SF tim
* 22.09.2019. 20:46:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jaje  (Pročitano 12009 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 06.02.2010. 00:35:51 »

JAJE

–   Draga Kraljice, uzmite svoj lek. Molim Vas! – sluga je klečao ispred poluprovidnog, svilenog paravana iza koga su se videli samo obrisi njegove gospodarice.
–   Neću! – mirno je odgovorila divnim glasom lebdeći na toplom vazduhu koji joj je obavijao telo nežnom, zlatnom izmaglicom.
–   Ali gospodarice, najuzvišenija Kraljice, zaista je neophodno da ga popijete. – gurao je ispred sebe tacnu ukrašenu žadom i zlatom na kojoj je bila staklena šoljica puna vrele srebrnaste tečnosti.
Okrenula se lenjo i sporo u vazduhu, providni ogrtač joj je spao i otkrio divno oblikovanu nogu, sluga je brzo spustio pogled na pod pocrvenevši i rekao:
–   Uzvišena, znate šta se desilo prošlog puta kada ga niste popili. Molim Vas.
–   Neću da pijem taj lek. Od njega mi je muka i depresivna sam. Pusti me da uživam u večeri. – oštro ga je pogledala pa polako pružila ruku do raskošno ukrašene činije koja je lebdela pored nje i uzela malu svetleću poslasticu. Pojela ju je, uz skoro nepristojne zvuke uživanja. Zatim je spustila ruku do svog nabreklog stomaka i nežno ga pomazila smejući se sve jače, jer je stomak počeo da svetli tamo gde ga je ona dodirivala.
–   Ne, ne presvetla Gospodarice, ne radite to! Molim Vas, samo se lepo smirite i opustite i uzmite svoj lek, a onda će sve biti u redu kao i do sada. – sluga je vukao polako svoju dugu belu haljinu po raskošnom debelom tepihu usuđujući se da dođe čak do paravana i polako je petljao rukama ne bi li provukao lek do nje. Bilo je jako važno da uspe da joj ga da. Morala je još malo da se suzdrži. Sa zebnjom je gledao njen ogromni stomak kako svetli i pomera se. Nije to bilo dobro, prerano je, samo kad bi htela da pije lek redovno, sve bi bilo kako treba.
–   Baš me briga šta ti misliš da treba da uradim. Ko je ovde Kraljica? Ja ću da radim ono što ja hoću. A sada hoću da prestanem da se osećam ovako naduto. Pogledaj mi zglobove na nogama. A da li znaš koliko sam se ugojila? Neću nikada imati struk kao ranije. Mislim da je vreme i neću da čujem rasprave o tome. – okrenula se na leđa, strgnula ogrtač sa sebe smejući se i rekla – Ja kažem da će to biti sada. Tako da je bolje da okreneš glavu i ne gledaš, Slugo. Ovaj prizor ne mogu svi da izdrže.
Sluga je skrhano izvukao mali peščani sat iz rukava i pogledao u njega. Čitav milenijum će poraniti. Sada će se sve poremetiti. Postojala je opasnost od raznih mutacija i anomalija. Ali nju to nije bilo briga, ona je htela da ima „lep struk“ ponovio je njenim unjkavim glasom u sebi. Razmaženo derište nije razmišljalo o posledicama takvog ponašanja. Frknuo je besno i okrenuo se od nje. Uzeo je zlatno ogledalce i preko ramena je gledao kako se nadima veliki stomak njegove Kraljice. Počeo je da svetli prvo žutom, pa crvenom, a zatim usijano belom bojom koju niko nije mogao da gleda. Sluga je zažmurio i zahvalio svim Božanstvima sa kojima je bio u rodu što se sve odvijalo kako treba. Zlatni, topli vazduh se uskovitlao i sve brže okretao ispod nje. Cela soba se tresla, skupljala i širila u ritmu njenog disanja. Sluga je ležao na podu i tresao se od straha. Kada je pomislio da je sigurno podigao je glavu naklonio se duboko i ...pobegao koliko ga noge nose. U tom trenutku Kraljica je glasno uzdahnula i ... eksplodirala...
Nekoliko milenijuma kasnije jedna od groznih mutacija koja je živela (ako se to tako moglo nazvati) na kraju jedne od anomalija je iznela teoriju o tome kako je nastala sva materija oko njih. On je to nazvao Velikim praskom. Nije bio u pravu. Kraljica je to zvala Porođaj.

Edit: Ispravljena verzija

« Poslednja izmena: 10.05.2010. 03:37:08 od dan555 » Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.02.2010. 01:35:26 »

Sviđa mi se. Very Happy
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.02.2010. 03:34:46 »

Aaaa, inspirisao te onaj kineski film....  Razz
Sjajna pričica. Zaslužila je ilustraciju.
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06.02.2010. 10:49:11 »

bravo Toooo ilustracija!!! Nisam znala kako da te pitam.  Embarassed
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06.02.2010. 10:50:09 »

Laughing Laughing

Lepo...
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 06.02.2010. 11:06:05 »

Napreduješ u dobrom smeru, samo nastavi...  tako je
Punch line, fino... pozdrav
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 06.02.2010. 13:19:26 »

bravo bravo bravo
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 06.02.2010. 13:26:23 »

bravo Toooo ilustracija!!! Nisam znala kako da te pitam.  Embarassed
Lepo...pitaš.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 06.02.2010. 18:30:24 »

bravo cvece Koja ideja !!!
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 06.02.2010. 22:04:30 »

Hvala svima.  pozdrav
Inače samo radi provere, nisam sigurna da li je naslov adekvatan pa me interesuje: Da li je svima jasno zašto se priča  zove Jaje i šta to znači?

Inače ispravila sam malo priču, i samo je malo promenila. Very Happy
« Poslednja izmena: 06.02.2010. 23:01:11 od Tanjica » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 07.02.2010. 00:36:59 »

Ni ja nikad nisam siguran u naslove svojih prica... uvek ima ono "e ovaj naslov bi bio bolji"

Imam kont, a i odradio sam ga, da price o Mitru i Radenku nazovem "Obala Shljivovice I i II"
Nakon toliko vremena mi to doslo u glavu. I tako mora da bude i nikako drugacije.

Znaci... pricu ostavis bez naziva, "Jaje" nek ti bude ono kao "radni naziv" dok ne skontas adekvatniji...i to ako pomislis da ti treba bolji.

Sve je na tebi, a ne do nas, citalaca.

Po mom kontu, naslov price je goli marketing....i nis drugo.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 07.02.2010. 00:38:33 »

I da, previse pitas, previse se sekiras i tako... Smile

Ako je "Jaje", nek bude "Jaje"... dok ti drugacije ne odredis... SmileSmile

Ti se ne mozes prilagodjavati citaocima, niti oni tebi.

Pises kako ti je "merak", nazivas svoje radove kako ti je isti taj "merak" i gotovo. Pricu ne moz menjati, al naslove iste, moz i te kako (dok ne bude ozbiljno, onda si ga "zacementirala" SmileSmile
« Poslednja izmena: 07.02.2010. 00:41:16 od Sal » Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 07.02.2010. 20:28:02 »

Niko mi nije odgovorio na pitanje: Da li neko shvata zašto se priča uopšte zove Jaje? Neću da menjam naslov, baš mi se sviđa, nego hoću da vidim da li su svi shvatili šta sam htela da kažem.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 07.02.2010. 20:36:09 »

Pa, kosmičko jaje...
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 07.02.2010. 22:06:42 »

bravo
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 24 upita.