SF tim
* 25.04.2019. 05:57:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zašto vampiri piju krv?  (Pročitano 23314 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 16.12.2009. 01:44:54 »

Daaa, to je stvar i kulture kojoj pripadamo.

Evropljanima su noge "zabranjena zona" pa su dame sve do prve polovine XX veka nosile duuuge suknje a ramena i veliki deo grudi izlagale pogledu i to je bilo pristojno.

Kinezi, s druge strane, smatraju izlaganje ramena i vrata nepristojnim ali noge im nisu problem. Zato njihove dame mogu da nose haljine sa izrezima do bokova ali kragna je visoka i ramena nikada gola.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 16.12.2009. 11:34:55 »

Vampiri piju krv a ne jedu krv, znaci kad su zedni piju. Neko voli pivo, neko krv, to je ta mala razlika. Ne znam sta jedu, nesto sigurno jedu, treba creva da budu u formi, mada sigurno je nezgodno kad si vampir da opteretis stomak jakom hranom a onda legnes u kovceg da spavas, em slaba ventilacija, em ako te potera, dok ti otvoris sanduk, iskobeljas se napolje, moze biti i kasno, osim toga izvan kovcega moze biti 'ladnoo u pm (u tim vampirskim zamkovima je uvek promaja), narocito zimi, pa je praznjenje tim mucnije.
Zasto vrat a ne prepone, pazi, vampiri dugo zive pa su samim tim i stari, a poznato je da stari ljudi imaju cesto problema sa ledjima, i sad on treba da cucne dole da dodje do prepona, pa jel treba da rizikuje da mu kvrcne neki prsljen i da ostane tako savijen, diskus hernija je nezgodna, kako posle da udje u kovceg da spava, a?
Opet, da bi dopro do prepona treba par zajednickih izlazaka, ko ce to da ceka ako je zedan, do vrata se dolazi uz manje truda.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 16.12.2009. 15:24:49 »

Dedin komentar: Nije higijenski ! (muški će ukapirati ja baš i ...  nejasno ću pitam ...  grrr Shocked gadljivko Bolje da nisam pitala  Evil or Very Mad jeste da smo zaostali ali se većina plakne ponekad  Rolling Eyes )

Ima tu i jedan "tehnički" problem: na vratu je dostupna arterija karotis a na preponama ? Najveća je vena kava, ako me sećanje ne vara. Tako dolazimo i do pitanja "kvaliteta pića" - arterijska krv se razlikuje od venske ... Pitanje "bukea" se nameće  Wink

Da li mrtvacima (vampirima) trebaju creva ???? Ako ne, rešeno je pitanje higijenskih potreba  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 16.12.2009. 16:11:51 »

Jeste, higijena je bitna, pazi, te plavuse sto se motaju po parkinzima, to je rizik bre, ili je policajka na tajnom zadatku ili je bila s kamiondzijama, pa nesrecni vampir il ce da dibije batine ili neku bolest. Ovo sa venama i arterijama je vrlo bitan argument, poznat samo iskusnim vampirima.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 16.12.2009. 20:26:27 »

"I kad voliš Simonsa ne voliš "Pesmu boginje Kali"  Shocked Shocked grrr grrr  nejasno waaa

Kako to da ne volite "Pesmu boginje Kali" ??? Opet sam ja neki izrod   waaa cmizdravac Ona nije vampir nego boginja ...

Ma, da se vratimo crevima - krv sadrži sve i da li su creva uopšte potrebna ? Ako jesu, valjda su do sada napravili neki "vampirski wc" mada se to u filmovima ne vidi jer uvak prikazuju sadržaj sanduka  gadljivko sa ono odvratnim vampirom unutra a nikad celi sanduk da zavirimo ima li neki odvod ili sifon ili...  Evil or Very Mad Jeste da su napadali svuda, pa i po javnim toaletima, ali nikad ne prikazuju da li ih koriste  nejasno

A koju alternativu predlažete ženskim vampirima ?  Twisted Evil

Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 16.12.2009. 20:31:38 »

"I kad voliš Simonsa ne voliš "Pesmu boginje Kali"  Shocked Shocked grrr grrr  nejasno waaa

Kako to da ne volite "Pesmu boginje Kali" ??? Opet sam ja neki izrod   waaa cmizdravac Ona nije vampir nego boginja ...

Ma ne, bre. To je mnogo dobra superhiperultraturbo knjiga. Ali za svaki slučaj je neću posedovati u štampanom obliku dok mi dete ne napuni bar 25 godina, da se ne zezne slučajno pa da je pročita (a i elektronska verzija će biti pod ključem). Tako da mogu reći, kao što sam i rekla, da je to jedna od verovatno najboljih knjiga koje sam čitala, ali je NE VOLIM. Jer je, ruku, na srce, teško voleti.

A koju alternativu predlažete ženskim vampirima ?  Twisted Evil

Khm...jedan od odgovora se nalazi u pomenutoj priči.  Embarassed
I da ponovim, priča ne da treba da ima upozorenje zbog uznemiravajućeg sadržaja, nego treba da bude napisano velikim crvenim svetlećim slovima.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 16.12.2009. 20:35:43 »

Twisted Evil Možda je ne volEš , al je možeš zaboraviti  Laughing Laughing Laughing

Izgleda da mislimo na isto  Wink  Embarassed
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 16.12.2009. 20:39:00 »

Pa to.  Very Happy
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 16.12.2009. 21:04:19 »

Wink Spojiti ugodno sa korisnim!  smeh  Wink  Embarassed
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 16.12.2009. 21:51:44 »

Iz nepoznatog razloga sam uspeo da se emotivno distanciram od sadržaja "Pesme boginje Kali", što inače nije čest slučaj, i da samo ostane utisak
To je mnogo dobra superhiperultraturbo knjiga.
Privremena mučnina zbog sadržaja nije visoka cena za čitanje ovakve knjige.  poster_spam Oops

Zašto vampiri piju krv?

1. Marketinška služba "Jelena" je zanemarila ovu ciljnu grupu (za razliku od SF Tima).
2. Ne piju, to je ruralna legenda.
3. Zbog manjka maštovitosti.

Dodatna pitanja:
- Imaju li vampiri sopstvenu krv?
- Pominje li se igde uzajamna konzumacija "ja tebi - ti meni" i spada li to u kanibalizam?
- Autokonzumacija - umereno srkanje svoje krvi u slučaju deficita tuđe?
- Zapravo, zašto umereno ako su besmrtni, idemo do kraja?
- Kako na vampira deluje zaražena krv (AIDS npr.)?
- A kako u slučaju dijabetesa (osim za slatko iz onog vica)?
- Ili krv hemofiličara?
- Imaju li nekakvu zbirku recepata (Krv i krvni proizvodi na 100 načina, Posna krv i sukrvica...)?
- Kako tretiraju aristokratku, "plavu" krv?
- Ima li vampira koji iz religioznih razloga (Jehovini svedoci) ne primaju tuđu krv?
 Cool
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 16.12.2009. 21:55:49 »

Pouzdano znam da mogu da dobiju AIDS i da zbog toga od potencijalnih žrtava traže potvrdu o testiranju.

Pitajte Simonsa ako meni ne verujete.  Mr. Green
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 16.12.2009. 22:27:31 »

Pa ako se dobro secam u strucnim filmovima o vampirima stoji da:
1 Imaju krv
2 Nemogu da se zaraze a zarazeni posle transformacije postaje zdrav.
3 Daju jedan drugome krv u procesu transformacije ili ako zele da pojacaju sposobnosti
4 Ima jedan (Blade) koji ne kolzumira krv, mada se nije izjasnio dali to ima veze sa verovanjem
Nadam se da sam bar malo pomogao.  Laughing Laughing
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 16.12.2009. 22:47:28 »

Pored Blejda i ma još jedna vampirica koja ne sisa krv, ali zato voli da je prosipa svuda okolo. Igra je Mila...
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 17.12.2009. 04:06:37 »

Ono sto me malo zbunjuje jeste kako su vampiri tako jaki. Jer za takvu snagu treba i snazan metabolizam iliti moraju od nekud da dobiju tu energiju koju trose na razbacivanje jadnih smrtnika po zidovima i kroz iste. E sad ne znam kolika je kalorijska vrednost 1l krvi, mislim nije kao da moze da se procita na tetrapaku posto se jos nije niko dosetio da ga upakuje ili flasira (jos bolje u plasticnu dvolitarku), ali mislim da nije nesto preterano hranljiva.
Da li mislite da vampiri imaju neke posebne steroide koje koriste radi odrzavanja energije i onih lepih plocica na stomaku? Posto ih nigde ne vidimo da posecuju teretanu nego samo pijuckaju krv i spavaju u prilicno uskom prostoru u kovcegu prosto se covek zapita kako uopste nisu do sada nacisto atrofirali sa misicima. Naprotiv gospoda Vampiri uspesno pobijaju sve moguce medicinske razloge da ustvari treba da izgledaju kao poslednji krs i uspesno vec godinama krase velika i mala platna geneticki savrseni primerci seksi, odlicno gradjenih vampira sa savrsenim zubima (iako ne unose kalcijum) i svim ostalim savrsenim delovima zbog kojih ne mali deo zenskog gledalista ozbiljno razmislja da im same ponude svoje vratove (ili neke druge arterije). Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 17.12.2009. 11:11:48 »

moguce da drze sipinu kost ( il nesto slicno za kalcijum) u kovcegu pa grickaju pomalo, ko papagaji. A trbusnjake razviti u onako malom kovcegu, to mora da je neka zesca yoga.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 23 upita.