SF tim
* 09.12.2019. 19:37:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (9.1%)
Dobro - 3 (27.3%)
Osrednje - 4 (36.4%)
Lose - 3 (27.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 11

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Book of Eli  (Pročitano 9023 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.01.2010. 16:27:33 »

The Book of Eli (2010)

Jos jedna postapokalipticka saga. Izgleda da se dolazak 2012. odrazio i na holivud.

Sjajni Denzel Vasington u ulozi postapokaliptickog propovednika i misionara.
Rekli bi ste "bezveze", ali ipak bi ste zavirili u ovaj flm. I ne bi se pokajali.

Inace, Denzel je, po meni, jedan od naj kompletnijih i najboljih holivudskih glumaca, sto je i ovim filmom ponovo dokazao.
Uloga kao da je "sivena" za njega (mozda i jeste) i koju je sjajno izneo.

Elem, 30 godina nakon nuklearnog rata, ono malo ljudi tumara ostatkom zemlje i gleda kako da prezivi. Vecina se odala kanibalizmu i to naravno nije nista novo u postapokaliptickim delima.
Vecina knjiga je spaljena, i naravno sve biblije. Sem jedne.
Pogadjate, Elijeve (Denzelove) biblije sa kojom tumara okolo, sa misijom nosenja iste na zapad, jerbo tamo nesto ima gde je mora predati.

I tako nas Eli dolazi u gradic kojim vlada po defaultu neka lujka (Geri Oldmen) koja salje svoje ljudove naokolo da mu donose knjige, nadajuci se da ce naleteti na bibliju s kojom bi vladao ljudima...

...molim vas kelner...casu vode i jednu cackalicu...hvala...

Pogadjate, sukob je neminovan, lepe zene su takodje u igri a nasa junacina ima borbene moci kao osrednji nindza...ali, nije njega moj drug Bruce Lee obucavao, niti ga je Lesli Eldridz pod svoje uzeo, nego u toj viziji da nosi bibliju na zapad mu je receno da ga nista na tom putu nece zaustaviti.

Znaci, film se bazira na religiji, koja je i ovaj put zloupotrebljena, da kazem tako.
Jer, Denzel ce mnogo da okrvari ruke... ipak, onda mi ne bi uzivali toliko u filmu.
Akcione scene su jako dobre, kao i kompletna produkcija filma.

Nazalost, svukao sam ga u cam verziji, tako da mi je slika bila prebleda i nisam mogao da uzivam do kraja u "prelepim" postapokalipticnim rusevinama civilizacije, ali ono sto sam uspeo kroz slabo izostreno oko tajne kamere da vidim me sasvim odusevilo.
Ko mi je kriv kad nemam strpljenja za DVD SCR ili sl...

Sada se naravno namece poredjenje The Road-a i ovog dela jer se oba filma bave istim okruzenjem, njegovim posledicama i skoro su istovremeno ugledali mrak bioskopske dvorane i digitalno svetlo torent magistrala.
Moj kont je da se filmovi ne mogu uporediti jer se Road bavi, tj porucuje sasvim drugaciju stvar od Elijeve.
U Road-u je atmosfera filma, a i scenografija tako "skontana" da vam u mozak kap po kap tokom trajanja filma kljuca beznadeznost, bezizlaznost i tesko depresivno stanje.
Kod Elija nije tako. Tamo se nadje i nesto za jelo, tamo susrecete ljudove i nailazite na zajednice, nekakve pokusaje obnove civilizacije.
Eli fura avanturisticko-akcioni fazon sa tendencijom hepi enda a Road vam nosi poruku (po meni) da ostanete ono sto jeste makar (u stvari sigurno) crkli gladni i promrzli proklinjuci dan kada ste se rodili.

...da hoce cevapi umesto kise padati... kazu da tamo u Bosni i padaju, umesto kise...blago njima... jos peceni i svetle u mraku od zracenja....

Elem, gluma ostalih aktera filma je takodje odlicna, ali Denzel jednostavno i neprikosnoveno dominira scenom.
Rezija vrlo dobra, a scenografija "otkida", u cemu joj zdusno pomaze polu ambijentalna muzika.

Sve u svemu, jedan vrlo dobar film, cak odlican (za one koji to vole, avanturisticko akcioni fazon) i samim tim naravno
Apsolutna preporuka...

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1037705/

Youtube trailer
http://www.youtube.com/watch?v=JKfZrbS79To&feature=fvst
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 00:23:17 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.09.2010. 20:12:36 »

Odličan kaubojac!
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.09.2010. 22:33:44 »

svideo mi se film ali ima po meni neke propuste koji mi se bas i nisu svideli i po meni nesto fali filmu i od mene osrednje
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.02.2011. 21:22:38 »

moze da prodje
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.02.2011. 22:17:26 »

Gle, nisam ovde glasao.
U poređenju sa "Putem" ovo je čist postapokaliptični kaubojac. Kao akcija može da se pogleda, ali kraj, kada se vidi zašto i kako je "Ilija" Mr. Green uspeo da pređe sve prepreke na svom svetom putu je za mene previše neuverljiv (napisah prvo bljutav, al' to valjda može nekoga da uvredi).

Recimo da je dobro urađen film, dobri glumci, ali radnja i nije morala da se gura u SF.
Zbog toga, Osrednje od mene.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 30.01.2012. 02:14:17 »

Ja nrp misli da je fil teeeško đubre komercijalnog tipa. Nisam mu dao negledljivo zato što sam ga gledao u 1080p i to je to.
Priča šuplja, režija nikakva, scenario idiotski... stvarno nisam gori film pogledao odavno...
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.02.2012. 15:11:05 »

Nikad nisi voleo špageti westernE....priznaj gladan
Msm nije Klint Eastwood..istina,ali ipak...baš da je  grrr
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.02.2012. 15:48:36 »

jesam kao klinja, ali ovo je nezapamćena šupljina od filma, da sam Denzel crko bi od sramote, nempojma što se kompromituje ovako tj znaš onaj osećaj kad ti glupo umesto nekog Smile
Sačuvana

plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.02.2012. 19:21:23 »

Pa čuj nije da su ga guzili u busu uz kameru na ramenu,komprom za par miljuna... de da porazmislimo još malko  Oops
Skoro sam gledao  COWBOYS vs ALIENS i ovo je mnogo bolji kaubojac, nije nužno da SF bude  DEEEEEPest space ever,da bi bilo ok,nije brate um+jetni+čko DJELo,solidna akcijica sa ne baš nekom izraženom željom da bude više od toga......hoću reći blok-buster ko BB ....jđg sine Hollybluud...pardon kesa wood
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 16.02.2012. 11:02:19 »

Slozio bih se. Nije bas toliko sr... Osrednje, sasvim odgovarajuca ocena.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.02.2012. 21:25:44 »

More osrednje je više nego previše Mr. Green
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 17.02.2012. 02:40:41 »

Recimo OSREDNJE( da i ja budem malo strog).
Ako bih ovaj film poredio sa gomilom sr..a koja sam odgledao, dobio bi odlicnu ocenu. Pak ako bih ga poredio sa filmovima iz top klase dobio bi losu ocenu. Nekako mu dodje da se pozicionirao negde u sredini. Naravno, zamerki ima, ali i nije naporan za gledanje. Tema proverena u mnogim zanrovima. Prolaznik nicim izazvan breneci se, razbije lose momke. Ma da ne duzim, to je moje vidjenje filma.
Sačuvana
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 25.02.2012. 14:01:15 »

Moze da se gleda aliii meni se licno ne svidja futurizam bez imalo fantastike. ko voli kaubojce svidece mu se...
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.12.2018. 15:30:01 »

Jedan od losijih SF filmova koje sam (nazalost) gledao...
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 27 upita.