SF tim
* 01.12.2020. 13:36:56
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Triangle  (Pročitano 3893 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.02.2010. 22:01:43 »

Triangle (2009)

“Nisam te ja ubola, keve mi. Jes da ta lici na mene, ista pljunuta ja, al razumi da to nisam bila ja…nego ona druga ja…”

Uvodne recenice mogu donekle da pojasne radnju filma, ali je bolje da ja to odradim na tenane…

Elem, malo i probrano drustvo se dogovore da slobodan dan provedu na jahti.
Nihov drugar, vasnik jahte je odradio americki san i  ima jahtu.
I posto je on takav kakav jeste, tj pun kao brod, hoce da bude i ono kao fin, moralan i dobar covek pa okupi oko sebe  jednog mladog beskucnika, a bogme pozove na izlet i mladu samohranu mamu koja radi kao kelnerica u obliznjem “dinneru”, gde nas mladi jahtadzija ponekad navrati da zdrelo namiri…

Dodje jadna i ona na ukrcavanje, ali sva rastresita i nervozna.
Na upit gde joj je dete, ona odgovara da je u skoli, iako je subota…

I tako oni isplove, cavrljaju shuplje price, ispijaju sampanjac, tracaju kelnericu onako sa visine kao sta ce mu ona, dok jahtadzija ne spusta oci, a ni ruke sa nje, i rade sve ono sto rade ljudovi koji se voze na jahti…
Al avaj, upadnu u neku cudnu oluju i jaha im se prevrne.

Ocajni, plutaju na ostatku i nadaju se spasenju. A isto stize ekspresno u vidu jednog velikog putnickog broda.
Ukrcaju se na njega, i spoznaju da je brod pust kao tamna strana meseca…

Ali ipak, neko ih lovi da ih ukoka. A ko ih to lovi ako je brod fakat pust, a oni svi na broju, odgledajte sami….

Produkcijski, uprkos low budget sirotinji, film je odradjen kako bog propisuje.
Lepi i precizni eksterijeri broda, sa sve detaljnim, ali bezdushnim enterijerom broda ukazuju na ozbiljnost celog cirkusa.
Radnja tece..u stvari pichi linearno bez ijednog frejma praznog hoda, nepotrebnih gluposti ili “scena za nabijanje minutaze”
Necete imati vremena ustati po drugo pivo…sem ako ne zaustavite film, sto ce vam opet biti zao.
Znaci, dva piva ispred sebe, onda pritisnuti PLAY.

Gluma glavne glumice je ekstra, izbila me iz frizure. Iznela je svoju ulogu bas onako, momacki. Za to cu joj ispeci cevape kada dodje u NS.  I kafu skuvati, i pivo otvoriti…Hocu, kunem se… Smile
Ostali su se trudili, ali me nisu impresionirali. Oni nece nikad saznati kako Mr Sal pece naj cevape u NS-u…

Muzika je nekad nenametljiva, nekad bas ispostuje scenu…ali nijednom “neuklopljena” ili da zasmeta.

I sad najvaznije…
Film mozete gledati u “was mozgen, bre” modu, a mozete ga pratiti sa paznjom i a koncentracijom.
Ja preporucujem oba moda. Dva puta gledati. Prvi put u “mozgen”varijanti, drugi pazljivo pratiti…

Svi znamo gluposti koje se desavaju u scenariju ili prici filma sa onim vremenskim paradoksima.
Te gluposti vidimo kako dolaze sa kilometra.
E ovde to nema.

Ovde cete dobro preznojiti ono unutar tintare da poslozite redosled radnje, i da “uhvatite ritam”.

Ako vam ne uspe, ono sa ritmom, nis se ne sekirati, jer je majstorski vodjena radnja tako skontana, da iako ne shvatite sve, opet ste shvatili dovoljno da se odusevite filmom. Eto. Sad se slobodno pocesite po glavi i pitajte se “o cemu to ovaj Sal prica”… I naravno, necu vam objasnjavatidalje. Pogledajte sami.

Rezija je mogla malo bolje, al izgleda da se reziserima u nezavisnim low budget produkcijama nesto one radi…mala kinta, garant. Hladno su se mogli pocesati po guzci i film zaciniti onim horor kerefekama. Par “Buu”scena, jos toliko onih “uh sto se najezih” cirkusa i imali bi ispred sebe jedno ekstra delo…al rekoh vec, nece majstori da rade ako se ne podmaze dobro…

Generalno, ovaj film je mali biser, koji ima moju APSOLUTNU PREPORUKU.

IMDb krimosi, koji zacudo pogodise ocenu ovaj put....
http://www.imdb.com/title/tt1187064/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=IA6NR5-qCsQ
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 23:21:02 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.02.2010. 17:04:05 »

Sale prikaz golica da cim skinem i capim bromazepan odma i gledam. Sve odradjeno kao sto zakon nalaze. pozdrav dedica jeeee jeeee jeeee jeeee jeeee bravo bravo bravo bravo
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 26 upita.