SF tim
* 16.06.2019. 19:26:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kolonizacija svemira  (Pročitano 20515 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 24.11.2009. 14:12:59 »

grrr grrr grrr Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Krvi ste za napad skribomanije !!!!

Kazna sledi  Twisted Evil

Baba-Rada

(W-post: F:Dejan T: Stevan)
Deda je umro. Stavih tačku mada bi nekoliko uzvičnika i upitnika mnogo bolje pokazalo šta svi mi osećamo povodom toga. 243 godine i nisu neka starost ... Objašnjenje je još čudnije: predozirao ???? Bio na drogama ??? Ludo !!!
Mene zadužili da javim SVIMA , tj. Porodici . Ispostavilo se da ja jedini znam baš svakog člana. Tako ti javljam, a vreme Zajedništva i šifre su ti u At.
PS. Nisi baš toliko zauzet da ne možeš da se javiš !

(W-post: F: Dejan T: Stevan)
Ni  ja nisam znao da je deda poznavao toliko ljudi ! Iz Porodice poznajem svakog, a većinu onih drugih samo sa W-neta. Jeste da smo deda i ja bili bliski, ali se to svodilo na priče o Porodici i nekoj baba-Radi . Nije da su te „glavonje“ sedele sa nama.
Drago mi je da si zadaovoljan rezultatima teraformiranja 234Alfe. Naradili ste se. Jeste – Jeca se udala i izselila na 23Meta. Kaže da je lepo tamo. Šaljem ti slike. Imaž tu i najnovije slike tvog imenjaka Malog Stevice – sve više liči na tebe. Borka šalje neke priloge žto si joj tražio.
PS. Ko’ što vidiš ja nastavljam sa držanjem Porodice na okupu. Sve je teže – širimo se Svemirom ko’ epidemija.

Razumeo i obavio ! Borka sakupila sve što si tražio pa ti šaljem. Usput šaljem i slike sa Okupljanja Porodice. Nećeš biti pošteđen !  Džaba si pisao onolike postove da se pravdaš! Pitam se koliko daleko čivek treba da ode pa da ga ne dosegne poziv za venčanje, sahranu, ...
PS. Dobio sam „hitan poziv“ iz Svemirskog centra ! JA ??? Nemam pojma šta je to.

OK OK znam da se dugo nisam javio i da nisam odgovorio na čak 3 tvoja posta ... LUDO!!! Sumanuto čak ... Još sam sav smušen ... Pisaću ti kad se sredim, valjda ...

Davežu ! Kad si toliko dosadan – neka ti bude ! Sam si kriv !

Elem, sećaš li se ti dedinih maratonskih priča o baba-Radi ? Toliko je davio s njom da su svi ludili. Jadnica je bila najomraženiji član Porodice ni kriva ni dužna, a niko je živu nije ni upamtio. Pa spremi se za šok : baba –Rada NIJE dedina baba i ona je itekako važna i tebi danas i celom čovečanstvu uopšte !!! Pokušaću da ti objasnim ...

Sećaš li se da su me pozvali u SC ? Odem tamo, a oni se nešto zgledaju i kao da im je nezgodno... Onda ti se jedan tip odluči, zagrli me i povede do nekakvog ležaja. Kao: deda umro pa nije stigao da mi objasni i najbolje da se ja lepo izvrnem na onaj ležaj i priključim na simulator pa će mi se samo kasti ... Prvo mi se „prikaže“ deda pa mi se izvinjava (?) što mora ovako i što je na brzinu a baba-Rada ga lepo pitala: zar nije umro !?!?!? I sve mi lepo objasni a ja ću tebi pa šta shvatiš shvatio si jer ni meni još sve nije jasno.

Sve počinje sa jednim našim pretkom sa kraja 21. veka. Bio je u timu za istraživanje Svemira. Trebalo je da pošalju prvi itraživački brod u Svemir. (To je prvi od onih 11300 brodova koji i danas šalju podatke ) Tehnički, sve je bili OK. Imali su dobre brodove sposobne za „brzi transfer“, funkcionalnu robotiku, savršen sistem za smeštaj i zaštitu podataka (i svašta još ali to sad nije bitno )... Jedino je „posada“ bila problem. Angažovali su gomilu stručnjaka za ljudsku psihologiju da odaberu Pravog (i nekoga ko je „kriminalistički profajler“, ne pitaj me šta to znači jer nemam pojma ).

Ni jedan kandidat nije zadovoljavao i ljudi su bili na ivici živaca. Brod je bio spreman za poletanje a kapetana nema. Očaj ! Sve stoji spremno a oni nisu u stanju da pronađu osobu čiji će mozak bidi skeniran i preslikan u glavni kompjuter.
Onda se svi oni smeste u nakakvu salu i jedan od onih psihologa počne da čita opis kakav treba da bude čovek koji će da „vodi“ misiju: stabilan, radoznao, iskusan, da o svemu zna ponešto ali da je svestan vlastitog neznanja, da će tražiti pomoć kad je potrebna, da ne gubi prisebnost u frci, .... (ovo koliko se sećam, a možda i nije baš najtačnije ).

Nabraja taj tip a naš predak sluša. Onda se počne cerekati ... TU je poenta !!!
Pitaju ga šta mu je smešno i on lupi nešto što je od najvećeg značaja za Porodicu i Čovečanstvo: PLJUNUTA MOJA BABA-RADA !

E pa, burazeru, neka ti je na znanje: baba-Rada je „mozak“ svakog od 11300 brodova koji istražuju Svemir !!!

Naš deda je bio Zemaljska „veza“ sa brodovima, to jest sa baba-Radom. Taj posao „ostaje u Porodici“ i JA sam naslednik istog !!!!

Planet koji teraformiraš „pripremila“ je za tebe baba-Rada !!! ( To je bio prvi...ma skroz smešna priča .... „Ma, ću frljnem pa šta bude“ HA!HA!HA! )

Toliko, pa šta shvatiš ...

PS. Imaću mnogo posla pa se ne ljuti ako se odmah ne javim.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 24.11.2009. 14:35:07 »

Ha ha ha ha  Odlicno je!!!  smeh
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 24.11.2009. 15:32:42 »

Eto. I kad se deda zeza, nacini babu slavnom. Mocna je stvar biti deda. Laughing Laughing
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 24.11.2009. 19:18:54 »

Ta, nemojte kasti ! Baš deda  Rolling Eyes Velika korist od vas  Twisted Evil

U mojoj priči baba-Radin deda je na vreme upokojen - za svaki slučaj da ne smeta  Wink Twisted Evil

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 24.11.2009. 21:52:44 »

Da to nije moja baba Rada?  Shocked
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 25.11.2009. 00:25:41 »

Laughing A što ne bi bila ?

Rolling Eyes Ode i ova tema  poster_spam

Teraformiranje ... Pogledajte ovo:

Kod:
http://www.blic.rs/svet.php?id=117866

Pokušaj spašavanja ...
« Poslednja izmena: 26.11.2009. 13:39:25 od Glorija » Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 30.11.2009. 18:52:58 »

Laughing Prilog :

Kod:
http://avaxhome.ws/video/When_We_Left_Earth_The_NASA_Missions.html
Sačuvana

Bog čuva budale !
coadaman

pripravnik

Ugled: +1/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 21.12.2009. 01:36:58 »

Pa mislim sta reci, rekli ste skoro sve sto je imalo da se kaze na ovu temu...

...da li treba napustiti dotichnu planetu, jasta nego treba, al kaki su nam ovi politicari teshko da cemo nesto uraditi po tom pitanju...

Od svih navedenih nachina za kolonizovanje svemira (teraformiranje, veliki svemirski brod, baze...) ja sam za sve. Jer ne moze se reci ja sam za teraformiranje, a u krugu od 2 paraseka nemash planetu pogodnu za tako neshto...
Tako da sve pocinje sa Velikim brodom, kojim se putuje do planete X, pa kad stignemo tamo pocnemo sa gradnjom baze, o tome da to mora da bude priblizna planeta zemlji (pa ko je lud da pravi bazu na veneri ili jupiteru) ne treba ni diskutovati...
...onda se nastavlja (normalno ako je nivo tehnologije toliki i ako smo u mogucnosti) sa teraformiranjem (eh da nam je jedan "Genesis" iz ne znam kog dela Star Treka) i pantropijom...

...zasto sam u zadnjoj recenici spomenu i jedno i drugo? Pa iako verujem u boga, ona Darvinova teorija mi ne zvuci uopste toliko ludo, a teraformiranje moze da traje stotinama godina, i naravno evolucija ce nas sama promeniti vec za nekoliko generacija (moj misljenje je da bi npr, od 100 dece koji su rodjeni i odrasli na mesecu bar 90-oro njih imalo preko 2,20m radi smanjenog uticaja gravitacije)...
...a i vidim ovde ima protivnika pantropije, ali jel neko od vas vec primetio da se to desava i ovde kod nas na zemlji (u mnogo manjem obimu, ali desava se)...
...imate nekoliko virusa kojima je planeta zemlja rodni dom kao i nama, ali nas cim otvorimo oci vakcinisju protiv njih, i na taj nacin mi sebe prilagodjavamo opstanku na ovoj planeti (ovo je samo jedan primer, i nije drasticno)...

...
...
...i sad nemam sta vise da dodam, blokiro mi mozak...
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 21.12.2009. 14:19:47 »

Laughing Dakle, ti si za opštu "bežaniju" po sistemu "daj šta daš" ....

.... nije samo tebi blokiro mozak  Crying or Very sad
Sačuvana

Bog čuva budale !
sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 21.12.2009. 16:35:34 »

Hmmm, kad naučimo da čuvamo ono što imamo možemo da razmišljamo o osvajanju novih prostora...
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 21.12.2009. 19:01:13 »

Apsolutno se slažem. Teraformiranje je "pipav" posao koji dugo traje ... ljudi su pažljivi "ko' slon u staklarskoj radnji" (zečevi u Australiji  Rolling Eyes, ambrozija, zlatica, .... i svašta još ) a koliko smo strpljivi  grrr grrr Rolling Eyes Embarassed O zezanju sa genima da ne pričamo ...

Sačuvana

Bog čuva budale !
coadaman

pripravnik

Ugled: +1/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 22.12.2009. 02:16:46 »

Nije to brza bezanija, to je logichan sled stvari (dokle god ne smislimo putovanje brze od svetlosti)
Sačuvana
sivka
Eta Carina
admiral

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 22.12.2009. 13:38:55 »

Nismo ni Zemlju "sredili" nije vreme ni da razmišljamo o svemiru.
Na ovoj našoj planeti smo upropastili sve što smo mogli.
Zagadili.
Pobili i iskorenili životinjske i biljne vrste, a uskoro i neke ljudske...
Isprevrtali gore i dole...
Pogledajte Home, poučno je... ne samo lepo.
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 22.12.2009. 15:28:05 »

Hmmm, kad naučimo da čuvamo ono što imamo možemo da razmišljamo o osvajanju novih prostora...

naprotiv, nemogucnost da sacuvamo ovo sta iammo ce nas naterati da osvojimo novi prostor. Potreba, a ne blagostanje, je ono sto tera coveka da se menja, pa time i ljudsku vrstu.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
sivka
Eta Carina
admiral

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 22.12.2009. 16:34:42 »

grrr

joooj, znači da sejemo smor po svemiru!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 24 upita.