SF tim
* 23.09.2019. 01:28:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Trkač  (Pročitano 27343 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 11.05.2010. 14:32:25 »

Kakve veze ima ko je šta primetio? Pa nije ovo takmičenje u primećivanju grešaka u pričama... Rolling Eyes
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 11.05.2010. 14:40:56 »

Stvarno Manfrede, da li je to uopšte bitno?  Rolling Eyes
Razgovori sa ovim piscima su išli na pp i na mail tako da ono što su oni meni rekli nemam nameru da ovde prepričavam.
Koliko vidim, po tebi je sve to ovako: Ne daj bože da neko u nečemu bude bolji ili uspešniji od tebe, a ako je to žensko onda ćeš verovatno skočiti kroz prozor. Twisted Evil Olabavi malo!!!
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Manfred
kadet

Ugled: +2/-3
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 11.05.2010. 15:15:37 »

Priču si okačila javno i ne vidim razlog da se o njoj ne priča tako.
Nije bitno ko je šta primetio, ali zapažam da postoji znatan napor da se ukaže da je SVE što sam rekao besmislica i već ranije pomenuto.

Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 11.05.2010. 15:27:15 »

Ma bre sindžo ti si hiljaditi,pardon milioniti po redu čije je kritičko nasrtanje na entuzijastu totalno nebitno(opljunčiti po tuđem trudu i tražiti mu mane pod izgovorom dobronamerne kritike je mnogo lak zaludni rad) osim ako ti  to hrani ego,što opet nije ok(tvoj ego i lična ti sujeta ne bi trebalo bilo kome drugom da bude nametnut problem) grrr grrr
stoga iskuliraj i primiri loptu,biće vremena za kritike, đes ba` poleteo pozdrav
« Poslednja izmena: 11.05.2010. 15:37:14 od plotz » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 11.05.2010. 15:29:00 »

Stekao si pogrešan utisak. Više nas te je pohvalilo zbog konstruktivnih primedbi.
Sad, da li je to neko već primetio i Tanjici skrenuo pažnju, nije bitno.
Bitno je da si se ti potrudio da svojim primedbama pomogneš Tanjici i to cenimo. pozdrav
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 11.05.2010. 16:06:35 »

Primetio si da je radnja pravolinijska i da bi mogla da dobije na dinamici razbijanjem na smaknuti tok. To je dobar savet, ali sam računao da bi to moglo još više da zbuni pisca. Korak po korak. Ti si se suviše zaneo u macho fazon, pa su ti promakle neke druge stvari.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Tmda
Registrovani

član posade

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 11.05.2010. 16:09:37 »

Kritika, bez objašnjenja zašto je ono što po mišljenju kritičara ne valja, je prazna kritika i ne pomaže nikome od nas.
Kada se iznosi mišljenje o nekom delu, bilo bi poželjno da se da primer, tipa: "evo ovaj deo bi trebalo da izgleda nekako ovako" ili "pokušaj da prepišeš ovaj deo na način da se jasno vidi šta se dešava i o čemu razmišljaju likovi, koje su im unutrašnje dileme i zašto se ponašaju tako".
Ako samo kažete: rečenice su ti rogobatne, tada je to isprazno ali ako pokažete kako da tu rečenicu "razrogobatimo", onda se u našim mozgovima pale lampice i pri sledećem delu možda nećemo praviti iste greške. Umesto da kažete: "na pravopisu imaš da radiš i radiš", bolje recite: "nabavi Klajnove knjige i proučavaj ih temeljno; svaki dan po malo". E to je konstruktivna kritika!
E kada se kritičari budu ponašali tako, onda neće biti mesta ni osećanju autora da ga neko vređa. E onda će autor ulaziti u polemike o svome delu i objasniti zašto je ta rečenica baš takva, kakva je. E onda će mu kritičar učtivo odgovoriti, vidiš, grešiš, pošto... itd. I tako će i autor nešto naučiti; shvatiti odakle ta kritika.
Kritike tipa: baš ti je super priča, je možda još i gora od ispraznih opisa mana nekog dela. Zašto je super i zašto nije, to je bitno.
Inače kao i svako mišljenje, ni mišljenja kritičara se ne moraju uzeti zdravo za gotovo... ali zato o svakoj kritici treba razmisliti.

Sačuvana

"Ti znaš da ja nemam šifgretor koji bih odbacio."
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 11.05.2010. 16:15:56 »

Da se ne raspline diskusija, preporučujem novim članovima čitanje teme - http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1372.0
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 11.05.2010. 17:18:03 »

Evo, ja pročitao. Još jednom. Stvarno neke savete ne bi trebalo da ponavljam. Ali, čini mi se da je to bio predlog za Tmda i Manfreda. Šteta. Mladima teže ide da se vraćaju unazad. Mi matori živimo na tome.
Sačuvana

armadillo
Registrovani

kadet

Ugled: +3/-0
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 15.05.2010. 00:44:48 »

Evo i ja pročitao. I priču i komentare. Ideja priče je odlična. Uglavnom se slažem sa zamerkama, stil pisanja jeste pomalo trapav (treba još dosta vežbe), ali moram da kažem da je ovo dosad najbolja priča koju sam pročitao na forumima. Doduše, pročitao sam ih ukupno dvadesetak. Bravo za Tanjicu, al džabe joj moje bravo kad sad ima obavezu da se iskida od ispravki. I ja očekujem da sledeća verzija bude sa boljim opisima i dinamičnija. Ah, da, što se tiče borbi. Sigurno da može mnogo bolje, ali to nije lako. Preporučujem ti da sprovedeš malo istraživanje o Musašiju, ti Japanci su čudo. Ukupan utisak o priči: dug je put pred tobom, ali samo napred. Seti se da nema skretanja!
Sačuvana

"Pamet je najbolje raspoređena stvar na svetu - svak je ima kolko mu treba."
PanzerPedjys
Registrovani

član posade

Ugled: +5/-2
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 15.05.2010. 01:41:56 »

Baš sam hteo da uletim u šorku, ali mi glupi mob obrisao par "pametnih" zborenje, a posle je i pivo proradilo, pa bolje da ne, te sam iste lično obrisao mnogo pre posta...

Tanjice, ako me išta intreresuje to je potka priče, a ti je imaš, umeš da pričaš. Ne obraćaj pažnju na perifernu buku, sa bilo koje strane došla.

Ali, ako imaš svoj stil, bogme, ima da staneš iza njega, nema tu "imam ja ulaštenu verziju", te mi plevio text "onaj ili ovaj", te mačo, te femininum. Ne, nego ima da bude - ovo je moje, to sam ja! Čvrst gard! Da znamo sa kim pričamo.

Mada, nisi mi nešto za klinč...Kad se muškobanjaste aveti razgoropade, najpametnije je skloniti im se sa puta da odrade svoje, ne im izlaziti u susret pokušajima komunikacije, bilo koje vrste.

Dodao bih još, nekultivisan sam, odbiti mi na to, neznam prošle i predhistorijske forum faze, ali sve mi govori da je Limes probijen. "Herman the German" Manfred biće jeste ljut lik, ali kako i zašto toliko, ponekad čini mi se možda i u pravu, intriga  mi je. Nešto mi govori da se neki rep vuče...Samo još da primetim, saterali ste ga u ćoše, krenuo se svojski braniti na kraju! Jadni mali Goti...

Garantujem da sam ljući od njega barem XY puta, a dosad nisam banovan ni jedared! Za dlaku, ali  ni jedared. Osećam se uskraćenim!  grrr
Sačuvana

Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez - "When you have to shoot, shoot, don't talk"
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 15.05.2010. 09:51:42 »

pozdrav

E lepi i pametni moj druže. Tako ti je to.
Vidim da si promenio šešir i imidž!
Sačuvana
Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 18.05.2010. 00:28:57 »

Konačno pročitala ja i priču i sve postove. Bogami, bilo svega.  uhh
Elem, kao ideja, priča mi se jako dopala. Meni nije zasmetao uvod dok sam ga čitala, ali kada je Crvena počela da trči tada mi se nešto zbrkalo. Ili je ostatak priče zbrzan ili je početak malo razvučen. Odlučih se za ono prvo. Mislim da čitava priča može biti duža. O kraju nema šta da se zbori, vrlo je očito da je Tanjici dozlogrdilo da se zlopati i rešila je da preseče. Treba poraditi na dinamici, i samo ime priče je takvo.
Imam utisak da je početak pisan tečnije od dela kada ona sreće Zver, kao da tu dolazi do zabune u piščevoj glavi. Kao da mi tu nešto fali. Slažem se sa nekim komentarima, Zver je veoma inteligentna i do sada je trebalo da nauči da joj 'vrisak' škodi. Dolazak u selo se dešava odjednom i čitava ta borba u selu mi je nekako zbrzana i pomalo neuverljiva. Takodje, slažem se da bi lovci morali biti važniji od trkača. Trkači su tu da odvuku Zver a lovci su oni pametni, jaki i vispreni koji Zveri dodju glave. Trkači su lovcima oruđe, tako ja to vidim.
Ono što mi je tehnički zasmetalo Trkač je on a ženskog je roda (mada bi bez veze zvučalo Trkačica), a Zver je on iako je imenica ženskog roda, ne ide mi pa mi ne ide.
Ha, i simpatičan je momenat Crvena=Crvenkapa, Zver=vuk, baka=baka, list oko vrata=korpa sa hranom, ne skreći sa puta=ne skreči sa puta.

I završni komentar: skroz mi se svidja ideja, mislim da će ovo biti lepo i zanimljivo štivo kad se uobliči kako Tanjica bude smatrala da treba. tako je
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 18.05.2010. 09:14:15 »

O priči sam napisao sve što sam imao da napišem. Malo bih o komentarima jer razbijaju fokus.

Pisac je Trkača stavio u središte i nije mudro savetovati da se odatle počisti. Zato predlažem da se pokuša, u posmatranju, recimo, ovo: Snajperista je nevidljivi ratnik, ali, on je taj koji pazi da oni na prvoj liniji budu bezbedni. Od njega zavisi da li će biti manje ili više žrtava u nekoj akciji. Štaviše, njega uvek obezbeđuje par vrsnih boraca. Lovci obezbeđuju hranu, a Trkač obezbeđuje Lovce. Ko je važniji? I, bezveze mi je dilema Trkač/Trkačica. To je svet koji nema problem sa srpskim jezičkim feminističkim zavrzlamama. Na engleskom bi bila Runner, zar ne?

Nadam se da će Crvena u završnoj verziji otkloniti sumnje u svoju ličnost (one postoje).
Sačuvana

Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 18.05.2010. 09:50:12 »

Aman, nema tu nikakvog feminizma, rekoh da mi uhu ili oku smeta, kako god. Npr. "Trkač je krenula" još i nekako, ali "Zver je otišao" mi nekako ne leži. Rekoh šta mi smeta a ne da ona to treba da menja.
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.032 sekundi sa 24 upita.