SF tim
* 12.12.2019. 22:53:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredan - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Time Traveler's Wife  (Pročitano 4053 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 05.01.2010. 00:33:19 »

The Time Traveler's Wife 2009

Mislite da zena ne moze da prevari svog muza sa njim samim? E pa u ovom filmu moze...

Za sve ljubitelje dooobre ljubavne krmenadle, a usput i naucne fantastike, ovo je pravi "biser".... (zene, nemojte se smeskati, vec vas prstici svrbe da ga skinete, znam.... SmileSmile )
Za sve ostale, kojima se cmok cmok krmenadla zgadila sa pojavom spanskog  "telemundo presente" arta, preporucujem ne gledanje ovog filma, i prekid citanja ovog prikaza. Sad odmah kliknete na back button i resili ste se patnji....

Ipak, da ne ispadne da sam neki sada tu sta ja znam ili da zezam ono sa prsticima zene na forumu, znajte da sam uzivao gledajuci ovaj sf ljub ljub film...   a evo i zasto.

Nisam imao sta drugo da gledam.

Salim se, imao sam... Universal soldier: Regeneration sve sa Van Dam-om ceka da bude pocastvovan mojim gledanjem...
 Elem, gas po radnji...

On ima nekakvu naslednu bolest, stanje ili poremecaj... Genetska anomalija ili sta vec ga cini putnikom kroz vreme.
Nikad ne zna kad ce otputovati, tj nestati i gde ce se pojaviti. Ali uvek se pojavljuje gologuz kao od majke rodjen, i to mu stvara odredjene teskoce...

Ipak, zna kada ce se pojaviti kraj jedne livade, gde se igra mala devojcica.... a devojcica je naravno pogadjate Ona, izabranica srca njegova... (kad odraste, naravno, ne u tom momentu....jes da je lik cudan sa tim genima, ali nije pedofil)

Nekad se seca proslosti, a nekad ne. Onda ispari u sadasnjosti, da bi se pojavio drugi on iz buducnosti u ovoj sadasnjosti, i zna gde i sta treba raditi (zameniti samog sebe na vencanju), a nekad nema pojma...

Mislim, zakomplikovali su ga bespotrebno do daske.
Scenaristi ne fermaju vremenske paradokse, tako da njegova mala cerka prica sama sa sobom, tj sa starijom varijantom sebe od koje saznaje za jedan tragican dogadjaj koji treba da se desi... i tu krecu suze niz ledja.

E sad dalje sa radnjom..
Ona, kad odraste potrazi ga, jer zna sve o njemu (imali su povremene susrete na toj livadi) i ludo je zatalabasana u njega, al on se nje ne seca....

Brate mili i sestro draga, koji cirkus i koja petljancija. Kasandra mi se cini da je manje zapetljana bila od ove krmenadle...al ajd... u ljubavi je sve dozvoljeno, pa cak i putovati kroz vreme i komplikovati komplikovano.

Kako god, oni se vencaju i dalje je prikazan njihov brak uz sve komplikacije koje muta gen vremenskog putnika nosi.

Ponekad ce vam film izmamiti i pokoji smesak...

Najjaci adut, i snaga filma su glumci.
Pazljivo odabrani, dali su filmu svojevrsan pecat. Svaki lik u filmu je naprosto blistao u svojoj ulozi, ali naj je blistala Misel Nolden, u ulozi Nje.
Izuzetno privlacna zeMska, koja zna glumiti i koja je svoju ulogu iznela fantasticno.

Ne moze je se covek nagledati.
Mada, kao sto napomenuh, ni ostali nisu daleko iza nje...

Sva ta sjajna gluma je kao slag na tortu upakovana u raskosnu produkciju, gde se ocito nije stedelo. Muzika je bas bas "prava"...
Jeste da u filmu nema specijalnih efekata (sem njegovo nestajanje) ali nisu ni potrebni . Ovako je taman. Sve preko bi filmu stajalo kao piletu sisa.

Sad, preporuciti ili ne?

Ovako....

Ko voli sat i nesto mozak na pasu izvesti, videti zgodnu zeMsku i lepu glumu... (al da se ne obazire na one zapetljancije) apsolutna preporuka.

Ko na prvu romantiku pocne rigati ili hrkati, neka zaobidje ovo i zaboravi ovaj prikaz. Jos kad spomenem da je jedan od producenata filma cuveni Bred Pit....

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0452694/

Trejler:
http://www.youtube.com/watch?v=gu8lYr0kf7g&feature=fvst
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 01:02:24 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.01.2010. 00:54:12 »

Odavno sam htela da pročitam knjigu. Ali je nekako uvek smaknem sa uma kad rešim da krenem u kupovinu.
Sačuvana

ilija7777
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 25.01.2010. 16:22:15 »

Lepo izvrsen, skroz simpatican filma. Skroz preporuka.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 24.02.2010. 01:47:06 »

Hmh, film u kome je putovanje kroz vreme samo neka vrsta "zdravstvenog" problema, a sve ostalo je ljubavna priča.
Lepo zaokružen film i ispričana priča. Elegično.

Ipak, ocena samo osrednje jer nisam navikao da putovnje kroz vreme ne bude iskorišćeno za nešto više.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.02.2010. 11:49:07 »

Pa iskoristio je sa onim loto tiketom..  Laughing
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.