SF tim
* 11.12.2019. 03:01:27
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Carriers  (Pročitano 3006 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.11.2009. 18:29:59 »

Carriers (2009)

Imali smo pticiji grip, sad je u modi svinjski a ove nase junake garant zahvatio konjski...

Tupavi IMDb je film klasifikovao kao hororcinu, iako isti nema ni H od horora (doduse, sem u dve scene, i to u kindergarten horor maniru) i time svesno odvracuje anti horor fanova da uzivaju u ovoj nesvakidasnjoj, i sto ne reci sjajnoj (ali ne blistavoj) SF survival drami.

Moj stav o IMDb "strucnjacima" je opste poznat, pa ne bih da ponavljam da je to u stvari cirkus kolorado, bal duduka i unija was mozgen profila.
Jedini pravi movie review sajt je nas, nasi prikazi i da kojim slucajem izlaze na engleskom, server bi krahirao od "overdrive"-a....(od velikog broja poseta, oko milion dnevno bi server redovno pucao...prim. prev.)

Elem, gas po radnji....
Dva brata, nakon pobede pandemije svetskih razmera, putuju na obalu amerike da se tamo prisete sretnog detinjstva pre nego ih virus scepa.
Stariji vodi svoju zeMsku, a mladji ima isto neku devojcicu...i svi tako zajedno hepi putuju.

Ipak, da put nije bez opasnosti, bez rizika i velikih moralnih dilema, film bi bio obican putopis kroz postapokalipticnu ameriku.
Ovako, ovaj niskobudzetni film nam pruza lepu atmosferu postapokalipse, i to onu "pitomiju" varijantu. Nista spektakularno, nista grandiozno.
Jednostavno, bas onako kako bi i bilo da je zapravo... (uh, uhvati me blaga jeza, sve kontam da ovaj svinjski ne mutira u spomenuti konjski...)

Najveca snaga filma je u spomenutim moralnim dilemama i terminacijama junaka i sporednih likova.

Nisam nasao neke zamerke filma, sem glupog, ali neizbeznog kraja. Mislim, nedorecenog.
Sve je na svom mestu, od kamere, glume, muzike i scene.

Sve u svemu, odlicna sf drama

APSOLUTNA PREPORUKA.

IMDB "strucnjaci"
http://www.imdb.com/title/tt0806203/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=7aiKLALlXG4&feature=fvst
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 01:55:48 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.04.2011. 20:56:21 »

Meni se film dopao.Bez puno para,efekata i "nasminkane"postapokalipticne atmosfere odradjen ja dobar posao.Moralne dileme me nesto ne doticu,niti obracam paznju na njih kao sto se ne opterecujem ni porukama koje film salje.Ovo je sve drugo samo ne horor.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.