SF tim
* 23.09.2019. 13:16:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji vas je horor film zaista uplasio?  (Pročitano 47245 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« Odgovor #120 poslato: 24.05.2014. 23:31:42 »

Sa toliko mašte nisi ni mogao drugde da odeš nego u naučnu fantastiku. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Eternaut

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #121 poslato: 25.05.2014. 00:07:36 »

Mala digresija: To me podsjetilo na onu epizodu Zvjezdanih Staza TNG, u kojoj Enterprise uz pomoć izvanzemaljca zvanog Putnik, otputuje izvan granica poznatog svemira. Tamo susreću razne ljude i kućne ljubimce koje su jednom poznavali/posjedovali. Picard susreće svoju odavno mrtvu majku, Worf svog ljubimca targa itd. Putnik im kaže da još dugo vremena ne bi smjeli biti ovdje budući da nisu u stanju kontrolirati svoje emocije i želje. Iako se njihove želje temelje uglavnom na pozitivnim stvarima, pitanje je što bi se dogodilo kad bi netko u tom dijelu svemira projicirao i utjelovio vlastite strahove? Taj horor ne bih htio gledati. Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Na mreži

« Odgovor #122 poslato: 25.05.2014. 03:09:57 »

To je osnova klasika SF-a "Zabranjena planeta" iz 1956. inspirsan Šekspirovom "Burom".
http://sh.wikipedia.org/wiki/Forbidden_Planet
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sonne

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #123 poslato: 04.09.2015. 05:39:35 »

Event horizon... ej I sad kad ga gledam sav se najezim... Pasiji vojnici, Vestica iz Blera prva, Alien... sve sama strahota. Posle gledanja ovih filmova nemam miran san...
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #124 poslato: 16.09.2015. 10:27:12 »

Izdvojio bih dva koja su me poprilično preplašila kad sam ih prvi put gledao. Sa sedam godina sam pogledao Stravu u ulici brijestova. Problem je bio u tome što sam se bojao mraka, neodređeno, nečega, iz mraka.  Twisted Evil A nakon gledanja ovog filma sam se bojao i zaspati. Nije me toliko bilo strah Krugerovih rukavica koliko njegovog podruma, koji je prikazan u kasnijem nastavku. S obzirom da su mu glavne žrtve djeca, bojao sam se da i ja ne završim u tom podrumu u komadićima ili u nekoj staklenci.  Shocked

Drugi film, koji sam pogledao s trinaest godina, bila je Muha, Kronenbergova verzija, prvi dio. Bez obzira što sam manje-više shvatio koncept na kojem je zasnovan, bilo me užasno strah preobraženog profesora koji luta uokolo noću. Iako je umro na kraju filma, ali ipak, dječje blesavo razmišljanje. Very Happy Naravno, najgore bi bilo kad bih prije spavanja i gašenja svjetla, na zidu sobe uočio muhu. Bojao sam se da se tijekom noći ne preobrazi u mutiranog profesora, iako toga u filmu nije bilo. Very Happy

Kad danas gledam Stravu u ulici brijestova, umirem od smijeha i rađe ga pogledam umjesto neke komedije. Krugera treba kriviti za moju kasniju ljubav prema b hororima.  Very Happy Zanimljiva je ta preobrazba, nečega se užasno bojimo kao djeca, a kasnije se smijemo sami sebi i svome strahu prema nečem takvom.

Slazem se sa tobom, pri tom ne mislim konkretno na ova dva filma koja si spomenuo nego na sustinsko sumiranje utisaka koje je primereno vremenu kada si pogledao neki film, tacnije, kada je to bilo i koliko si imao godina, jer utisak koji ostavi neki film koji mi je sada smesan, ili naivan, kada sam ga gledao sa 13,14 godina, ostavio je jaci utisak na mene nego sada kad pogledam gomilu nekih blokbastera, izvikanih filmova s neopravdano velikom reputacijom. Na stranu to sto sam sada, naravno zreliji, stariji, iskusniji, sto su tehnika i efekti napredovali pa samim tim parametri ocenjivanja ili kritikovanja nisu isti ali opet, oslanjam se samo na onaj prvi dojam, utisak koji ti seta kroz glavu kada izadjes iz bioskopa, koji sam, na zalost, u nekom predjasnjem vremenu, mnogo, mnogo cesce posecivao. Uvek se setim scene iz kengura, kada Sergej Trifunovic uzima onoliko karata koliko je potrebno da bi se odrzala projekcija jer smo i nas troje to uradili kada se kod nas prikazivala Imperija uzvraca udarac Laughing.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 23 upita.