SF tim
* 16.12.2019. 13:03:09
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 2 (100%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Fourth Kind  (Pročitano 5047 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 01.02.2010. 23:15:18 »

The Fourth Kind (2009)

Lepo je receno u nekom od Dosije X cirkusa "Zelim da verujem"... Ipak, u ovom fimu ce vam Mila nam Jovovicka reci "Veruj ako hoces".

Jest im fazon kao reka Amazon. Mislim, znali smo da je Holivud leglo bluda, korupcije, lazi, prevare i gazenja svakog dostojanstva, ali da su toliko bRezobrazni...Ccccc....poceli su pride i publiku lagati kao psi.
Elem, film se zasniva na istinitim dogadjajima. Navodno. Sniman je kao igrani, ali ima mnogo i dokumentarnog tu. Kao, u film su implementirani orginalni i autenticni video i audio zapisi. Pocesi te me da se nasmejem.

...sta, Mr Sal Sajlonac???....aj ne lazi majke ti...

Da vas ne zbunjujem vise, da krenem sa radnjom.
Elem, Doktorka Ebigejl Tajler strucnjak za tintare (psiholog ili psihijatar, ne sam zapamtio) sa svojim muzem zivi u jednom malom, izolovanom gradicu na Aljasci.
A u tom gradicu, jos od 60 tih godina proslog nam veka, desavaju se NPiM cirkusi. (NPiM- natprirodne pojave i misterije)
Doktorka i njen muz skontaju da ljudovi u njihovom mestu sanjaju iste sne, imaju iste poremecaje sna.
I oni to istrazuju.
Onda njenog muza, na samom pocetku filma neko izbode nozem, tako da umre na kraju svog zivota. Trc.

A ona nastavlja istrazivanja. I pod regresivnom hipnozom, skonta da je njihov gradic odabran od malih zelenih za otmice i vrsenje eksperimenata nad njima. Njeni "pacijenti" nakon tih sesija uvek naebu i neki belaj naprave, tako da je lokalni sherif uhvati na zub, pa cak zeli i da uhapsi...
Eto, dosta radnje, iako ima jos toga...

...dakle, Mr Sal...vi tvrdite da ste Sajlonac...molim vas, pricajte mi o svom detinjstvu i prestanite ceprkati po nosu...

Ono sto filmu daje snazan pecat autenticnosti, jeste da Ebigejlku glume dve glumice.
Jedna je spomenuta nam Mila, a druga... ne zna se.
Jer, ta druga sedi u tv studiju, kao prava Ebigejl i prica svoju shuplju, pardon, pricu, a Mila nam je glumi, kao u filmskom delu.

Mislim da za "studijsku" Ebigejlushu nisu mogli naci pateticnije i istraumirane face od iste.
Kad bi je covek uzivo video, dobio bi poriv da je pomiluje po kosi, odvede kuci, skuva joj mesnatu corbu i nahrani. Oceslja je, spremi je na spavanje, da joj toplog mleka da popije, pa je onda pokrije i ushushka. Zatim je poljubio u obraz i bez imalo savesti sa 7, 65mm/cal po sred cela izvrsio eutanaziju nad njome. I ucinio bi dobro delo. Da je resi  patnje.
Ali, pod uslovom da to nije patka. A jeste.

Ovako, ta neimenovana glumica je napacenu Ebigejlusu odradila fenomenalno. Na licu joj se ocitava cisti bol, tuga, beznadje i sve traume koje je licno, a i sa pacijentima prosla. I to sve sedeci u studiju, ne mrdnuvsi se s mesta.

Sad se vi pitate zasto sam ja toliko siguran da je to sve patka, a ne istina kao sto predstavljaju u filmu.
Zato sto sam googlao kao sumanut, jer me film bukvalno fascinirao. I izgooglao sam da doticna Dr ne postoji, izgooglao sam komentar jednog tipa koji ZIVI od RODJENA u tom mestu i veli da je to smejurija cista. Cak sam pronasao DATA da je jezik koji je Ebi snimila (autenticni dokaz...hahahahahah... Mr. Green) u stvari Sumerski...

... aaaaaauuuuu, Mr Sal....koliko cevapa...sve to za mene???..........

Sama rezija i produkcija filma je sasvim korektna. Mila je blistala kao i obicno, a moje komplimente za glumu ima i onaj sherif.
Atmosfera filma je napeta, i nema "praznog hoda".

Scene u kojima se vrsi regresivna hipnoza su cak i jezive, toliko da doticu samu granicu horora. Znaci, nista opasno... Smile

Moj generalni utisak je da imamo pred sobom jedan ozbiljan usko tematski film (otmice zelenih), koji bi bio cak i odlican da su prostor za one dokumentarne lazi i budalastine ostavili za upgrade inace lepo napete i naelektrisane atmosfere.

Nedostatak filma je ponekad cudno ponasanje ljudova u takvim okolnostima, kao i manjak interakcije sa stanovnicima gradica. Skoro pa sve se odvija u Ebigejlinoj kuci.

Apsolutna preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1220198/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=vVRHOhLP-aA&feature=fvst
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 00:22:14 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Na mreži

« Odgovor #1 poslato: 30.08.2010. 15:19:59 »

Prosto ne nalazim reči da opišem koliko mi je ovaj film loš. Krvnički sam ga premotavao unapred i opet jedva uspeo da se proguram do kraja.

Ni Mila mu nije pomogla da bude iole gledljiv. Nije mi jasno zašto prihvata da radi ovako očajne filmove. grrr

Čim je režiser i scenarista, pa još sa nekim "umetničkim" pretenzijama, ispadne ovakva glupost.

U opšte mi nije jasno šta je hteo svim onim kadrovima u kojima se paralelno prikazuju kao_originalni snimci i Mila. Levo gledamo Šarlotu Milhard (Charlotte Milchard) kako glumi "original" doktorku a desno Milu kako je glumi kao glumica (znam, zvuči blesavo ovako napisano, a u filmu je još blesavije). Rolling Eyes

Onu jadnicu Šarlotu mi je bilo toliko mučno da gledam da sam skretao pogled sa nje. Em devojka ima takvu facu, em su je dodatno doterali da izgleda još izgubljenije i jadnije. Skoro kao živi leš, pupupu, daleko bilo.

Od mene ocena Negledljivo. Zaobići u širokom luku.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 30.08.2010. 15:48:58 »

Ja sam ga jedva odgledao.Mockumentary (film u koji je kao dokumentarac) stil mi nikada nije lezao.  Sva ona dernjava i levitacija su samo povecale moju zelju da ga sto pre ugasim  Very Happy

Zaobici

Citat
U opšte mi nije jasno šta je hteo svim onim kadrovima u kojima se paralelno prikazuju kao_originalni snimci i Mila.
Stvarno je neverovatno, ali istinito, koliko se decurlije peca na tu foru. 80 posto veruje da su snimci u Paranormal activity (a to je gore cak i od ovoga) istiniti  Embarassed

Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.04.2011. 20:10:32 »

Pogledao sam i nista nisam video.Dokumentarni prikazi niti su mi sta pomogli niti su doneli bilo sta znacajno filmu.Ne vidim poentu njihovog prikazivanja.Mozda kao poseban dokumentarac.Sve sto je trebalo da se vidi kamera nije mogla da snimi zbog "visih sila".Uz sve to film mi je ceo zbrkan.Pokusaj da se napravi neka misterija?
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.