SF tim
* 23.10.2020. 23:27:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 3 (60%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: 9 (2009)  (Pročitano 5479 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 30.09.2009. 12:57:51 »

9 (2009)

Izgleda da se Djepeto ponovo pojavio u drugom izdanju sa neobicnim akterima.

"Vidj me bona sto sam lep"

Simpaticni junak lici na krpenjacu i ima draz cim se probudi i krene da se okrece oko sebe a potom hrabro u istrazivanje. Svako je u detinjstvu imao neku svoju lutku kao podrsku, krpenu, kupljenu, uglavnom svoje drugo ja. Kako ga zbog toga ne zavoleti.
Krenuvsi u akciju nas junak zatice totalnu destrukciju u svojoj okolini, posledica ljudske kreativnosti koja vodi ka unistenju.
Novi lik nema ime samo broj 9. Nemojte biti tuzni jer nailazi i na jos neki broj, otkrivajuci novi svet.

Izgleda da je talentovan da ohrabri ali i da napravi komplikaciju. Opet, svi smo mi iznenadjujuci kad nastupi opasnost.

Krenuo u akciju a slic nije zakopcao, ma kome to smeta.

9 saznaje da ima opasnosti i neprijatelja a i enigmatskih zadataka, ipak on hrabro krece u otkrivanje, sta zagonetke predstavljaju. Simpa likovi, malo tamna scena  za moj ukus ali svetlost na junacima price to nadoknadjuje.
Sve je scenario spakovao na pocetak filma: herojsko delo, avanturizam, brljivost, po nasoj staroj " Da uradim pa sta bude".
Ovo je kratka uputa zamotana od mene al se radi o nekih 30min filma. Dalje ni ja nisam pogledao pa me kopka sta ce biti. Pravim pauzu i idem po grickalice cim ovu pricu sastavim.
Devetka je kao neki cvikeras pa mi je valjda simpatican a i zna svoj put:

Tamo, negde, u boj sad idemo mi, u boj sad idemo mi ........

Dodje mi da ga sutnem ko loptu  ako smotanko napravi jos neku zbrku.
Sta je cilj avanture, poenta filma, ostaje kad pustim film da otkrivam a i Vi ako krenete u gledanje.

Djepeto je mogao da u pletivo ubaci jos neku boju. Mozda je broj umesto imena ,plus bezbojnost, upozorenje nama da to nije bitno, vec licnost i svi delovi njenog karaktera.

Napominjem da film gledam bez prevoda i ne deluje mi potrebno, jer nije potreban veliki fond reci engleskog jezika.

Novi animirani film sa velikom ocenom na Imdb http://www.imdb.com/title/tt0472033/
« Poslednja izmena: 18.10.2009. 23:36:39 od dan555 » Sačuvana

S verom u Boga
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.11.2009. 00:53:18 »

Film je nastao na osnovu kratkog animiranoog filma koga je uradio Shane Acker i možete ga pogledati ovde;
http://www.youtube.com/watch?v=-hzCfOvsq64
Tim Burton je posle gledanja ovog kratkog filma odlučio da napravi dugometražnu verziju, jer mu se svidela umetnička vizija i pristup. Acker je režirao i ovu dugometražnu verziju.
Dok je kratki film je osvojio brojne nagrade i dobre kritike njegov dugometražni brat nije tako dobro prošao.
Meni se film jako dopao jer je nešto sasvim novo. Možemo ga okarakterisati kao postapokaliptična bajka.
Dajem mu "izvanredno" samo zbog posebnog umetničkog pristupa.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 07.11.2010. 19:45:14 »

I od mene ocena Izvanredno.

Uprkos mračnom postapokaliptičnom okruženju film sam gledao kao fino opuštajući i uživao u crtežima i animaciji.
Krpenjaci su baš dobro odabrani jer tekstil lepo izgleda u računarsko generisanoj slici.
Pokreti su takođe dobri.

Jedinica me je sve vreme neodoljivo podsećala na Maksa Fon Sidoua ali posle sam video da mu je glas dao Kristofer Plamer, prilično liči na njega.

Jedinica, Kristofer Plamer (po meni više liči na Maksa Fon Sidoua) i jedina ženska, Dženifer Koneli (liči pomalo Very Happy)

Najkrupnija mehanička lutka takođe ima lik sličan glumcu koji joj daje glas, John C. Reilly.

I ostale glasove daju poznati glumci: Martin Landau, Crispin Glover, Elijah Wood, i odradili su odličan posao.

Jedino što bi moglo da se filmu zameri, ali veoma izdaleka, je "prepisana" radnja iz raznih drugih filmova ili knjiga.
Ljudi su u svojoj gluposti iskoristili izvanrednu mašinu za svoje ratove, umesto za opštu dobrobit. Na kraju, mašine su ih/nas istrebile. Jedina "živa" bića u mrtvom svetu su krpenjaci i neka metalna mačkolika zver koja ih lovi. Dakle, tu su dobrice, kukavica, junaci, majstori, ali i čisto zlo koje ih lovi. Veoma tipično, ništa originalno, ali sami krpenjaci i ono što su oni zapravo je donekle novo.
Bez obzira na to što radnja ne nudi ništa neočekivano film ima toliko toga drugoga da je uživanje gledati ga.

Mnoge scene su, čini mi se, omaž drugim filmovima. Mogu se videti prizori razaranja iz prvog svetskog rata, mašine koje liče na one iz Ratova svetova, pa malo terminatorolike zlice i slično.

Ako neko nije gledao, preporuka od mene.
« Poslednja izmena: 07.11.2010. 19:48:23 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 18.11.2010. 22:20:48 »

ja ga gledao prosle godine i film je na mene ostavio stvarno veliki utisak sa svim i pricom koja me je prilicno odusevila a posebno animacija i sve ostalo
stvarno dobar film
apsolutna preporuka
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.