Nauka "za nas ostale" - naučno-popularna literatura

<< < (5/6) > >>

SuperFrog:
Citat: MasterYoda  29.01.2013. 23:43:56

I da se izgube oči kao nepotrebne, a napravi direktan bežični interfejs :)

Nego, ovo je baš zgodno mjesto za jedno razmišljanje.
Ljudi nekada baš zakomplikuju stvari. Svi znate za onog Šredingerovog mačka zatvorenog u kutiju i tako to, a sve u cilju da se dokaže kako nešto može u isto vrijeme biti i određeno i neodređeno. Čemu takve komplikacije kada sam život ima dobre i svima jasne primjere. Ovo mi je palo na pamet večeras, trenutak prije nego što sam pogledao rezultate izvlačenja Loto brojeva.

Evo ovako: Izvlačenje je oko 20:15 a ja sam rezultate pogledao oko 22:15. U tom periodu za mene je stvar bila potpuno neodređena - nisam znao da li sam nešto pogodio ili nisam. Istovremeno, stvar je bila potpuno određena jer su brojevi već bili izvučeni. Čist slučaj istovremene određenosti i neodređenosti, a nigdje jadnog mačka čiji život zavisi od nekakvog slučajnog raspada nekakvog pseudoradioaktivnog elementa i sličnih trica i kučina.

Na prost bosanski jezik - kad krenem kuci za mene je neodredjeno hoce li se sta dogoditi, dok kod zene je vec odredjeno i ona vec zna sta sam skrivio za taj dan.

Jesam li bar malo blizu?

ps. ma nije teska ta filozofija... :D

marana:
Ljudi, ko do sada nije - čitajte Sagana. Svi na jednu stranu, on na drugu. Svaka knjiga mu je genijalna.

valiant68:
Ja sam izgleda na "tamnoj strani"  :P  :wall:.

Glorija:
Citat: valiant68  12.03.2013. 10:20:48

Ja sam izgleda na "tamnoj strani"  :P  :wall:.

Definitivno !  :twisted:

Glorija:
 :roll:

http://trojka.rs/zanimljivosti/i-nista-je-nesto-samo-sta-video

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana