SF tim
* 15.11.2019. 16:57:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Najprodavanije knjige...  (Pročitano 9902 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.12.2009. 07:32:16 »

Sa PISB.

Onlajn knjižara Amazon objavila je listu deset najprodavanijih knjiga protekle decenije na kojoj dominiraju avanture Harija Potera i vampirska saga "Sumrak".

Poslednje dve knjige Džoane Rouling iz serije o malom čarobnjaku - "Hari Poter i relikvije smrti" i "Hari Poter i polukrvni princ", objavljene 2007, odnosno 2005. godine, zauzele su čelnu poziciju dok se još jedno delo ove britanske autorke, "Pripovesti barda Bidla", našlo medju 10 najvećih bestselera protekle dekade.

Sledeća tri mesta zauzeli su romani za tinejdžere američke književnice Stefani Mejer. Zahvaljujući seriji priča o modernoj romansi izmedju vampira i smrtnice, koje su dobile i svoju filmsku verziju, Mejerova je za kratko vreme stekla svetsku slavu.

Autori osam od 10 naslova sa ove liste su žene. Jedini muškarac koji je uspeo da se pojavi na njoj je avganistanski pisac Kaled Hoseini čiji su romani "Lovac na zmajeve" i "Hiljadu čudesnih sunaca" zauzeli poslednja dva mesta.

10 najprodavanijih knjiga decenije:

1. Hari Poter i relikvije smrti (Džoana Rouling)
2. Hari Poter i polukrvni princ (Džoana Rouling)
3. Zora (Stefani Mejer)
4. Sumrak (Stefani Mejer)
5. Pomračenje (Stefani Mejer)
6. Pripovesti barda Bidla (Džoana Rouling)
7. Mlad Mesec (Stefani Mejer)
8. Žena vremenskog putnika (Odri Nifeneger)
9. Lovac na zmajeve (Kaled Hoseini)
10.Hiljadu čudesnih sunaca (Kaled Hoseini)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.12.2009. 09:12:58 »

Evo  naravoučenija za pisce i izdavače. Šta pisati i šta objavljivati.
S. Majer mi i nije nešto, ali ko mene pita, knjige se prodaju pa razbijaju.
Za Potera sam emotivno vezana, pa ne mogu da lanem ništa suvislo.

Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.12.2009. 09:22:46 »

Паа, сада треба очекивати серијал о младом вампиру-чаробњаку који је неодољив шипарицама... Rolling Eyes

Баш ме интересује да ли омладина која чита ове књиге после њих узме и нешто друго да чита? Има ли користи од њих, не рачунајући зараду писаца, издавача, књижара...
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.12.2009. 11:34:33 »

Da li je ova top lista na Amazonu samo za SF?

smeh Hahahahaaa samo zenski pisci, shipak za muskarce.   Laughing

Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.12.2009. 12:56:03 »

Znači li to da samo devojčice čitaju... ??
Sačuvana

sivka
Eta Carina
admiral

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 21.12.2009. 16:29:41 »

Паа, сада треба очекивати серијал о младом вампиру-чаробњаку који је неодољив шипарицама... Rolling Eyes

Da znaš da si u pravu... Možda da poradim na tu temu. Romantična pričica, vampirče, mladjahno, zna se, i silikonske devojčice.... Da napravim nešto para pa da mogu da štampam i pravu literaturu....
Dobra ti je opaska, nemam reči. Da, da.... Wink Wink
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.12.2009. 19:19:32 »

Laughing Twisted Evil Mlađani krvosrk dolazi u kamp sa navijačicama ( kao trener  Wink ) ... ostalo "prepisati" iz onih imbecilnih scenarija (ako ih upšte pišu  Rolling Eyes ) za tinejdž-filmove  Twisted Evil

Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.12.2009. 22:30:43 »

Pa nema tu mnogo mudrosti: Tinejdz vampir dolazi u letnji kamp srecan kao komarac na nudistickoj plazi. Ne treba napominjati da je on popularan, lep ki upisan i polu-pametan, a da, i moze da se seta po danu. Krece on tako u haranje medju plavusicama navijacicama kad ono naidje na jednu autsajderku koja je mnogo pametna pa uspe da mu umakne. Inace ona je jedna od onih ruzno-lepih devojaka koje u filmovima maskiraju tako sto im stave ruzne naocare za citanje i zalizu im masnu kosu u rep. Jadni krvosrk se opasno zaljubljuje, ona je toliko nepopularna da joj je svaka paznja dobrodosla... pa se onda on kladi sa, seksom opterecenim, drugovima... pa se onda ona naljuti... pa se on baca pod njena kola da joj dokaze koliko je voli... a posle zive srecno i zadovoljno do polaska na koledz kad se snima nastavak.   Mr. Green
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
sivka
Eta Carina
admiral

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 22.12.2009. 22:32:28 »

Hmmm...
Hmmm...
?
Hmmm...

A jel može manje holivudski, a više po srpski?
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 22.12.2009. 22:37:18 »

Ja mislim da je bolja fora da geek vampir (žgoljav, bledunjav, sa cvikama za sunce) smuva glavnu navijačicu (pošto je posisao njenog dečka kvoterbeka).
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 22.12.2009. 22:38:24 »

Nema tu mnogo romantike!!! Mladi srpski vampir sa zadenutom pljugom iza uveta i cokanjcetom u zadnjem dzepu uzima motku prilazi devojci mlatne je po glavi i odvuce je do svoje kuce na selu. Gde zive srecno i zadovoljno i izrode gomile malih vampircica. Naravno srecan i zadovoljan je samo Vampir, njegova zena se razbija od posla po kuci i njivi dok on samo sedi pije pivo ili rakiju i cita novine  Rolling Eyes
Sačuvana

ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 22.12.2009. 22:47:35 »

Ipak je bolja holivudska verzija ,treba cijeli svijet osvojiti Wink
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 23.12.2009. 00:24:41 »

Nema tu mnogo romantike!!! Mladi srpski vampir sa zadenutom pljugom iza uveta i cokanjcetom u zadnjem dzepu uzima motku prilazi devojci mlatne je po glavi i odvuce je do svoje kuce na selu. Gde zive srecno i zadovoljno i izrode gomile malih vampircica. Naravno srecan i zadovoljan je samo Vampir, njegova zena se razbija od posla po kuci i njivi dok on samo sedi pije pivo ili rakiju i cita novine  Rolling Eyes
Nesto mi blago sapuce da imamo slucaj Holividske groznice medju clanovima.
Nije da Amerima ne zelim lose, ali i njihova zbiiilja mi se cini ne bas preterano romanticna. Nemogu da tvrdim 100% ali strasno verujem u to.
Sem toga nekoliko slucajeva, sto porodicnih sto prijatelja, mi svremena na vreme dosapnu o blagostanju i romantici Americke demokratije.

Otisli da pobegnu od muke kao sretne porodice koje su se dokopale Americkog sna, a danas svi uspesno razvedeni (jedan je izuzetak). Crying or Very sad
Poslovi solidno placeni, tri do cetri stepenice van njihovog obrazovnog nivoa. Auta, povremene veze, kuce bez dece koje ili prodaju ili su vec prodali (a imali su i bazene) i krediti koji su ostali.
Deca su posebna prica. Ili ne obracaju paznju na oca ili na majku. Zive po nekoliko godina u vanbracnim zajednicama, svadja, pa potraga za drugom srecom.

E sad prosecan Srpski vampir, stvarno ima toljagu ali mlati njome manje nego je mlatio. Krivaca je tome sto i kod nas pomalo nestaju emocije.
Pije pivo ali po jedno jer se nema za vise. To je i dobro jer su pivski stomaci verovatno manji.  Cool

Kuca na selu je san veceg dela svetske populacije, mozda vise nego mi mislimo. Roman gde se opisuje gradska vreva i budzaci je odavno deplasiran.

Zamislite Lalicevo vidjenje prirode. Sume proplanci, lisce svih boja velicina, cvece svih boja, malo stado (moze i, mesano stado goveda, koze, ovce, ili lepse receno telad jarad i jagnjad), cobanica a vamp baja na ivici proplanka. Suza mu zaiskra od lepote i gladi, udahne duboko i krene. Te pomoz bog, te lep dan, te drz nedaj, jer nesme od copora pasa gonica. Osim toga i lepota devojka u pltenicu uplele luk beli kojeg proizvode kolko god treba a i vise od toga. Pa samo ovi opisi i romanticno vidjenje bi mogli da napune 100 strana.
Akcija je shodno tome jako usporena. Pa da vampa rasceslja kosu, pa lepse ti stoji opustena, te trte vrte (dijalog od 20 strana) brat bratu, jer nase cobanice neposustaju tako lako. neko sa dobrom mastom bi tu dodao svadbeno veselje od tri dana a i noci, pa tek onda na red dolaze deca.

Znaci Tanjice i kod nas se moze napraviti dobra vamp prica. Romantika do ... bola samo da ima ko.  No, nece niko i zato trazimo uzor tamo gde ga nema, ili bar nema puno.
Reklama je cudo. Nesto pokusali "Dugmici" sa onim "Tako ti je mala moja kad ljubi bosanac" i svi posle stadosmo. Oni su prvi kod nas uvideli moc reklame, ali svoje vidjenje ne prenesose na nikoga. Niko nista u zadnje vreme.

Zato mi sada gledamo Americku idilu, Spanske velike ljubavi jer i nasi mediji rade protiv Srpskog sna. Pisci i reziseri rade po stranom sablonu (oni kauboji a svi drugi indijanci) jer tamo ocekuju nagrade, a i sto bi ovde radili za nas kad ih ovde malo ko objavljuje a i kupuje.

Bas sam ga oduzio, a tek sam poceo.  Shocked
Evo necu vise a ti probaj ponovo da razmislis o nasoj vamp prici. Bre i mi smo poceli da krijemo cokancice. Odma Ivica i njegovi guraju balon na duvku ako ga vide.  Laughing Laughing
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 23.12.2009. 02:10:40 »

Eto i sad si mi dao ideju za jos jednu pricu  grrr grrr grrr
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 23.12.2009. 02:56:25 »

Mr. Green Mr. Green Twisted Evil Twisted Evil
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 24 upita.