SF tim
* 12.11.2019. 05:08:24
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: V (2009)  (Pročitano 23810 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.11.2009. 01:17:33 »

V (2009)

Odgledao pocetnu scenu nove serije i nadam se da ce prvo odusevljenje nastaviti da buja.
Temu sam otvorio da bi obznanio novu pojavu. Novi tip letelice izglea da je po Nesinom ukusu. Nadam se da je ovo osvezenje za sve sf ekrane.

admin edit: opširniji osvrt nekoliko poruka dalje.
« Poslednja izmena: 24.10.2018. 05:08:34 od dan555 » Sačuvana

S verom u Boga
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.11.2009. 09:35:26 »

Skinula pilot, ali nikako da odgledam. Nisam htela da zapocinjem temu na nevidjeno. Pisem dalje kad budem stigla do vremena za gledanje.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.11.2009. 17:14:47 »

@Sal.
Kad ovo pogledaju reptiloidi imat ces veliki problem. Dobili su krunski dokaz. Laughing Laughing smeh smeh
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06.11.2009. 18:05:53 »

Cemo vidnemo... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06.11.2009. 21:04:50 »

Laughing Ako ih neko obavesti ...  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 07.11.2009. 01:43:35 »

Nije V 2009 serija jedini dokaz o strancima medju nama. Laughing Laughing
V - The Original Miniseries (1983) part 1 i 2
V - The Final Battle (1984) part 1. 2 i 3  i
V – The Complete TV-Series (1984-1985) od 19 epizoda
Naravno i
V - 2009 Tv serija od 13 epizoda i poznato je vreme emitovanja za prvih cetri
Pa kad to momci odgledaju, nabilduju umove argumentima ........ . Bice cupavo.  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 08.11.2009. 01:09:26 »

Scenarista ove serije je sigurno citao ili cak aktivno ucestvovao na nekim raspravama na Krsti jer je prica totalno u fazonu onih ludaka reptila. Na zalost bas zbog njih mi je malo pokvaren utisak. Stavljajuci sve to na stranu serija obecava cak i vise od Flashforwarda koja me je zaista razocarala i smorila. Nadam se da nece i od ovoga da naprave spansku seriju.  grrr
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 08.11.2009. 10:41:48 »

pa pilotu serija bi trebala da bude ok bez obzira sto se radi o reptilima
samo plašim se da i ova serija ne krene kao flashforward
inače flashforward sam izbrisao sa HD-a

sal-e plašim se za tebe na pdf-u krste  Very Happy
konačno su ljudi dobili dokaz o postojanju reptila  Mr. Green
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 08.11.2009. 11:54:49 »

Imali su oni taj dokaz i 1983 i '84, ali kako su to deca, verovatno nisu upamtili.  Laughing Laughing Laughing
Ustvari nisam ni ja znao tek sad otkrio. Po naslovu posetioci malo guglao i gle cuda.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 11.11.2009. 05:15:54 »

Pogledao prvu epizodu. Ovo definitivno nije za mene. Od ovakve priče može da ispadne samo gomila epizoda sa raznoraznim spletkama i bljuvotinama tipa sapunice.
Za ljubitelje teorija zavere je pravi pogodak, ima da uživaju. grrr

Sada verovatno sledi niz epizoda u kojima će protagonisti otkrivati ko je prikriveni Posetilac i beskrajno jurenje sopstvenog repa.

Mogu da kažem samo - bljak!

A sad malo više o seriji, da ne bude da nema makar prikaz na osnovu Vikice.

Ovo je nova verzija stare istoimene serije iz 1983. To su bile samo dve epizode mini-serije u ukupnom trajanju od 200 minuta. Gledanost je bila fantastična, pa je sledeće godine snimljen nastavak, takođe mini-serija, ali trodelna od 270 min.
Posle nje je prikazivana serija od 19 ep. što će reći da je potrajala jednu sezonu.

Radnja ovih serija se nastavlja na prethodne.
U prvoj Posetioci stižu na Zemlju i predstavljaju se kao prijatelji, leče 60 i kusur neizlečivih bolesti, kažu da žele da pomognu ljudima svojom tehnologijom a za uzvrat traže samo nešto sirovina koje im nedostaju.

Vrlo brzo se pokaže da su oni već dugo na Zemlji i da imaju agente koji su se infiltrirali u najvažnije ustanove. Njihovu pravu prirodu otkriva jedan novinar (u ovoj novoj je radnja malo drugačije krenula). Oni nisu ljudi već reptili koji su kamuflirani veštačkom kožom i sočivima pa izgledaju baš kao mi.

Cilj im je da otmu planetu od nas, uzmu sve njene resurse, a nas popapaju, jerbo vole da jedu živu 'ranu. Nešto malo ljudi bi ostalo u životu kao roblje i topovsko mesu za njihove ratove sa drugim vanzemaljskim vrstama.

Svemu tome se suprotstavlja pokret otpora koji čine ljudi i reptili otpadnici.

Tokom prve mini-serije Posetioci su uspeli da pobede ljude, tokom druge se ljudi oslobađaju a u seriji se bore sa odbeglom vođom Posetilaca i novopristiglom flotom V-a.

U ovoj novoj verziji, koju sada pratimo, dati su drugi likovi, priča je delimično krenula drugačije, ali autori kažu da će se truditi da ubace neke od bitnih situacija iz stare serije. Da bi bilo interesantno gledati je sigurno neće od a-š prepisati radnju već će je manje ili više izmeniti. Pretpostavljam da neće biti baš toliko drastično drugačija kao što je u BSG ali sigurno da ne sme biti ista kao u originalu.

Prva epizoda me ničim nije privukla. Sve je urađeno solidno, serija nije neka Š-produkcija ali nema ama baš ništa što bi je odvojilo od gomile drugih koje se prikazuju.
Iako su vanzemaljci pristuni, specijalnih efekata nema. Ne računam animaciju svemirskog broda, koji i nije nešto...

Jedino što je lepo u seriji je Morena Bakarin, koja svojom pojavom unosi lepa sećanja na Fajerflaj.

Istorija originalne serije, od pre četvrt veka, ukazuje da ovakva priča nudi materijal za par sati programa i da u takvom formatu može biti uspešna. Serija teško da može biti dugo zanimljiva. Dve mini-serije su imale mnogo publike, ali nedeljna serija nije izdržala duže od jedne sezone.

Ko želi da vidi pravu meru ovakve priče nek' gleda Karpenterov "Oni žive" (They Live, 1988). Čemu davljenje kroz nebrojane epizode?

Kako će biti sa ovom novom, će se vidi. Ja joj ne dajem mnogo šanse.
Ali... ja nisam prosečan američki gledalac niti ljubitelj teorija zavere... Rolling Eyes
« Poslednja izmena: 09.05.2010. 20:29:16 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 18.11.2009. 13:19:31 »

Pojavila se treća epizoda...
Sačuvana

coadaman

pripravnik

Ugled: +1/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 19.12.2009. 07:05:02 »

Pa nov sam ovde, i ne bih sad hteo da me neki shvate kao nekog klinca kome je najbitnije da ima vanzemaljaca u nechemu, da bi ja to smatrao dobrim...
...ali s' obzirom da nema (ili sam glupi klinac) na TV-u (internetu) niceg zanimljivog sto se moze nazvati pravim SF-om (a da nije matoro). Ova serija je osvezenje, kao i FlashForward od  kog sam po trejlerima ocekivao mnogo vise (al jbg)...
 pozdrav
Sačuvana
ninočka

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 25.03.2010. 23:34:02 »

Serija je bezveze, skroz naivna, puno rupa....
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 25.03.2010. 23:51:15 »

Bilo bi korisno za nas ostale da kažeš zašto tako misliš.
Tako ćemo znati šta ne valja u seriji, a možemo i da komentarišemo ako imamo šta da dodamo. Smile
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
ninočka

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 26.03.2010. 00:01:22 »

Samo opšti utisak, odgledala sam je čim se pojavila, pa se više ne sjećam detalja. Kao romani Den Brauna " njena uska, pripijena majica je lepršala na vjetru". Kako nešto pripijeno može da leprša?
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 24 upita.