SF tim
* 23.10.2020. 23:59:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Children of the Corn 2009  (Pročitano 3116 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.10.2009. 16:03:03 »

Children of the Corn (2009)

Deca ko deca, igraju se sa svime. Ova ipak, se igraju sa nozevima, macetama i ostalim secivima hladnog oruzja...

Ne moram posebno da napomenem da se radi o remake-u Stiven Kingovog "Deca kukuruza", delimicno uspelom.
Ovaj rimejk (bice jos jedan, od kuce Dimension) se ne oslanja bas u svemu na original, i odstupanja su evidentna nakon prvih scena.

Naravno, osnova radnje je ista, ali tumacenje -nije.
I dalje oni balavci Isaak i Malakaj vode glavnu recu u gradu, ali ne kao u orginalu.

Malo radnje, cisto da se podsetimo, i da ukazemo mladjanima, koji nisuimali prilike da gledaju jedan od najpoznatijih filmova Stivena Kinga...
Napominjem da se radnja odnosi na ovaj rimejk, nikako orginal. Ipak, generalno to je to..

Mladi bracni par pici '70 tih za Kaliforniju i prolaze kroz Nebrasku, americku drzavu farmera i redneka.
Silaze sa "hajveja" i krstare lokalnim putevima kroz nepregledna polja kukuruza.
Znaci, jos jedan horor klise od kog mi se svira rigoleto.
Mislim, dokle vise....Ipak, Stivenu oprastam, jer kontam da je on izmislio to, silazak sa autoputa i upadanje u belaje razne po likalnim "roud" ovima..

Elem, tako njih dvoje lepo uzivaju u voznji i svadjaju se najstrasnije.
Vidite, ona nije dobro sashivena u tintari i ocito da su joj u istoj osiguraci poiskakali, jerbo samo histerise i cacka coveka svog, a on je veteran vijetnamskog rata, koji jos uvek vodi svoje J.I drugare u patrole i izvidjanja, i jos uvek oseti zuti znoj crvenih Charlija u mrklom mraku dzungle...

Elem, tako s ona dere u autu na njega, i on na nju, kad odjednom iz kuruza dogega decak, stane na sred puta i oni ga pokose svojim velikim autom.

Stanu, okrenu ga i vide da preseljenje u carstvo njegovo nije izazvao udar predimenzionisanog americkog auta, nego neko secivo hladnog oruzja koje mu je na vraticu otvorilo ventilacioni otvor.

I na ovoj tacki mozemo da kazemo svecano i puni ponosa
"Ovde radnja pocinje"...

I sta ce, natovare ga u gepek, i spice se u obliznji mali gradic Getling, da obaveste vlasti.
Medjutim, u Getlingu nigde zive dushe, grad je pust kao novcanik srpskog radnika u firmi pod stecajnim postupkom...

I to bi bilo to, za radnju.
Verovatno vecina zna kako ide dalje, i kako na kraju biva.

Children of the Corn serijal sadrzi ukupno sedam filmova, plus ovaj rimejk.
Snimani su od 1984 do 2001 i jedino sto mogu za te nastavke Dece Kukruza da kazem je da su od zla oca, i jos gore matere.
Jedino sto vredi je prvobitni film, Children of the Corn iz 1984, a ostalo je sve golo njesra.

Ovaj rimejk ne bi ja tek tako nazvao njesra.
Glumci su se trudili, narocito muz i zena, ali nesto fali.
Decurlija nemaju onaj "smek" kao u orginalu, i nikako nisu dorasla tom zadatku.

Rezija je korektna, ali ne sjajna.
Muzicka tema se drzi orginala, i ne donosi nikakva poboljsanja.
Film je sniman kao TV film, i mislim da mu je to najveca mana.

I najveca zamerka ovom pokusaju rimejka je sama atmosfera.
Iako su malobrojni specijalni efekti uradjeni sasvim zadovoljavajuce, sama atmosfera nema ni ono H od horora.

Nijedan, ponavljam nijedan horor element nije zastupljen, barem ne u tolikoj meri da bi nekome izazvao nelagodu, a kamoli jezu ili strah.
Ja bi ga hladno okarakterisao kao triler, da mu ne znam genezu, tj ko je pisao delo i da nisam video orginalni film, u kome sama pojava dece uzrokuje da vam se koza najezi.
Malakaj je bas licnost za "niposto ne sanjati", a Isaak ce vas jos dugo vremena proganjati svojom okrutnoscu, bezduscem i retorikom.
Kao sto rekoh, u ovom ostvarenju nema nista od toga.

Ali ima sat i nesto zabave, ne bas sasvim uzaludno utrosenog vremena.

Znaci, mlaka preporuka, a topla za fanove Stiven Kingovskih dela.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1290135/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=whliA580128  
« Poslednja izmena: 18.10.2009. 23:37:51 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.033 sekundi sa 26 upita.