SF tim
* 15.12.2019. 22:20:56
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Doghouse  (Pročitano 4253 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.10.2009. 18:44:26 »

Doghouse (2009)

Malo malo, pa neki Zombi film. Ali ovaj ima nesto svoje, sto ostali nemaju...

Ova horor komedija uspesno objedinjuje dva totalno suprotstavljena zanra. Nikad nisam voleo te mikseve, ali ovaj zombi film sam odgledao onako u komadu, i sjajno se zabavio..
Ali ne samo zarad mog omiljenog survival podzanra, niti same komedije a i samih zobija nego zarad glavnog aduta filma, zombijica.
Tacno ste procitali, -zombijica. Nema ni jednog zombija, jer same krvolocne, histericne i lude zombijice jurcaju okolo i traze musko meso (za zderanje, sta vam pada na pamet, molicu ).

I ja bi se momci udala.... a zasto me niko nece?

Elem, radnja ide ovako...slusaj vamo i ne boj se spoilera...
Jedan od drugara iz "ekipe" je pred razvodom. Ostali "guys" (britanski film, radnja je smestana tamo, a i onaj njihov akcenat koji me uvek iznova podseca na Del Boj-a i Rodnija je prisutan) da ga oraspoloze, vode ga na izlet u nekakvo selo, gde imaju kucu na raspolaganju da u njoj planirano bance do besvesti i iznad toga.

Iznajme minibus i hvataju se puta.
Ali, kao sto kontate, u tom selu izbila epidemija jerbo vojska uvek nesto cacka i zarazila -zene.
Muskih nema, sve prozderano.
Tako nasi momci stizu u to selo, i vide da nema nigde zive dushe.....samo mrtvih koliko ocete.
I naravno, krece surviving cirkus do zore....

Prica tece linearno, sa povremenim mini obrtima, ali i jakim i kvalitetnim budalastinama koje ce vas nasmejati.
Ako se neko seca filma "Shaum of the Dead", zamislite isti u seoskom ambijentu, i za klasu, dve bolji.

Vi zeMske mozete sve same pojesti, meni ostavite kobaju.....

Evidentno je da se na pocetku filma svaki od "Guys" ova posvadja sa svojom zenom/devojkom odlazeci na izlet.
Kao da su nam hteli odmah u startu predociti sta su (znaju biti) zeMske... (Histericne samovoljne tvrdoglave i nedokazane krvozedne krvopije)
Nikako shvatiti ovo kao da sam zenomrzac ili da podrzavam takav stav, ali nisam prilikom tih scena mogao a da se ne setim par takvih iz svog zivota.

Gluma je sasvim ok, najvise zarad spomenutog britanskog akcenta koji je pravo osvezenje nakon onih americkih seljacina. Pod uslovom da izuzmete njihovo kretensko ponasanje u smrtno opasnim situacijama. Ali, to vec nije do glume...

...klosarcino jedna, opet si u kafani bio a cekala sam te, zagrejala krevet...

Scena je lepo odradjena, i mislim da sam provalio da to nije snimano u stvarnom britanskom selu, nego medju kulisama...ali kako god, ispalo je -lepo.
Horora sem Hack & Slash scena nema, znaci necete se najeziti ili malo prpe osetiti. A i kako bi kada je to kao komedija.

Film vredi svaki minut vaseg vremena, i zato ima moju Apsolutnu preporuku.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1023500/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=A8rsPuFN8wg
« Poslednja izmena: 10.05.2010. 02:04:58 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.