SF tim
* 18.11.2019. 12:47:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zvezdana kapija: Svemir (SGU Stargate Universe)  (Pročitano 51187 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #90 poslato: 03.06.2011. 19:25:30 »

Hehe palo mi je to na pamet, tazlikuje se po tome što u ST ima dosta epizodnih likova a ovamo (zasad) ne Smile
Obrni okreni ST je manje šupalj. Evo baš sad sam odgledao onu epizodu kada otkrivaju mapu za ZPM i onim Brotherhoodom, i mogu da navedem npr jednu strašnu zamerku - nekloukovanje džampera koji idu u suret wraithdart-u.
Takvih šupljina u The Clone Wars npr skoro da i nema. Smile
A i kad god čujem ono Shepard, pomislim da gledam kakav Mass Effect Mr. Green
A dobar frajer ti je verovatno gorepomenuti kroznospričljivi prepotentni major :p
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #91 poslato: 03.06.2011. 19:51:38 »

I da... doktor je kopija iz ST :p
Sačuvana

sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 29
Van mreže

« Odgovor #92 poslato: 03.06.2011. 19:52:53 »

Nisam gledao SGU, trenutno gledam prvu sezonu SGA i mogu da kažem da je prepuna rupa u priči. U svakoj epizodi do sada je bilo nelogiučnosti, tako da ću pre nego što batalim to ipak da završim sezonu i možda počnem drugu da im dam šansu. Nije nezanimljivo uvek ali ponekad me stvarno izludi.
Možete li mi btw odgovoriti kako to da svi živi znaju engleski??? Postoji li u tom loreu neki Tardisoliki prevodilac, neki genetski nešto bilo šta a da ne znam ili sam prevideo to? To me strašno iritira jer smatram da je nebulozno i da vređa gledaoce i da je glupo itd...
A tek one Utvare... blah... I bezveze je to što čim se pojavi neki novi lik da nije od onih5-6 glavnih znaš da će da pogine ili nešto slično. Dešavanja se vrte oko tih 5-6 i to je to.
Mislim, na granici sam razočarenja i brisanja tako da ako u nečemu grešm opravite me Smile

To i mene iritira kod SG uopste kao svi znaju Engelski jest....pre ce svi da znaju Latinski a mozda i Srpski ko zna mozda su mitovi tacni kao u SG nego eto znas kako bi laksa bila prica.
Serija je odlicna i za nijasnu losija od SG-1,5 sezona je najosija tj vise kraj odgledaj do kraja sezonu jer kraj 1. sezone sine ne dere nego razbija!!!
« Poslednja izmena: 03.06.2011. 20:14:32 od sreja » Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #93 poslato: 03.06.2011. 19:57:47 »

A dobar frajer ti je verovatno gorepomenuti kroznospričljivi prepotentni major :p

Grešiš, ovaj, sinko, silno grešiš... Mr. Green
(mož' biti da se on pojavljuje tek posle prve sezone, doduše)

Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #94 poslato: 03.06.2011. 20:18:01 »

Uhh dobro je, za trenutak sam posumnjao u tebe, izvini Very Happy
Još nema njega u 2. izgleda Smile

Nisam gledao SGU, trenutno gledam prvu sezonu SGA i mogu da kažem da je prepuna rupa u priči. U svakoj epizodi do sada je bilo nelogiučnosti, tako da ću pre nego što batalim to ipak da završim sezonu i možda počnem drugu da im dam šansu. Nije nezanimljivo uvek ali ponekad me stvarno izludi.
Možete li mi btw odgovoriti kako to da svi živi znaju engleski??? Postoji li u tom loreu neki Tardisoliki prevodilac, neki genetski nešto bilo šta a da ne znam ili sam prevideo to? To me strašno iritira jer smatram da je nebulozno i da vređa gledaoce i da je glupo itd...
A tek one Utvare... blah... I bezveze je to što čim se pojavi neki novi lik da nije od onih5-6 glavnih znaš da će da pogine ili nešto slično. Dešavanja se vrte oko tih 5-6 i to je to.
Mislim, na granici sam razočarenja i brisanja tako da ako u nečemu grešm opravite me Smile

To i mene iritira kod SG uopste kao svi znaju Engelski jest....pre ce svi da znaju Latinski a mozda i Srpski ko zna mozda su mitovi tacni kao u SG nego eto znas kako bi laksa bila prica.
Serija je odlicna i za nijasnu losija od SG-1,5 sezona je najosija tj vise kraj odgledaj do kraja sezonu jer kraj 1. sezone sine ne dere nego razbija!!!

Pa što onda lepo ne pričaju srpski da ih ceo svet razume Very Happy
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #95 poslato: 03.06.2011. 20:19:30 »

Pa što onda lepo ne pričaju srpski da ih ceo svet razume Very Happy

To i ja kazem Mr. Green
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #96 poslato: 03.06.2011. 20:20:06 »

Tip glumi Kala u Game of Thrones. Sa malo manje odeće  Twisted Evil .... ima par scena ... Embarassed

Obavezno odgledaj !  Wink Twisted Evil

Ja od cele serije volim - film !  Laughing Gledala sam ponešto i na preskok pa i nisam "stručna". Meni dosadilo brzo.

Sačuvana

Bog čuva budale !
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #97 poslato: 03.06.2011. 20:33:50 »

Dobro ima tu i lepih stvari, sama ideja je lepa i pored toliko izlizane priče o Atlantidi, efekti su takođe dobri, Atlantis je predivan... Nije baš sve ubi bože. Da nema nekih stvari koje mi se dopadaju ne biX mogao da gledam Smile
Trenutno su u balansu pa sam i dalje uporan, imam još 3 epizode do kraja 1. sezone.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #98 poslato: 03.06.2011. 22:21:12 »

Nem' pojma za objašnjenje u SGA, ali u ovoj epizodi Doktora ima mnogo dobra fora na tu temu.
Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #99 poslato: 04.06.2011. 07:45:40 »

Neću da branim SG Atlantis, neka se brani sam. Ja sam ga voleo više od SG 1. Ali, meni je idiotski prihvatati priču u celini, sa sve svetovima, artefaktima i SG koja više i ne škripe (a to je nemogućije od činjenice da svemir govori engleski), a ne prihvatiti da svi govore engleski! Narayan, isključi ton i svi će govoriti srpski.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #100 poslato: 04.06.2011. 12:59:45 »

Ima smisla ako je srpski bezvučni Smile Ali hajd to sam progutao nekako, nije frka, ali sam saznao da je potrebno manje energije za intergalaktičko c+ putovanje (oko 18 dana u realnom vremenu, bez vremenskih dugova i ostalih džidža bidža) nego da se otvori kapija prema Zemlji Very Happy hahahahaha
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #101 poslato: 04.06.2011. 13:42:20 »

Alo bre gospodo. Film je zabava a ne neki bre naucni trte mrte.
Opustite se gledajte i uzivajte. Udjite u neki lik i ostvarite avanturu.
Ako trazite dlaku u jajetu, nacice te je sigurno.
Gomila je filmova snimljenih i o yome dali su ljudi uopste sleteli na mesec. Svi nadju po neku dlaku i eto ga.
Ja bih ovo i li tako treba nicemu, ne vodi. Samo dodjete u situaciju da vas nesto nercire.
Ja kad naidjem na velike nelogicnosti samo konstatujem da mi se ta epizida nesvidja, i teram dalje.
Zato opusteno "majstori".

PS
Pozz Vanax
« Poslednja izmena: 04.06.2011. 13:45:17 od Nesa » Sačuvana
sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #102 poslato: 04.06.2011. 16:04:31 »

Ja sam lepo rekao da je verovatnije da svi znaju Latinski zato sto je Alteranski [Drevni] jezik jeste  jedan latinski pa na koju onda foru svi Engleski neka ostavimo to Amerima neka oni malo biju glavu od zid grrr od gluposti
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #103 poslato: 08.06.2011. 08:50:09 »

Srpski ili Alteranski, vreme je za pivo. ziveli

Svaki nivo komunikacije u SF je uslovan. Ako svi govore iste jezike, onda je i engleski OK. Ako svi govore različite jezike, onda neko mora da smisli univerzalni komunikator, da ga obrazloži svim gledaocima serije (u svakoj epizodi, jer ne gledaju svi sve), pa onda svi govore engleski. Zašto? Zato što su gotovo svi serijali načinjeni na engleskom govornom području. Zašto se onda zamajavati sa komunikatorima? Da ja pravim serijal, svi bi govorili srpski. Zašto? Zato što su Srbi narod najstariji. Mr. Green
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #104 poslato: 08.06.2011. 09:52:14 »

Problem komunikacije između različitih vrsta je sasvim fino rešen u "Farskejpu". Tipu ubrizgavaju nekakav virus koji u samom mozgu vrši translaciju! Rešen problem!   Mr. Green 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.