SF tim
* 21.08.2019. 11:18:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Priča za laku noć  (Pročitano 21984 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 18.11.2009. 14:10:19 »

Hvaljenje. Uspavljuje objektivnost. Kuđenje tera na preipitivanje, buđenje inata da se može bolje...
Sve to zavisi od nivoa na kojem si, i karaktera. Nekada je hvaljenje potrebno da probudi entuzijazam i volju. Nekome ko to vec ima, kritika je potrebniija. Razni ljudi imaju razne karaktere, U raznim fazama razlicito im je potrebno. Trener mora biti dobar psiholog da proceni kome je sta potrebno. Jer je cilj izvuci maksimum iz svakog pojedinca, a ne postaviti visoke kriterijume pa ko prodje prosao je, a ostale ko ebe. Jer onda nisi trener, nego samo onaj  ko konstatuje ocigledno.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 18.11.2009. 14:46:23 »

:bravoo:
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 60
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 18.11.2009. 15:17:43 »

Preteče me Garv, baš to htedoh reći - razni ljudi, razni karakteri i potrebe. Nekome je podsticaj pohvala, nekome pokuda...

Nije isto ni ko komentariše. Mi ovde smo "potrošači" SF-a i naša percepcija nekog dela je drugačija od profesionalaca i autora. Mi pre svega obraćamo pažnju na osećanja koja nam neko delo izazove, oprostićemo poneku zanatsku greščicu. To je jedna od razlika među članstvom SF tima i ZS. (doduše, Sivka i Vanaks malo "kvare" naš prosek jer su izdavač i autori Very Happy).

Ja zaista nemam šta da zamerim ovoj bajci. Na par grešaka koje sam uočio skrenuo sam pažnju putem PP-a jer su čisto tehničke prirode. Sve ostalo mi se dopada (osim činjenice da insekti pobeđuju, ali to nema veze sa kvalitetom priče).

Takođe, prijatno je iznenađenje da je Tanjica samo za par dana od onog pokušaja priče stigla do celovite kratke priče.

Da je pohvala takođe dobar podsticaj primer je i Sal. On je počeo da piše samo zato što ga je inspirisao naš forum, i zato što je video da mu pisanje prija i da to što napiše mi ovde volimo da čitamo.

Ima još nešto. Pokude zaista teraju da se bude bolji od drugih, ali time se od svih nas prave takmičari, a to nije put u sreću, već samo u uspeh. Jeste to neophodno za borbu u životu ali i tu treba imati meru.
U mnogim stvarima bitnije je kako se mi osećamo dok nešto radimo. Ne moramo svi da budemo profesionalci i takmičari i da merimo "čiji je duži" i šta "šta će narod reći".

Ko kroz život ide kao takmičar ne meri svoje uspehe svojom srećom (ili samo zadovoljstvom) već tuđim mišljenjem. Ne spadam u takve.

Lepota amaterizma je i u tome što je izvor velikog zadovoljstva. Ja recimo, nemam talenat za crtanje, ali sam u mladosti otkrio da se veoma lepo osećam dok crtam. Zar je trebalo da se odreknem nečega što mi godi, a nikome ne škodi, samo zato što nikada neću moći da nacrtam umetničko delo?

Upoznao sam više osoba koje su se amaterski bavile slikarstvom iako su bile svesne da njihove slike nisu na nivou umetnika. Slikale su zato što su to volele a ne zato što se to dopada drugima, i uživale su u procesu stvaranja, bez opterećenja da rezultat mora biti savršen.

I da ne budem pogrešno shvaćen (jer ne umem jasno da se izrazim) više volim kritiku od pohvale. Za pravu kritiku je potrebno i više truda i više znanja i vremena nego za pohvalu. Pohvala je samo podsticaj, godi sujeti, dok kritika pomaže da budemo bolji jer bez nje često nismo ni svesni da u nečemu grešimo.
Ali zbog toga ne treba a priori kritikovati, lepo je i pohvaliti nečiji trud, eto tek tako, bez razloga. Samo da bi se pohvaljni lepo osećao, jer nam je drag.

Nisam, dakle, protiv kritike, samo davim predugom porukom i pišem opširno ono što je Garv tako lepo rekao u par rečenica. (dokon sam, šta da se radi...ccc)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 18.11.2009. 16:57:53 »

Samo da bi maltretirao mene i Sekundicu, je l' da? Pišeš dugačke poruke, mislim.  Mr. Green

P.S. Priča mi se sviđa. Nisam trenutno raspoložena za dublju analizu. Very Happy
Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 76
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 18.11.2009. 18:38:52 »

Mislim da je Tanjica shvatila šta sam joj poručio, a ostali mogu da učitaju šta im je volja.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 18.11.2009. 19:14:35 »

Volim dobar "vic" - nesto što vredi pamtiti. Spremna sam mnogo da oprostim ako me autor "iznenadi" ili nasmeje.
"Gledanje" bojama i kraj (pričaj istinu...) su me oduševili. Na stranu što volim bajke, svet insekata (razumnih) je po meni dobro "pogođen"...

Svi smo amateri (osim mene, ja sam skriboman  Mr. Green) i nije loše kad nas neko pohvali  Wink Sumnjam da ćemo postati "profi", više čitamo nego što pišemo. Težak je to posao biti pravi pisac (zato otpada po "difoltu"  Twisted Evil).Treba biti uporan i ambiciozan i vredan ... Nije to za babu, a za druge ne znam. Ali nije ni razlog za odustajanje od pisanja. Pišimo za svoju dušu a ako se i drugima svidi još bolje.

Deca nisu ni pokvarena ni zla, samo su drugačija. Dolaze iz porodice sa samo toj porodici (i njenom krugu) svojstvenim mišljenjima o svemu. Tu su, najčešće, bili "centar sveta" i usađivale su im se sve njihove ideje o svetu (po jedna za svaku situaciju). A onda polaze u svet (bolje u Vrtić nego u prvi razred, po pravilu:bolje pre nego kasnije) i počinje socijalizacija. Pošto deca, većinom, govore ono što misle, odmah čim pomisle  grrr Laughing ... Mnogo kasnije će naučiti da poštuju i druge stavove i mišljenja. (Neki nikad ne nauče Rolling Eyes Evil or Very Mad) Mi smo samo daleko ispred njih (u socijalizaciji) i šokirani smo kad dete nešto "provali". (Npr. niko nikad ne bi osobi bolesnoj od raka rekao da "liči na vampira", osim ako ima samo 4 godine. Realno liči, ali ...)

Spamujem, smaram,...Prokleta skribomanija  grrr grrr grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 18.11.2009. 19:24:47 »

Deca nisu ni pokvarena ni zla, samo su drugačija. Dolaze iz porodice sa samo toj porodici (i njenom krugu) svojstvenim mišljenjima o svemu. Tu su, najčešće, bili "centar sveta" i usađivale su im se sve njihove ideje o svetu (po jedna za svaku situaciju). A onda polaze u svet (bolje u Vrtić nego u prvi razred, po pravilu:bolje pre nego kasnije) i počinje socijalizacija. Pošto deca, većinom, govore ono što misle, odmah čim pomisle  grrr Laughing ... Mnogo kasnije će naučiti da poštuju i druge stavove i mišljenja. (Neki nikad ne nauče Rolling Eyes Evil or Very Mad) Mi smo samo daleko ispred njih (u socijalizaciji) i šokirani smo kad dete nešto "provali". (Npr. niko nikad ne bi osobi bolesnoj od raka rekao da "liči na vampira", osim ako ima samo 4 godine. Realno liči, ali ...)

Spamujem, smaram,...Prokleta skribomanija  grrr grrr grrr

Da ti ne pricam kako je to kada si prvo dete i prvo unuce... nisu me razmazili, ali sam veoma dugo imala jednostavno pogresno misljenje o samoj sebi. Pitanje je da li gledamo sebe tudjim ocima celog zivota? Trebalo mi je dugo vremena i par teskih trenutaka koji su me malo "spustili na zemlju" da bih postala ovo sto jesam sada.
 A sto se tice vrtica... da, obavezno i to sto ranije i sa sto manje baba u okolini dece.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 18.11.2009. 19:29:28 »

Rolling Eyes Nisam razumela svoje dete pa upisala Pedagošku akademiju ...

Posle mi bilo lako: kad ne znam u čemu je štos - dam joj papir i bojice i "pročitam" sa crteža  Wink Laughing

Zato sam sad "loša" baba jer teram mak na konac umesto da "kvarim" dete što mi je to u "opisu posla"  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 24 upita.