SF tim
* 15.12.2019. 22:18:56
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 10 (45.5%)
Dobro - 8 (36.4%)
Osrednje - 1 (4.5%)
Loše - 3 (13.6%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 22

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Avatar  (Pročitano 34771 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #75 poslato: 28.04.2010. 09:30:56 »

da rodi i isplati ulozeno
Sačuvana
Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #76 poslato: 28.04.2010. 10:35:42 »

Da nam i sledeće godine rodi žitO!
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
PanzerPedjys
Registrovani

član posade

Ugled: +5/-2
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #77 poslato: 30.04.2010. 08:57:48 »

Sad treba biti fini i nekako zaobići vulgarnosti. Film sam odgledao iz istog razloga iz kojeg ponekad čitam novine, informacije radi ne iz znatiželje. A to je i sve što sam dobio kao nagradu za tih, koliko li već sati film traje - samo lošu hartiju, razmazivu štampu, fotke u debelom rasteru i još jednu dodatnu informaciju zašto ne volim Camerona. Ja na hollywoodske "džigibau!" spektakle teško padam, a dičim se časnim izuzecima. Camerona bih uporedio sa Srđanom Dragojevićem, ume da složi film kako to narod voli da gleda, proturi po neku trenutno popularnu, humanu, ideju i mazne kamare para. Kad mi još tako što dođe iz kamere, 3D studija, sad već lupetam, u svakom slučaju iz glave čoveka koji nam je naradio onu vašarsku radost od Titanika, aman ljudi!, šta drugo i očekivati osim bledunjavog lamenta nad slatkim malim hrčcima, koji tako, zzzuj, zzuj, zzzuj, zzzuje na straaaaaaašnim zverima jer, prirUUUda je to!, vratimo se prirUUUdi, spasimo delfine, za nijansicu obuzdajmo svoje imperijalističke prohteve, ipak se Rainforrests moraju spasiti, da naša WASP dečurlija imaju šta dihat' i ići na ekskurzije da vide čupave majmune kako se klate na grani sa jednom rukom ispruženom ka šoferšajbni u mimohodu! Ne mogu više, stvarno ljudi, muka me spopada kad pomislim na taj novi američki oblik humanizma, a pogotovo kad se uplete u nešto što bi trebala biti umetnost...Odoh i izvin'te na smetnji.   
Sačuvana

Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez - "When you have to shoot, shoot, don't talk"
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #78 poslato: 01.05.2010. 21:21:31 »

Uh bre sto napljuva Camerona...pa nije on tako los.Dao nam je Aliens pa Terminatora 1 i 2 pa The Abyss...
Sto se tice Titanika u pravu si, ali on je prvi konstruisao kameru i mini podmornice koji ce da uslikaju ( po prvi put) olupinu Titanika...
Sto se tice Avatara, vec smo svi zakljucili da je prica ocaj ali se Avatar ne gleda zbog price...uostalom, Cameron je takodje konstruisao novu 3D kameru koja koristi dva objektiva i snima u 3D, dok je ranije trebalo nekoliko kamera za isti snimak...

Ne branim Camerona ali posto si ga zestoko napao morao sam da se javim... pozdrav

Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #79 poslato: 01.05.2010. 21:41:19 »

I jos nesto...uporedio si Camerona sa Srdjanom kao da je Srdjan los reziser? Pa napravio je barem dva kultna filma, cije replike se, posle 20 godina, jos koriste (mi nismo andjeli '91). Ne verujem da ti se Zdravko Sotra i Zona Zamfirova vise svidja, posto je taj film upravo za, kao sto ti rece "ume da složi film kako to narod voli da gleda, proturi po neku trenutno popularnu, humanu, ideju i mazne kamare para"...

Ne branim ni Srdjana  pozdrav
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #80 poslato: 01.05.2010. 22:45:39 »

Uh bre sto napljuva Camerona...pa nije on tako los.Dao nam je Aliens pa Terminatora 1 i 2 pa The Abyss...
Sto se tice Titanika u pravu si, ali on je prvi konstruisao kameru i mini podmornice koji ce da uslikaju ( po prvi put) olupinu Titanika...
Sto se tice Avatara, vec smo svi zakljucili da je prica ocaj ali se Avatar ne gleda zbog price...uostalom, Cameron je takodje konstruisao novu 3D kameru koja koristi dva objektiva i snima u 3D, dok je ranije trebalo nekoliko kamera za isti snimak...

Ne branim Camerona ali posto si ga zestoko napao morao sam da se javim... pozdrav

Mislim da nije Cameron konstruisao ovu kameru, čak sam svojevremeno čula da je tu kameru smislio neki naš čovek. To nisam stigla da izguglam.  Embarassed
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #81 poslato: 01.05.2010. 22:51:58 »

Nije potrebno Tanjice. Od amera i ne ocekujemo da pametuju vec da koriste svoju tehniku za zabavu.
Ozbiljniji filmovi i poucni, nalaze se u drugim kinematografijama. Ave za Spilberga, Lukasa i Kameruna.
Kad me nesto razgali onda to i postujem.
Da budem ljubomoran, pih, nije neka zabava a ni nemam sredstva za takmicenje.
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #82 poslato: 01.05.2010. 23:33:47 »

Sve holivdske produkcije, čast pojedinim, služe za zabavu, a kao ono, jel, uzgred, i za zgrtanje para.

Te iste holivudske produkcije pucaju na najmasovnije tržište, koje je publika željna sat i po vremena dobre akciono-komedijaške-ljubavne zabave.
Holivud je pokrio i onaj malo rafiniraniji ukusa iste te ciljne grupe dramama i filmovima po istinitim (navodno) događajima.
Sci Fi i horor ne moram ni spominjati.

Dakle, Kamerun, Spilberg, Skot i ostala ekipa su tu da zabave.
Ne da nam daju neki orginalni umetnićki aspekt date teme, nego da istu serviraju masama na srebrenom ovalu, sve sa naj dekoracijom.

Istinski režiseri, koji bi zadovoljili naše ukuse nikad neće imati toliki odziv jer jednostavno nisu komercionalni.

Veliki Tarkovski ima mahanje od mas populacije jer je "dosadan".
Dajte mu milione, napraviće ono što on hoće, a ne publika.
Von Trier ima nekih "uboda", jer se ugradio u komercijalu. Marketingom ili modifikacijom svojih filmova ka mas publici, ne bih znao...

I nije jedini...

Znači, treba razgraničiti holivudske cirkuse u kojima bezgranično uživam od umetnosti.
U tim produkcijama, istu zasigurno nećete naći.
Možda na kašikicu.... 
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #83 poslato: 02.05.2010. 00:09:04 »

Mislim da nije Cameron konstruisao ovu kameru, čak sam svojevremeno čula da je tu kameru smislio neki naš čovek. To nisam stigla da izguglam.  Embarassed

Ever the hands-on Director, James Cameron helped design the Fusion 3D camera that he used to shoot live-action sequences in the movie Avatar.

Mozda nije sve ali je dosta toga uradio... Laughing

Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #84 poslato: 02.05.2010. 08:08:56 »

Naravno da Kameron nije konstruisao tu kameru, danas ni čačkalice ne konstruiše jedan čovek. Ali, ako je učestvovao ili vodio proces postavljanja tehničkih zahteva, nadgledao ili čak odobrio realizaciju projekta onda je njegovo ime na spisku. To je tako. Svojevremeno, a možda i danas gledate sinemaskop produkciju u Tod-AO sistemu. Ne mislite, valjda, da je ko zna koji muž Elizabet Tejlor i bogataš Majkl Tod sedeo za crtaćom tablom? A sistem nosi njegovo ime!

Za dobrim konjem se prašina diže. Naročito ako je dobio trku. Avatar je dobio svoju trku. Prašina je samo prašina. Nijednu trku ne trči vlasnik konja već - konj.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
PanzerPedjys
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #85 poslato: 05.05.2010. 15:19:16 »

Ajd' još malo.Da,ja imam mali problem,kad se na nešto ostrvim,neznam kad je dosta tako da i dalje stojim iza tvrdnje da Avatar nije nikako zabava neg' US indoktrinacija i čist bezobrazluk.Da mogu,sad bi uz ovo sve prilepio i crveno-crni čador!Ako baš hoću da se relaksiram uz nešto iz tog 'toka',uvek će to biti Dan Nezavisnosti ili Space Troopers.Oslobođeno u startu ideologije potunjene vrste,nema podvale,mada je poruka iste vrste ali je barem sve mnogo iskrenije i u lice jasno.Po cenu da izmamim lavinu...
Sačuvana

Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez - "When you have to shoot, shoot, don't talk"
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #86 poslato: 05.05.2010. 15:22:59 »

Slobodno iznesi misljenje, pa bili bi roboti da nema svako svoju ideologiju al kad svedemo, tesko da nam se razlikuju. Pitanje je samo dal i sta su nam trenutni inati i preokupacije.
Sačuvana

S verom u Boga
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #87 poslato: 05.05.2010. 15:27:53 »

Baš tako tako je,jedino što je vizuelno ihaha,spetakl ko spetakl inače Cool
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
PanzerPedjys
Registrovani

član posade

Van mreže

« Odgovor #88 poslato: 05.05.2010. 15:57:36 »

...negodovanja,filmska trilogija Gospodar Prstena je zabavište/osnovna/srednja/fax/subspecijalizacija na temu megalomanskih projekata.Plus,Gospodar će naterati buljuke klinaca da se izbore sa tom knjižurdom uživo.Avatar će se samo dobro prodavati kao avatar na majcama oko ringišpalja na seoskim vašarima.I to još plafon godinu dana.Za tehniku snimanja me baš briga,ni mene ne interesuje kako se pravi kiselo mleko,samo tražim ono dobro.Što se konja i prašine tiče,za svakim konjem se prašina diže,ako nema kiše.
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #89 poslato: 05.05.2010. 16:25:24 »

Neces da izmamis lavinu negodovanja, ne brini Laughing...svi imamo pravo na misljenje i svi smo razliciti.
Dok god poshtujemo tudje nema frke...imamo samo razlicite ukuse i interesovanja.

Eto, mene bas zanima tehnika snimanja i kamera mi je dosta vazna u filmu, kao i film uopste.

Evo dokaza da smo razliciti: naveo si dan nezavisnoti od ROLAND EMMERICH-a...ja za njega mislim da je naj ljigaviji reziser u istoriji holivuda.Nemac je a toliko se uvukao amerikancima da mu ovi dali stotine miliona da napravi neke filmove koje (jes, sluze za zabavu) ali mene nerviraju, nerviraju me narocito sto americki predsednik koji je naravno bio u 'tnam pa zna da vozi i avion i...ma da ne nabrajam.
Mislim da ni Cameron nije bolji ali je meni licno on MNOGO blizi negoli ovaj nemacki amerikanac Mr. Green

Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 26 upita.