SF tim
* 05.12.2020. 15:38:11
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Wrong Turn 3: Left for Dead  (Pročitano 4925 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 11.10.2009. 21:48:04 »

Wrong Turn 3: Left for Dead (2009)

Hu-hu..he he he..hu-hu...hihihihi...kad cujete ove neartikulisane glasove iz tame shume, bezite koliko vas noge nose.....

Wrong Turn serijal je svojim osvezavajucim pristupom Hack & Slash podzanru horora jako brzo stekao mnogo poklonika sirom sveta.
Prvi deo je bio fantasticno hororican i onako bas H&S-ovski, drugi je malo osvezio pokusaj humora u naizgled nespoivom (ako se neko seca, na samom pocetku drugog dela, kada onu zeMsku raspolove na pola, izmami smesak sama scena...) a ovaj treci iznenadjuje samom radnom, a koja ide ovako...

Elem, film pocinje ono klasika. Dva para mladih na recnom raftingu kroz sume zapadne virdzinije. Divota od odabrane lokacije.
Sve se tako spustaju uz neizbezne americke "YuuuHHuuu" ili "Woooow" ili "OoooYeeeaH" urlike.
I kada im to dosadi, pristanu na obalu da tu prenoce.
A tamo ih saceka, zakolje, ubije, odere i za klopu spremi cuveni clan kanibal mutant porodice koja naseljava taj deo shume.
E da su jadni amerikancici znali gde pristaju, ladno bi produzili i to veslajuci kao mutavi.

jel mi se to cini, ili sam dobio sekiru u glavu?

A da su nasi ljudi bili tamo na raftingu i znali za te nakaze, ladno bi pristali, uzeli sekirice, olovne cevi i boksere i zaputili se u shumu uz mumljanje "ma koga ces ti zderati, mamu ti @#$%^ "
Tek moji iz bosne, njima ne bi trebalo nis, sem bukovog parmaka.. Smile

mene niko ne razume....

Salu na stranu, zezanje pred sebe.
Znaci, pocetak filma kao svaki iz serijala. Nis novo.
Ali, sto me odmah nakon toga odusevilo je to sto se scena, nakon pripreme zimnice od malih amerikancica seli u neku prdekanu.

A u toj prdekani (federalni zatvor) dva lika, od zla oca, i gore matere. Jedan hispanjolac, a drugi americka rednek naci skin-titntara seljacina. Svako sa svojom bandom. Lepo se druze, bratski i coveciji pokazujuci palcem preko dvorista kako ce jedan drugog preklati prvom prilikom.

I onda, sto me jos vise odusevilo, dobiju obojica transfer u drugu prdekanu.
Sa jos par zatvorenika. Strpaju ih u prison bus, i zarad tajnosti (hispanjolac neka opasna faca ubica) ruta do druge prdekane vodi kroz sume zapadne virdzinije...
I prepostavljate sta dalje.
Da su mutanti kanibali znali sta ih ceka, na koji su se sve olos iz prison busa nameracili, ladno bi ga propustili...

Sada dolazim do dela koji mi se nije svideo.
Samo dva mutanta. Calac i sin.
Jeste radi logike radnje (poprilicno su ih pokokali u prethodnim delovima) i treba tako, ali mogli su smisliti nesto bolje.
To je rezultiralo manje hack & slash scena, a vise akcije i sukoba izmedju robijasa.
Ali ono malo H&S scena su prave bonbonice. Sve u maniru WT serijala.
Nozevi, kuke, sekire i neko da bog sacuva hladno oruzije opet seva na sve strane, dok krv curi sa istih...

Rezija, gluma, scena, sve na svom mestu. Atmosfera slabija nego prethodnika, ali ocekivano.
Prvi deo je prvi deo i sa pravom se svrstava u horor klasike.

opet mi se septicka napunila, moram zvati cisternu...

Za H&S fanove i ljubitelje horora, apsolutna preporuka.
Ostalima, koji ne vole ovaj zanr, savetujem da zaobidju film u sirokom luku, da ne bi doziveli traumu svirajuci rigoletto celi film...

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1261978/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=FictxrM5q7c
« Poslednja izmena: 18.10.2009. 22:39:07 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.10.2009. 20:02:21 »

"Ostalima, koji ne vole ovaj zanr, savetujem da zaobidju film u sirokom luku, da ne bi doziveli traumu svirajuci rigoletto celi film..."

Hvala na obaveštenju   cvece Ne pada mi na pamet ni da privirim  lud je

Ali sam pročitala prikaz sa merakom ! bravo

"Hu-hu..he he he..hu-hu...hihihihi...kad cujete ove neartikulisane glasove iz tame shume, bezite koliko vas noge nose....."  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.10.2009. 22:12:00 »

Oba dela su mi bila zanimljiva.
Pošto mi se stanar prepada i na najblaže horor elemente (pobegao je čak i kad sam gledao Knowing), pokušaću noćas da ga oteram ranije na spavanje  Mr. Green Mr. Green (al' zato on mene istera iz kuće kad počne da se kleberi na koledž ljubavne-komedije  poster_stupid usd )
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 26 upita.