SF tim
* 03.03.2021. 03:33:05
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nova 2010. godina  (Pročitano 27851 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 30.12.2009. 00:37:53 »

Vid Mr Dan-a, presao u filozofe... SmileSmile

Zelje, po mom kontu su ono kakvim se covek smatra.

Da pojasnim.

Ja zelim svasta nesto. Jer znam da to postoji, i da je smrtnicima, obicnim na raspolaganju.

Neko ne zeli toliko, jer mu je stanje duha ograniceno, zivot ga je vodio takav da bude.

Primer.
Kako nekom papanu da objasnis da zelis da uspostavimo kontakt sa vanzemaljcima?
Ili kako da objasnis nekom problematicnom liku da se nadas usavrsavanju nano tehnike/robotike koja bi sluzila za preventivu modano/srcanog udara?

Kako bi objasnio nekom nasem ministru da malo pogleda i narod?

Njihovo stanje duha i svesti se svodi na elementarni, animalni kont, koji je u sustini veoma jasan.

"Daj meni od drugih, jer ja ne znam drugacije"

Znaci, zelje individue su odraz njihove svesti i karaktera.
A individua bez zelja? Bez nadanja?

Ja ne mogu da verujem da Mr Dan nema zelja, ili nadanja...

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 30.12.2009. 00:52:45 »

Ma ima garant, smo nece da ih deli sa nama.  Rolling Eyes
J...s zivot ako nemas ideju kako da ga provodis. Eeee, sad mogucnosti su drugo.
 Rolling Eyes Rolling Eyes
Da mi je jedna dobra sedmica i da uplatim usput sve bih vas vodio na Kamcatku u pecolov.  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 30.12.2009. 00:55:45 »

Smatram da su zelje podsvesni nacin na koji mi nas mozak teramo da usmeri napore u nekom smeru. Znas kako kazu: Ako nesto zelis jako to ce ti se i ostvariti. E pa ja mislim da se to ne ostvaruje samo od sebe vec da smo mi svojom energijom i odlukama sami doveli sebe do situacije koju smo pozeleli. Ovde naravno govorim o zeljama koje su u granicama normalnog razuma da ih mozemo ostvariti. Ja ne mogu da zelim da budem supermodel jer je nerealno i jer nemam nikakvih aspiracija prema tome, ali mogu da zelim da jednog dana postanem svoj gazda i polako guram prema tom svom cilju.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 30.12.2009. 09:07:32 »

Smatram da su zelje podsvesni nacin na koji mi nas mozak teramo da usmeri napore u nekom smeru. Znas kako kazu: Ako nesto zelis jako to ce ti se i ostvariti. E pa ja mislim da se to ne ostvaruje samo od sebe vec da smo mi svojom energijom i odlukama sami doveli sebe do situacije koju smo pozeleli. Ovde naravno govorim o zeljama koje su u granicama normalnog razuma da ih mozemo ostvariti. Ja ne mogu da zelim da budem supermodel jer je nerealno i jer nemam nikakvih aspiracija prema tome, ali mogu da zelim da jednog dana postanem svoj gazda i polako guram prema tom svom cilju.

Tako je Tanjice!
Ali, želje su i sanjarenja. Ima ljudi koji ne sanjare, šteta. Ništa lepše od povremenog bekstva u voljne snove, tj. sanjarenje. Kako tu mašta otkrije svašta.
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 30.12.2009. 09:32:32 »

Zelje su potrebne jer motivisu i guraju u nekom pravcu. Bez toga, bez pokretaca, stojimo u mestu i cekamo, cekamo...
Kad covek shvati pravac, tek tad na scenu stupa volja, koja tada vredi vise nego hiljadu zelja.
Mislim da sam citao neku knjigu na tu temu u osnovnoj skoli, 'Proljeca Ivana Galeba' ili tako nesto, tj dobio sam je 'za odlican uspeh i primerno vladanje' negde u 4-tom osnovne. Pa ti Dane iscitaj to.

Evo na primer moja zelja na duze staze je da se usavrsim u stonom tenisu, zasada mi je to lepa redovna rekreacija, a voleo bih da nekad budem trener i da zaradjujem od toga, i da batalim ove kompjutere. I mene to motivise da redovno igram, i tako malo po malo, napredujem. Znaci, mozda nekad bude nesto od toga mozda ne, ali zelja me tera napred.
Brzo ostvarenje cilja je moguce, ali treba celicna volja naravno, recimo, napustim posao, odvojim 20+ K eura (odnekle) da placam trenere, i jedno 10K da prezivim, jedno 2 godine treniram po 8 sati na dan ( sa talentovanim klincima od 10-15 godina koji ce uglavnom da me pobedjuju),... i eto me u prvoj ligi, pa cu odma moci da radim kao trener i zaradjujem. Ali, volje za taj poduhvat bas i nemam Very Happy

Ja bih sebi u Novoj godini zeleo i malo vise vremena za citanje, posto sam poslednje ne-sf knjige izgleda citao tamo negde u osnovnoj/srednjoj skoli. Mnoge sam klasike propustio da procitam, a volim knjige vise nego filmove.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 30.12.2009. 16:46:50 »

A zna li neko tacnu definiciju Nove godine?
Nova godina je ona koja nije stara.  Laughing
Valjda je to dovoljno.  Laughing Laughing

Pa kako onda svake godine iskoci neka nova Nova godina. Sto to jednom ne otarasimo, da nam se vise ne vrce.
No, i dalje mi nije jasno sta je nova godina Rolling Eyes
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 30.12.2009. 17:21:21 »

Nova godina ti je onaj dan kada se jos na poslu svi nacocaju, kada se trosi bas mnogo keshovine i kada se krka masnog i slasnog dok cuka ne zariba... Neka deca ostanu bez prstiju, tj odlete im zajedno sa petardom, dok im caletove glave, mortus pijane hrcu u tanjirima sarme, mesnih rolata i ruske salate.... a mame im se sa komsijama drapaju, pijane kao curke...

A sutradan, dok im tintare pucaju, kada prstici budu ushiveni a "flert" sa komsom izgubljen u tami zaborava i prekriven maglom alkohola, srkace kiselu supicu i govoriti nesto kao "ludo i nezaboravno","pravi ng provod bla la la la "....

A vani, dan kao i svaki drugi... sunce je opet izaslo, nebo je i dalje plavo a racuni za gas, struju i komunalije teku li teku, kao nabujala reka...

E to je moja sumorna definicija ng dana... mada, imam ja i onu vedriju... SmileSmile  
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 30.12.2009. 22:27:59 »

U jeeee,  al vam je raspolozenje.
Ne ocekujem euforiju, al vi ga bas zakucaste za patos.
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 30.12.2009. 22:34:48 »

Ma dajte!!! Daunirate mi temu  poster_spam
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 30.12.2009. 22:53:02 »

Pojedinci su veoma skloni pretpraznickoj depresiji, neki profi psiholog bi to mogao lepo da objasni, ali i ja spadam u tu grupu   Embarassed
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 30.12.2009. 23:07:34 »

Laughing  Meni ne treba razlog za depresiju. Mogu i radnim danima, vikendom i praznikom   grrr grrr grrr
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 30.12.2009. 23:08:47 »

Pa godina bliza 2012.... a svi smo u filmu videli koji nas belaj ceka...  Laughing Laughing Laughing

Mislim, kada se svak skoro izjasnio sa svojim zeljama, mogli bi da udarimo po cirkusu... Smile
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 31.12.2009. 00:54:07 »

Znas li koliko je to okupljanja do 2012. Laughing Laughing
Evo malo romanticne muzike da vas trzne i probudi i uvede u sanjarenje. Rolling Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=44ryoWj-_Oo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=GkP7BvDKRUQ&feature=related
 Laughing Laughing

« Poslednja izmena: 31.12.2009. 01:09:47 od Nesa » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 31.12.2009. 09:20:13 »

Evo i od mene onda nesto onako romanticno, u stvari, anti romanticno....(ne znam koliko moze biti romantike kada jedno drugome kazu  "Time to say goodbye..."
Ne znam ko je koga nogirao, ali deluju mi tako srecni dok to zajedno pevaju.... i naravno izazivaju onaj cuveni fenomen "suze niz ledja", primecen jos procvata raznih Telemundo produkcija....

Ali da ne budem sarkastican, ovu "time to say goodbye", koju nam savrseno prezentuje Andreo Boceli i Sara Brajtman, mozemo posvetiti i duhu teme...
Znaci, "Time to say goodbye" prosloj godini, i svemu ruznome u njojzi.... SmileSmile

http://www.youtube.com/watch?v=QbN0g8-zbdY
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 31.12.2009. 10:10:28 »

bye2  Divno je
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 23 upita.