da bih film smatrao dobrim pa od mene ocena "osrednje".
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.035 sekundi sa 26 upita.