SF tim
* 22.11.2019. 22:56:34
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nauka "za nas ostale" - naučno-popularna literatura  (Pročitano 17376 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 27.01.2013. 17:07:41 »

Doprinos obrazovanju ...

http://elementarium.cpn.rs/elementi/transumanizam/?lang=lat

"Transhumanizam je radikalno novi pristup razmišljanju o budućnosti koji je zasnovan na premisi da ljudska vrsta u svom sadašnjem obliku ne predstavlja kraj evolutivnog razvitka čoveka, već pre njegov početak. Svetska transhumanistička asocijacija formalno definiše transhumanizam dvojako:
1. kao intelektualni i kulturni pokret koji afirmiše mogućnost i poželjnost suštinskog poboljšavanja ljudske situacije kroz primenu razuma, posebno korišćenjem tehnologije da se uspori ili eliminiše starenje i ogromno povećaju ljudske intelektualne, fizičke i psihološke sposobnosti; i
2. kao istraživanje posledica, obećanja i potencijalnih opasnosti korišćenja nauke, tehnologije, kreativnosti i drugih sredstava da se prevaziđu temeljna ljudska ograničenja."

transhumanistička umetnost http://www.pouke.org/forum/topic/20631-čovek-v20-transhumanizam-i-post-biološka-evolucija/

Transhumanizam - za i protiv  http://www.astronomija.co.rs/ivot/1264-transhumanizam-za-i-protiv.html
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 28.01.2013. 23:24:30 »

Ovaj transhumanizam mi liči na otkrivanje tople vode. Pa nije valjda da neko normalan misli kako je današnji čovjek savršenstvo kreacije (prirodne ili Božije - nebitno) i kako mu nema daljeg razvoja. Naravno da je ovo samo početak, tek rano djetinjstvo čovjeka. Ako preživimo dječije bolesti i cijeli niz opasnosti koje vrebaju svako dijete, možda na kraju (kroz koji milion godina - koja godina gore ili dole) odrastemo u nešto korisno.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 29.01.2013. 10:40:30 »

Crying or Very sad Pitanje je : kako ? Na žalost, ima svakakvih odgovora ...

Od stare ideje eugeničara da "pomognemo" razvoj eliminacijom "loših primeraka" do dece sa jednim ocem i dve majke ... a čip obavezan  Rolling Eyes

Slažem se da tu nema novosti ... ali, po meni, dobro je što se sve našlo na jednom mestu i pod jednim imenom. Uska specijalizacija je obogatila zanatski deo ali i obogaljila pregled šire slike  Crying or Very sad

Ko ne uči istoriju - osuđen je da je ponavlja ! Ako se nešto posmatra iz samo jedne tačke ...  grrr od drveta ne vidimo šumu ... i obrnuto.

Promena je jedina stalna !

Evolucija čoveka ... podseti me na one lude slike i predviđanja kako ćemo izgledati za milion godina  Laughing  bezdlaki, sa ogromnim glavama, zakržljalih nogu, ...
A onda baba poče da ....  Embarassed Od ovolikog sedenja za kompom , kolike će nam "pozadine" biti ?  smeh

"Nisko položena a visoko poštovana" ima da dobije evolucijom dodatne slojeve sala radi udobnijeg sedenja !

Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 29.01.2013. 23:43:56 »

I da se izgube oči kao nepotrebne, a napravi direktan bežični interfejs Smile

Nego, ovo je baš zgodno mjesto za jedno razmišljanje.
Ljudi nekada baš zakomplikuju stvari. Svi znate za onog Šredingerovog mačka zatvorenog u kutiju i tako to, a sve u cilju da se dokaže kako nešto može u isto vrijeme biti i određeno i neodređeno. Čemu takve komplikacije kada sam život ima dobre i svima jasne primjere. Ovo mi je palo na pamet večeras, trenutak prije nego što sam pogledao rezultate izvlačenja Loto brojeva.

Evo ovako: Izvlačenje je oko 20:15 a ja sam rezultate pogledao oko 22:15. U tom periodu za mene je stvar bila potpuno neodređena - nisam znao da li sam nešto pogodio ili nisam. Istovremeno, stvar je bila potpuno određena jer su brojevi već bili izvučeni. Čist slučaj istovremene određenosti i neodređenosti, a nigdje jadnog mačka čiji život zavisi od nekakvog slučajnog raspada nekakvog pseudoradioaktivnog elementa i sličnih trica i kučina.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 30.01.2013. 13:15:40 »

Laughing Ovo treba da bude ....  nejasno

Masterov doprinos humanom odnosu prema životinjama  ideja

Ja bih rezultate Lota čekala bar 5 sati - a za to vreme bih izmaštala kule i gradove kao "srećni dobitnik"   Laughing

Nikad ne dobijam ...  Crying or Very sad Ali zato - nikad i ne igram !  Wink Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 05.02.2013. 20:55:18 »

I da se izgube oči kao nepotrebne, a napravi direktan bežični interfejs Smile

Nego, ovo je baš zgodno mjesto za jedno razmišljanje.
Ljudi nekada baš zakomplikuju stvari. Svi znate za onog Šredingerovog mačka zatvorenog u kutiju i tako to, a sve u cilju da se dokaže kako nešto može u isto vrijeme biti i određeno i neodređeno. Čemu takve komplikacije kada sam život ima dobre i svima jasne primjere. Ovo mi je palo na pamet večeras, trenutak prije nego što sam pogledao rezultate izvlačenja Loto brojeva.

Evo ovako: Izvlačenje je oko 20:15 a ja sam rezultate pogledao oko 22:15. U tom periodu za mene je stvar bila potpuno neodređena - nisam znao da li sam nešto pogodio ili nisam. Istovremeno, stvar je bila potpuno određena jer su brojevi već bili izvučeni. Čist slučaj istovremene određenosti i neodređenosti, a nigdje jadnog mačka čiji život zavisi od nekakvog slučajnog raspada nekakvog pseudoradioaktivnog elementa i sličnih trica i kučina.

Na prost bosanski jezik - kad krenem kuci za mene je neodredjeno hoce li se sta dogoditi, dok kod zene je vec odredjeno i ona vec zna sta sam skrivio za taj dan.

Jesam li bar malo blizu?

ps. ma nije teska ta filozofija... Very Happy
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
marana
pripravnik

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 12.03.2013. 09:36:59 »

Ljudi, ko do sada nije - čitajte Sagana. Svi na jednu stranu, on na drugu. Svaka knjiga mu je genijalna.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 12.03.2013. 10:20:48 »

Ja sam izgleda na "tamnoj strani"  Razz  grrr.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 12.03.2013. 17:22:00 »

Ja sam izgleda na "tamnoj strani"  Razz  grrr.

Definitivno !  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 07.04.2013. 11:23:12 »

Rolling Eyes

http://trojka.rs/zanimljivosti/i-nista-je-nesto-samo-sta-video
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 08.04.2013. 10:44:48 »

Jel si ovo postavila samo zbog komentara ispod teksta  Laughing.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 08.04.2013. 12:14:01 »

Ne - komentari sa Trojke spadaju u ... viceve ili psihijatriju   nejasno  Twisted Evil

Ovo sa "ništa" je baš ... šašavo  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 23 upita.