SF tim
* 17.10.2019. 23:31:47
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: La hora fría aka The dark hour (2006)  (Pročitano 2106 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.12.2009. 22:22:58 »

La hora fría (2006)

Postapokalipsa na drugi nacin...

Novija evropska sci fi, ali i horor produkcija nas malo pa malo iznenade ponekim istinskim biserom.
Ovaj put, provereno dobri Spanci sa svojim video taping "Vestice iz Blera" fazonu. Na srecu, u ovom filmu je to svedeno na minimalnu meru. Taman da kazemo -simpaticnu.

Ovaj film bih ja prvenstveno okarakterisao kao sci fi drama, sa blagim horor elementima.

Gas po radnji...

...diskoteka , ruke gore....idemo..."zasto pravis slona od mene"...u jeee.....

Mala grupa prezivelih nakon apokaliptickog nuklearnog rata zivotari u nekom podzemno/nadzemnom kompleksu, koji se sastoji od mnogo soba i hodnika.
U neke hodnike, tj delove ne smeju da udju, jer tamo su "stranci", tj ljudi inficirani nekakvim virusom. Ako budu dodirnuti od "stranca", pretvaraju se u istoga.

Onda, periodicno, nocu se zatvara svako u svoju sobu, jer dolazi "ledeni cas", ili nekakve teletabis spodobe, (duhovi) a naznaka njihovog dolaska je da se sve ledi...
Mislim, taj deo, sa tim duhovima, im je totalno bezpotreban, nema smisla... ali lepo, skoro pa savrseno leze u radnju .
Bio je u samom filmu pokusaj da se objasne ti ledeni duhovi, nesto kao "duhovi ubijenih stranaca", ali gledaocu ipak nece biti razjasnjeno ko su, odakle su i kolika im je plata....

Scenografija je ona low budget, ali savrseno uradjena. Sama igra svetlosti i senki, u sprezi sa onim hodnicima daju sumornu ali nikako klaustrofobicnu atmosferu.
Bas onako kako ja zamisljam postapokalipticko skloniste.

....znate, i mi smo tim, i to sf....

Odlicna rezija je samo doprinela tome.
Glumci su pravi mali majstori, odradili su za cistu peticu.
Jasno definisani karakteri i njihove medjusobne interakcije su "vrh".
Cak i ona dva pedera deluju sasvim OK, simpaticni likovi.
Miljenik cele ekipe je decak Jesus, koji "vozi" radnju svojim kamkoderom (to ono sa pocetka teksta, o "Vestice iz Blera" fazonu) i pravi povremeno beleske. Ni previse, ni premalo tokom filma. Taman.

Muzika takodje... i tu se nije stedelo. Sekvence su jako kvalitetne i dobre, a istovremeno nenapadne, savrseno se razvlaceci po filmu.
Kraj filma nosi neocekivani, ogromni obrt... i bojim se da ce vas "izbiti iz frizure"... Smile

....opet nisu platili racun za struju......

Kao sto rekoh na pocetku, pravi mali biser evropske sci fi produkcije, koji svakako treba odgledati i u svoju licnu filmoteku na posebno mesto odloziti.

Jedina mana filma je ta neobjasnivost onih prikaza... ali, oprosteno im je to sam tako..

Znaci, dupla apsolutna preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0484273/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=LRVs7vIyoso

Napomena.

Postoji prevod za ovaj film, ali meni nije "pasovao". A i da jeste, preklapao bi se sa naljepljenim engleskim, tako da sam slusao spanski, a citao na engleskom...
Sigurno postoje i druge ver avi fajla, na osnoviu kog je napravljen prevod.
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 02:38:10 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.