SF Vektor broj 1

(1/7) > >>

dan555:
SF Vektor, e-fanzin SF tima posvećen naučnoj fantastici i srodnim žanrovima, možete preuzeti kao PDF datoteku:

SF Vektor 1 u pdf formatu, A4 ima 86 strana, font je Times 11 pt. 895 KB.
Ili:
SF Vektor 1 u pdf formatu, A5 ima 136 strana, font je Times 10 pt. 2,75 MB. A5 format je lakši za čitanje, pripremljen je za obostranu štampu i dodati su "bookmarks" za navigaciju kroz fanzin.
Sadržaj     
Uvodna reč   (Eder71)
Ustav SF team-a  (Kuli)
Automobili u SF-u  (Garwor)
Fermijev paradoks (Ender71)                     
Klut-Nikols-ova SF enciklopedija u nastavcima I

Autori
Edgar Alan Po  (Kuli)
Kim Njumen   (Ender71)

Priče
Gavran, Anabel Li  (pripremio Kuli)
Kim Njumen – Ko se usudi, pobeđuje (prevod Ender71)
Kim Njumen – Obalski grad (prevod Ender71)
Hari Turtldov – Pad Trantora (prevod Ender71)
Lari Niven – Postoji plima (prevod MasterYoda)
Robert Šekli - Stručnjak (priredio Ender71)
Ovde očekujemo vaše komentare o prvom broju.

MasterYoda:
Bravo, bravo, bravo.

Da li sam prvi koji je uletio? Izgleda da jesam. Barem sam prvi s komentarom.

Joj! Imaš grešku u preelomu priče Postoji plima. Odmah na početku, pri dnu slike, jedan red je predugačak.
Ista greška i u Garvovom prilogu o automobilima. Pri dnu slike, jedan red je predugačak. I to dva puta, nakon prve i nakon poslednje slike u prilogu.
Pretpostavljam da se kod mene drugačije prelomio tekst i da je to red koji bi inače trebao biti prvi ispod slike pa bi stao cijeli, ali je kod mene on zadnji u okviru slike pa ne može stati.
I u uvodnoj riječi, treba novi red za priču Stručnjak

MasterYoda:
Da ne bih po peti put editovao gornju poruku.
Problem je generalni, uz većinu slika imam na dnu jedan ili dva predugačka reda teksta. Vjerovatno se kod mene pogrešno prelama ali ne znam koji bi mogao biti razlog za to. Sada ću probati da uđem kroz IE (možda FF pravi problem, mada sumnjam).

dan555:
E sada mi ništa nije jasno. Upravo sam pogledao ovo što si rekao u sva tri pretraživača i sve je u redu, jedino glupi IE u Postoji plima nije dodao marginu oko slike, pa je red koji je trebalo da bude pored slike sada ispod.

Imaš li ideju zašto je kod tebe tako? Šta da popravim?

dan555:
Ispravio sam za Stručnjak, bio sam zaboravio da dodam kraj reda.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana