SF tim
* 04.06.2020. 17:27:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Grafologija  (Pročitano 43856 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 25.11.2009. 02:29:47 »

Ovaj Nešin rukopis mi nešto težak za analizu.

Na prvi pogled se vidi da malo zanosi krajeve redova na gore, što znači da teži nečem boljem, da je altruista ali ne izražen.
Redovi su pravilno raspoređeni pa što bi reklo da je organizovan (vojnik, je l' te Very Happy) ali redovi malo vijugaju a slova nisu baš iste veličine što mi se ne slaže jer bi to govorilo o malo nesigurnoj ličnosti. Isto bi značile i uspravne crte slova koje su negde ulevo a negde udesno. Reklo bi se da Neša ipak nije kruta vojničina. Mr. Green

Okrugla slova bi značila da je druželjubiv i otvoren ka ljudima, u šta smo se već uverili, zar ne.

Nedostaju mi pisana slova za procenu okrenutosti sebi ili drugima, ipak "J" u "LJ" je praktično bez donjeg dela a nema izraženih gornjih delova slova pa bi to značlo da je Neša "operisan" od sebičnosti i egocentrizma ali da pri tome nije baš ni majka Tereza pa da život posveti isključivo drugima.

Pritisak je prilično ujednačen, nema naglih nervoznih pokreta, neka slova su spojena neka ne... nema "vrištećih" znakova pa bih rekao da nam je drug prilično uravnotežen i da ne obraća pažnju na svaku sitnicu. Nije opterećen detaljima.

Zanimljivo da ne stavlja kvačice na c ali stavlja tačku na veliko I što nije po pravopisu. Razz Ta tačka i nije tačka nego crta, postavljena levo od slova i povučena na dole ulevo. Ruka se pri tome vraća unazad što opet upućuje na malu nesigurnost u sebe, a pokret ulevo na energiju, a ograničenost dužine na umerenost (opet odsutvo  egocentričnosti).
Na to upućuje i smeštanje teksta pri vrhu strane što može značiti i štedljivost i malu uzdržanost.

Recimo da mi je opšti utisak da je pisac teksta bez izraženih "vrhova" u crtama ličnosti, da je prilično uravnotežen i druželjubiv.

Eto, toliko...
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 25.11.2009. 02:53:07 »

U jeeee. Pa dobro sam i proso.
Ne se skiras Dan. Ne samo rukopis, vec sam i ja tezak za analizu. Rekli mi lekari. Nikako da me do kraja procitaju.
Ali nista opasno. Sve je u nekim zadovoljavajuce pozitvnim vrednostima. Loseg jako malo, al nadje se (fitilj cas dug  a cas ne postoji, autoritet nebrenujem puno i sl.).
Koliko se secam, nisam bio daleko od Tereze. Mislim ona pa valjda ja (tako nekako Laughing). No nisam bio ni mac vec samo sablja i sve tako.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 25.11.2009. 02:59:45 »

Mnogo sam pozaboravljao za sve ove godine koje su prošle od vremena kada sam se zabavljao grafologijom.

Osim toga, ovo što ja napišem o rukopisu ništa ne govori o piscu teksta jer niti je grafologija nauka niti se ja nešto posebno razumem u nju. Tako da shvatite ovo samo kao zezanje. Ništa više.
Sačuvana

Arajs
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 04.12.2009. 16:38:45 »

Postovani videh ovu vasu malu temu pa rekoh da vam se pridruzim.

Prvo da razgranicimo nesto . Grafologijom ne smatram sudsko vestacenje. na te polutacne teze zaboravite.
Pismo je jezik duse i kroz tekst se dusa otkriva .

sto se tice Nesinog rukopisa imam jednu malu porukicu . Sinko gde ti je vera , gde ti je volja da ne udaras stalno glavom o zid. Sredi svoje misli i idi za onim sto zelis bez ikakve sumnje u sebe.

Inace grafologijom se bavim amaterski i nemam vremena  da procitam odgovor vec eto samo da znate

Pozdrav i svako dobro
« Poslednja izmena: 04.12.2009. 16:40:23 od Arajs » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 04.12.2009. 16:54:10 »

Pre svega dobro došao. pozdrav

Citat
Inace grafologijom se bavim amaterski i nemam vremena  da procitam odgovor vec eto samo da znate
A što onda napisa poruku? Forumi služe da se ljudi druže i razgovaraju. Čemu pisanje ako ne želiš te dve stvari.

Sudsko veštačenje nije teza nego već proverena praksa.
Za ovo drugo, da se iz rukopisa može pročitati kakav je ko (još) nema naučnih dokaza.

Što se Nešinog rukopisa tiče, pogledaj prvo njegov profil, vidi koliko ima godina (nikako ne možeš da mu kažeš "sinko") a ako malo pročitaš forum, videćeš da je čovek vojni pilot u penziji. Piloti i te kako moraju da imaju sređene misli inače ode mas' u propas'. Laughing
Čini mi se da ti ne ide baš dobro grafologija... pozdrav

Nadam se da ćeš ipak naći vremena da dolaziš na naš forum.
Pozzz
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 04.12.2009. 19:02:57 »

O M G...
Šta ovo bi..... Shocked
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 04.12.2009. 21:10:34 »

Shocked Shocked Shocked Deda bio na VMA i doneo nalaze... Ma, moraću skenirati - ovakav rukopis kod lekara je neverovatan  Shocked Shocked Shocked Nisu škrabotine već nešto stvarno posebno.

Neso, sinko, šta reći ...  Wink Laughing Laughing Laughing Pošto i moj deda slično piše, zaključujem: inteligentna mangupčina koja neće da odraste (omatori) - veliki šašavi dečak koga je prosto nemoguće mrzeti ili se na njega dugo ljutiti (prevelik šarmer  Rolling Eyes) jer ima dušu i dobar je "ko' leba". (Jel' potrefi baba?)

Kad se baba igrala sa grafologijom   Wink bilo je važno i koliko jako pritiskaš olovkom i sve one "krivinice" i svašta još.
Zezanje za šalu, ali ljudi rade to ozbiljno i "pogode" dosta toga.
A i kad gledam u šolju kafe ja uvek pogodim sve važne stvari: da je prevruća pa ću se opeći, da nije slatka, da nema mleka i ,na kraju, da će neko tu šolju morati da opere. Ovo nema veze sa grafologijom ali ima sa mojom averzijom da mi neko iz rukopisa, šolje, sa dlana... "čita" ličnost ili sudbinu. Bljak! Ne zato što mislim da je to prevara, već me hvata strah da ne pogodi  grrr  Crying or Very sad Nema šanse da babu neko pročita - naučila sam da pišem "kao u ogledalu" i menjala rukopise toliko često ...  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 04.12.2009. 21:14:04 »

Manje više grafologija, ali gledanje u šolju je super kao Rošarhov test. Mislim, neće ti ništa reći o budućnosti, ali možeš svašta da saznaš o drugarici koja ti gleda u šolju.  Mr. Green
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 04.12.2009. 22:31:20 »

E slatko sam se nasmejao a Shinko ni da odreaguje , nema ni zasto, jedini je bio hrabar a ima i skener.
Za gledanje u solju imam jednu pricu, al nesto da ostavim i za druzenje uzivo.
Sto se tice doktora, mozda vremenom zaborave latinski pa skrabanjem zabasure "znanje".

Nasa dr ovde nije prozvana, cim je sf to je svet za sebe, bajkovit.
Sačuvana

S verom u Boga
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 04.12.2009. 22:43:59 »

Poznanica mi je lekar, njen rukopis glat procitaju samo apotekari   Twisted Evil
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 04.12.2009. 23:27:15 »

@ Arajs i dobro dosao u nas mali/veliki svet.
Hocu da verujem da si pod "sinko", mislio ma moj mladalacki duh, i da ti nije namera bila da uvredis.  Laughing
Zato i necu da komentarisem taj izraz. Mada mi malo budi nostalgiju, moram priznat. Tako su me ponekad zvali pokojni tata i deda.
Vera, a pogotovo vera u vlastite sposobnosti mi je jaca osobina. Moj zivot je INAT, moja folozofija je INAT. A inat nemoze da se istera bez vere u sebe.
Tacno je da vrlo cesto bijem glavom u zid tako da mi to posta i hobi. Misli su mi brze, britke i jako lako donosim odluku. E sad dali i pogresim u tome pokoji put?
DA.
Ali uglavnom u pristupu dostizanja cilja ali u cilju gotovo nikad. Vazio sam za dobrog analiticara.
Mada s'druge strane, mozda si i u pravi. Moj broj jedan hobi je "ribolov" i jako dugo se kanim da krenem posle pauze od skoro 4 godine. Obecavam da za sledecu sezonu kupujem dozvolu i krecem tamo gde zelim. U ribolov. Dosta je bilo zezanja.
« Poslednja izmena: 05.12.2009. 23:06:52 od Nesa » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 05.12.2009. 13:14:34 »

Poznanica mi je lekar, njen rukopis glat procitaju samo apotekari   Twisted Evil

U tome i jeste stvar, ovo je kaligrafija   Shocked Shocked Shocked Odavno se nisam ovako začudila ...

Rošarhov test mi je, na žalost, poznat  Rolling Eyes Zabavno je kad imaš knjigu u kojoj su tumačenja ...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil pa jadni doca ...  Twisted Evil Ups  Embarassed baš sam bila zla  Embarassed

Znate onaj vic: doktor pokazuje crteže a tip uvek vidi golu ženu  Laughing Doca kaže da je tip opterećen seksom a tip da ne crta on gole žene nego doktor  Twisted Evil

Sve što radimo odaje našu ličnost. Sami biramo da radimo ili da se ponašamo baš tako i ako je neko zaludan da se duboko zamisli i žestoko naradi  Mr. Green.... sigurno je da će povezati stvari.

Jedino mi nije baš jasno kakve to veze ima sa talogom u šoljici  nejasno

Neso - zamrzli penzije (opet  Crying or Very sad) a dozvola skupaaaa  grrr grrr grrr bye2
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 05.12.2009. 18:07:51 »

Ma bas me briga. Maznut cu zeni lovu, pretrpim par dana kritike a ako pretera, odoh ranije na pecanja.
« Poslednja izmena: 05.12.2009. 23:05:53 od Nesa » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 05.12.2009. 19:16:48 »

Bravo Neso na repliku Ajrisu....spasao si ga od moje "replike"......
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 05.12.2009. 20:46:37 »

Na bas me briga. Maznut cu zeni lovu, pretrpim par dana kritike a ako pretera, odoh ranije na pecanja.

Isti moj deda  Mr. Green
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 23 upita.