SF tim
* 23.10.2020. 23:53:16
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 4 (40%)
Osrednje - 4 (40%)
Loše - 2 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 10

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: G.I. Joe: The Rise of Cobra  (Pročitano 8450 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.10.2009. 07:58:08 »

G.I. Joe: The Rise of Cobra (G.I. Joe: Uspon Kobre) (2009)

Zašto sam, gledajući ovaj film, stekao utisak da se radi o filmu napravljenom prema nekoj igri?
Današnje igrice ne igram, nemam toliko slobodnog vremena, ali sam vidio mnogo trajlera pa znam kako otprilike izgledaju. Upravo tako izgledaju mnoge scene u ovom filmu. Mislim, kompjuterski urađeni i renderovani specijalni efekti sastavni su dio većine filmova današnjice, ali autori se dobro potrude pa se ti prizori gotovo ne mogu razlikovati od onih snimljenih kamerom. U ovom filmu nije tako, pa ima dosta prizora koji kao da su direktno preneseni iz igara. I to ne samo sama scenografija, nego i drugi detalji. Recimo, oružja koja šalju smrtonosne zrake, a te zrake od oružja do mete ne idu brzinom svjetlosti, već dobro vidiš njihovo napredovanje.

Ali, vratimo se samom filmu.

Smještena u ne tako daleku budućnost, ovo je SF verzija klasičnog vesterna. Imamo loše momke (i curu), imamo dobre momke (i curu), imamo i nekoga ko iz pozadine vodi igru (a svi znaju ko je to). Čak imamo i crno-bijele junake (sjećate se dobrih momaka s bijelim i loših s crnim šeširima) samo što je ovdje loši momak onaj u bijelom odijelu Laughing . Imamo, na kraju, i nešto oko čega se otimaju.

Još jedan od filmova SF tematike u kome neki od junaka, u dobrom mačo fazonu, u ključnim trenucima odbacuju svu silu modernog naoružanja i stvari rješavaju mačevima i šakama.

U dobroj holivudskoj tradiciji, naravno da na kraju pobjeđuju dobri momci, a ono između je akcija, akcija i akcija. I opet akcija.

Zanimljivo za pogledati dok napolju lije kiša a vi kunjate i nemate volju da radite bilo šta konstruktivno.

Gluma prosječna, kakva su već i imena glumaca. Da ne nabrajam, pogledajte u IMDb.
Režija - ništa naročito, kako to već i bude u ovoj vrsti filmova.
O specijalnim efektima već sam sve rekao.

IMDb:
http://www.imdb.com/title/tt1046173/

Trajler:
http://www.filmoskop.com/video/359-g-i-joe-uspon-kobre-trejler
« Poslednja izmena: 18.10.2009. 23:41:21 od dan555 » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.10.2009. 08:13:11 »

Mislim da film nije napravljen po igrici, nego po igracki G.I Joe akcione lutkice firme Hasbro, 60 tih godina i do dana danasnjeg dopunjivano sa milion dodataka.

A Hasbro opet drpio ideju iz stripa koji je izlazio u nekom vojnom magazinu tada.
Jos jedna zanimljivost je ta da je nadimak G.I nadimak za americke vojnike, a predstavlja skracenicu za Government Issue. Nadimak se pojavio za vreme 2. svetskog rata.

Film sam nisam gledao, niti nameravam jer jedan je Rambo, samo jedan...ostali su svi "pussy" za njega.... SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.10.2009. 13:23:09 »

Odgledao sam film i brzo mi je proteklo vreme. Jeste sve vec vidjeno al kao akcija je solidno upakovano i za razbibrigu.
Sačuvana

S verom u Boga
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.10.2009. 18:51:42 »

Film je od pocetka do kraja akcija. Pun je futuristickih prikaza oruzja i vestina. Tabacina i tabacina. Ko sto rece Master nije los kao razbibriga.
Usput Rambo je za ove momke mala maca. Razbili bi ga ko zvecku. Laughing
Rekao bih da je u globalu prosecan akcioni film mada ljubitelji ovakve vrste filmova bi dali i bolju ocenu.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.10.2009. 19:27:42 »

To je mislio i onaj Serif malog gradica, kada se Mr J. Rambo usetao u njega....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 16.10.2009. 17:00:10 »

Da nije onih nekoliko pokušaja "fabule radnje" koji kvare čistu akciju, film bi bio još bolji.
Akcija i samo akcija, uz, kao što je već rečeno, gomilu SF sokoćala i oružja. Idealno za odmaranje mozga i kao zanimacija za oči.

Ja glasao za dobar, je za svoju kategoriju (čista akcija) jeste dobro urađen film.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 15.05.2011. 12:10:37 »

Pre bih rekao zabavan film,akcija do j....I da kao da je radjen po nekoj igrici,tako deluje.(znam da nije).Opet kasnim sa komentarima. Crying or Very sad
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.05.2011. 12:39:44 »

Sagledao sam film prije par mjeseci. Čista akcija sa oružjem, opremom i vozilima budućnosti. Very Happy gun
Film djeluje kao neka Sf pc igra, što je dodatni plus. (jednostavno obožavam takvu vrstu pc igrica Mr. Green).
Ovo nije jedan od onih filmova sa sjajnom pričom, ali sagledati ga ne znači uzaludno potrošiti vrijeme. Naprotiv, lijepo je opustiti mozak i uživati uz malo dobre akcije.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 16.05.2011. 12:53:55 »

Sta su uradili od price Sad   Kobre su ljudi zmije, slicno seriji V.
Kakvi crni trgovci oruzjem  grrr

Dobra zabava, bas me prijatno iznenadio. Cista akcija i kao takva odlicna.

Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 25.05.2011. 19:56:51 »

Ovaj film nije nist' drugo do James Bond na steroidima (od kojih je testosterone jedan od obimnijih...).  Mr. Green

Osrednji film, nekako mi previse djeciji....
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 26.05.2011. 08:59:41 »

ja sam vise voleo crtac ali sada sam porastao pa mi je najlepse u filmu sto rece master cure
i jedna i druga su doooobre
to vredi u filmu ostalo vec vidjeno
dobro ocena
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.