SF tim
* 11.12.2019. 04:40:53
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 3 (50%)
Dobro - 3 (50%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: TECHNOTISE: Edit i ja (2009)  (Pročitano 7985 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 11.10.2009. 15:35:17 »

TECHNOTISE: Edit i ja

Svi ste već čuli da je to film Alekse Gajića urađen po istoimenom stripu iz '96.

Beograd 2074. Mlada studentkinja , posle par nepoloženih ispita, odlučuje da na crno ugradi čip koji će joj pomoći da bolje pamti. Pored škole, volontira u jednom državnom istraživačkom centru gde pokušava da pomogne dečaku po imenu Abel koji je oboleo od autizma. Abel nije slučajno takav kakav jeste a naša junakinja će to da shvati na vrlo neobičan način.
Ne bi, stvarno, da spojlerišem ovaj film više nego što moram. Dok sam ga gledala stvarno sam uživala. Ne samo zbog crteža Alekse Gajića, čije radove izuzetno cenim, već zbog atmosfere koju ovaj film ostavlja na gledaoca. Beograd budućnosti je jedno izuzetno mesto. Sa svim onim letećim kečevima i jugićima, hoverdromovima i takozvanim "bojlerima" na starim zgradama. Vrlo futuristički, vrlo sci fi. Muzika je odlična.
E, sad... Iako mi je jako teško što ću da ovo napišem, moram iz prostog razloga da bih bila objektivna. Animacija je katastrofa, sinhronizacija takođe. Pokreti likova su neusklađeni i siromašni. Film vadi prelepa ilustracija i maštovitost. Ali sve se to da razumeti s obzirom da su ljudi koji su radili ovaj film bili u žešćoj frci sa parama. Imali su običaj da kažu da rade u "Stick & Rope production" (produkciji štapa i kanapa)....Ma, ko šiša objektivnost! Odradili su ga fenomenalno!Sve u svemu, ovo je prvenac u našoj kinematografiji i treba ga obavezno pogledati. Film nije pravljen da osvaja srca strane publike i da postane svetski blokbaster, osvoji oskara ili već nešto takvo, (verujem da se niko neće naljutiti ako se to desi) već da to bude film na koga će se ponositi svaki stanovnik Srbije. Pogotovu oni koji vole naučnu fantastiku.  Wink

Izuzetna preporuka!
http://www.imdb.com/title/tt1372301/
http://www.youtube.com/watch?v=UQSx8P0TnwQ
« Poslednja izmena: 18.10.2009. 23:42:41 od dan555 » Sačuvana

DejanVesic

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 50
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.10.2009. 16:52:09 »

Film jeste dobar, ugođaj još bolji (pogotovo što je naš  Smile ), ali sam ja malo više očekivao. Verovatno je razlog što sam prvo gledao Distrikt 9 a onda Tehnotise; iako ova dva filma nije fer porediti (po bilo kom kriterijumu) osećaj je osećaj pa preporučujem da vi postupite obrnuto: prvo Tehnotise a onda Distrikt 9.

Preporuka apsolutno stoji - treba ga pogledati i to u bioskopu, nikako u kućnoj radinosti.
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11.10.2009. 17:02:59 »

Eto jos razloga da se svi nadjemo u Koloseju i gledamo ga  Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 18.10.2009. 22:57:11 »

Evo odgledala film i odusevljena sam. Ono sto je ostavilo najjaci utisak na mene jesu pejzazi Beograda sa novom tehnologijom. Mesanje starih zgrada koje su nam tako poznate sa novim dogradjenim krovovima, turbo liftovima itd. Crtez je divan vidi se uticaj francuske skole stripa. Muzika je odlicna i lepo se uklapa. Sad sto se tice price dobra je, malo nategnuta u nekim delovima, ali sasvim ok. Likovi su zivopisni, psovki ima koliko hoces. Ono sto mi je zasmetalo su glumci koji su davali glasove... verovatno nemaju taj predmet na FDU, ali nasi glumci se jednostavno ne snalaze kada je u pitanju gluma kroz neki crtani lik. Pored toga sto neki glumci imaju tako dobro poznate glasove da prerastaju likove kojima pozajmljuju glas ( Seka Sabljic i Srdjan Todorovic ). Naravno bez dovoljno emotivno nabijenih glasova izostaje i " gluma " crtanih likova pa tu ima praznine.
Ali sve jedno ja sam veoma zadovoljna. Ipak je to vizuelni film i vise se dozivljava slikom nego recima.
Obavezno pogledajte.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.11.2009. 01:24:34 »

Otisao sam u bioskop da odgledam. Ulazim u salu sa prijateljem i nigde nikoga, cela sala bioskopa Sumadija prazna, pomislio sam da ce mozda i da otkazu projekciju. Odusevljen sam se zavalio da odgledam i taj osecaj je ostao. Predivan film al (zar uvek mora da postoji al ali) zvuk u sali je bio ocajan. Jedva ponekad da sam cuo dijalog pa odjednom grune jaci zvuk i tako ceo film. Doslo mi je da potrazim tonca i da ga zakucam kraj zvucnika nek on simultano peva i prevodi. Meni se film izrazito dopao i kamo srece da ih je vise. Jos jednom sam dobio i potvrdu svog misljenja da bi i alan ford bio ponovo dobar da se u njemu prevodi sa drugim dijalektima a ne gradskim. Taksista me slatko nasmejao.
Sačuvana

S verom u Boga
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 20.04.2010. 13:08:26 »

Dobra atmosfera, odličan futuristički efekat, odlična muzika i na kraju krajeva sama ideja.
Ko što reče Suzan, nećemo prvom poklonu da nabrajamo mane - zato ocena dobro.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 27.04.2010. 23:11:45 »

KupiJo DVD i upravo odgledao.
Dok stalno vrtim Mini Morisi spot (jedan od dodataka DVD-a) pokušavam da se odredim prema filmu...
Domaći je i moram da mu dam ocenu Dobro.
Ono što mi se dopada ste već napisali... odličan BG budućnosti, robotići, i sve što je statično. Ali, pokreti su... bljak... priča onako, može da prođe ali moglo je to mnogo bolje.
Zapravo, ima mnogo više stvari koje mi se ne dopadaju, ali ovaj film ipak je radila mala ekipa u 'znamo-već-kakvim' (ne)uslovima i zaista sam im zahvalan što su istrajali i što sada imamo punokrvni domaći SF crtani (a ne animirani) film!!! svaka cast

A DVD, katastrofa. Kao prvo, najjeftinija bljak-plasitka sa koje štrče otpaci. Tekst na pozadini je loše odštampan pa je nečitljiv. A ne samom disku lep mastan otisak prsta na strani gde je rezano. grrr
Kvalitet videa dodataka je očajan. Toliko je sabijen da su piratske kopije filmova mnooooogo bolje. Zvuk u spotovima je takođe loš, probija mi zvučnike.
Jes' da košta 300 din. ali valjda je moglo bar mrvicu bolje. Sad Valjda to ovaj film zaslužuje.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 19.08.2010. 22:08:19 »

Tanjica je objasnila svoj utisak kao moj Smile
Meni se baš dopao. Jeste da je problem sa glumcim očigledan, ali više je to do celokupnog ambijenta nego do glumaca, mislim veše je produkcija zatajila. Previše su primetni voice akteri u okruženju. i jeste problem što su nam mnooogo poznati isti ti ljudi ali ko bi bolje od Seke ono uradio npr Smile
Priča odlična, humor odličan, ocena najbolja i voleo bih više naših ovakvih ostvarenja da vidim u budućnosti. Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 26 upita.