SF tim
* 23.09.2019. 13:43:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Koji vas je horor film zaista uplasio?  (Pročitano 47246 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« poslato: 27.09.2009. 22:15:53 »

Da li se secate filma koji vas je totalno najezio? Kada ste bili mladji mozda? Zasto su vas uplasili? Da li ste vise za hack and slash ili za tenziju?

Prvi film koji me je uplasio ( a bila sam zaista mala ) bio je Oci Laure Mars sa Fej Danavej i Tomi Li Dzonsom. Uopste se vise ne secam o cemu se radilo samo znam da sam jedva zaspala jos par noci. Kasnije sam gledala Andjeosko srce sa Miki Rurkijem i Robert De Nirom. Taj film bi me verovatno i danas uplasio. Ta strasna tenzija koja prolazi kroz ceo film je jednostavno odlicna, sto nije ni cudno s obzirom da je film radjen po romanu.Nisam ja za hack and slash horore. Vise volim kada je prica toliko strasna i dobra da nema potrebe za prevelikim prosipanjem kecapa po glumcima.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.09.2009. 22:18:01 »

Ja sam se sa nekih 13 godina isprepadala od Groblja kućnih ljubimaca. A inače ni tad ni sad uopšte ne volim horor filmove i to sam gledala samo zbog muzike od Ramonesa.  grrr grrr
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.09.2009. 22:22:39 »

Pogledaj Leptiricu i najezices se i danas Laughing
Nema krvi al jeza brate.
Godinu, po gledanju, sam morao da odem do vodenice ali oko ponoci i kosa mi se nedelju dana nije spustala.
« Poslednja izmena: 28.09.2009. 00:41:26 od Nesa » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.09.2009. 22:25:18 »

Odlican odnos tenzije i nasilno odvajanje delova tela i/ili organa je u Karpenterovom Noc Vestica.

Mada, ne bih ga stavio za "naj horor".
Mislim da to jednostavno ne postoji.

Svaka dobra hororcina ima nesto svoje koje ga kandiduje za naj.

Recimo, Aliens (2 deo) toliko obiluje horor scenama, ali ih tenzija radnje prikriva, ili smeksava.

Skoro bez Buu scena, ali vas najezi kada kroz stroboskopsko svetlo, izmiksano sa zutom rotacijom vidite liku iza ledja prvo tamnu mrlju, p akako se mrlja pocinje pokretati...pa pruzi one pipke, a nas jadnicak nis ne konta...

I kamen bi se najezio... Smile

A nasuprot tome, u np Karpenterovim Duhovi sa Marsa, vise osecate strah nego jezu.
U njegovom The Thing odvratnost.
A u Groblju kucnih ljubimaca osecate opet nesto trece ili sve zajedno.
U nekom boljem zombi filmu odvratnost.

A svi nabrojani  filmovi spadaju u sam vrh horora.

I kako da se sladokusac kao ja odluci koji bi mu bio naj?? SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28.09.2009. 00:05:09 »

Nije pitanje koji je najbolji, već koji je tebe najviše uplašio.

Već sam negde pričao, da l' na okupljanju ili u nekoj temi, ne se sećam, al' da ponovim.

Kada sam biJo "malji deca" išao porodično u bioskop sa roditeljima na neki kaubojac "Dolina smrti", kad ono ništa kauboji - indijanci, nego farmeri - ogroman grizli koji tamani sve što stigne. Film u opšte nije horor ali ja sam se baš prepao medveda uopšteno, pa sam godinam posle toga imao noćne more u kojima me ganja medved.

Sa nekih 18-19 sam sa drugom gledao u bioskopu (u moje vreme nije bilo "kućnih bioskopa") "Predskazanje" i tokom scene u kojoj doberman ganja nekoga kroz kuću, kao da sam se snesvestio. Posle mi lekar rekao kao da sam imao početak neke infekcije, gripa šta li, ma jes... Rolling Eyes

A kada sam gledao "Ralje" (u bionji naravno, već ste do sada ukapirali Laughing), sedeo sam na balkonu u bivšem bioskopu "Jugoslavija" na NBG-u. Kada je ajkula iskočila iza krme brodića osetio sam kako su nasloni celog reda sedišta (bili su povezani) bukvalno otišli unazad. Laughing

A i gledanje "Noći veštica" bez obzira što je komedija mi je uzrokovalo nemirnu noć.

Pošto horore ne gledam, a jasno je zašto, to bi otprilike bilo to što se tiče plašenja tokom gledanja filmova.
Verovatno je bilo još takvih slučajOva, ali ne u tolikoj meri da ih pamtim kao ove pomenute.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 28.09.2009. 00:23:58 »

Takodje me je dobro uplasio Karpenterov film Prince of darkness koga sam gledala jos u neke sitne sate. Jedva sam posle ugasila svetlo u sobi, a nisam bila ni tako mala. Ma sama cinjenica da u tom filmu igra Alice Cooper pa makar i (prakticno) statistu te totalno uplasi.    Shocked
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 28.09.2009. 09:26:12 »

Kad sam bio bas mali plasio sam se Frankestajna i Drakule, onda malo kasnije smo nas nekoliko dece gledali 'Deca kukuruznog polja' i uplasilo nas je poprilicno. Leptirica isto.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 28.09.2009. 11:47:51 »

Shocked Kad sam bila mala uopšte se nisam plašila ... ali kad sam porasla  grrr Uplašio me čak i "Bal vampira" a to je komedija  grrr Shocked

Počelo je sa jednom našom TV dramom, mislim da je Zagrebačka: kao tip (Šovagović) isceljuje tako da prima bolest na sebe ...

A onda: Karpanterova "Noć veštica" !!! ( mada sam gurala prste u uši, zatvarala oči i klečala između sedišta čim se čuje "ona" muzika  Embarassed pa većinu filma nisam ni videla )

Ne smeta meni toliko krv, ni nakaze. Mnogo me više plaše neke "realnije" teme kao epidemija npr.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.09.2009. 16:04:53 »

Mene definitivno i dan danas najvise uplase horori sa duhovima.

Valjda podsvesno kontam da se protiv raznih aliena i Majk Majersa covek i moze nekako izboriti, ali protiv sila "s one strane" bogami tesko..

Tako da je moj prvi horor u kom sam se bas isprepadao opisan bas ovde od clana Nekron Omikrona u temi film, a zove se

La noche del terror ciego (1971)

Film sam prepoznao po radnji, a ne po nazivu...
To sam gledao u bioskopu, vodio me cale.

Bio sam jako jako ljut na njega tada, ali kada je dosao nastavak, pitao sam ga sam da me vodi.

Mislim da sam bio negde 5. razred... Smile

Nakon toga sam vidjao mnogo boljih i strasnijih horora, ali to prvo iskustvo je ono najupecatljivije.
Sad bi taj film rado opet pogledao, ali se bojim da ce mi razbiti onaj "prvi merak" zbog kojih sam zavoleo hororcine.. Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 28.09.2009. 18:25:12 »

Nema krvi al jeza brate.
Godinu, po gledanju, sam morao da odem do vodenice ali oko ponoci i kosa mi se nedelju dana nije spustala.
Nedelju dana? Moja se već godinama ne vraća... Laughing
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 28.09.2009. 18:28:53 »

smeh smeh smeh
Nema krvi al jeza brate.
Nedelju dana? Moja se već godinama ne vraća... Laughing
smeh smeh smeh smeh
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 28.09.2009. 19:34:48 »

Ja nikad nisam išla u vodenicu u ponoć.  Sad
Sačuvana
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 28.09.2009. 20:33:32 »

Prvi pravi horor koji sam gledao je Noć demona 2.Imao sam nekih desetak godina i mjesecima sam se budio noću vrišteći.Posle toga me više nijedan nije tako prepao
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 28.09.2009. 21:04:51 »

Ja nikad nisam išla u vodenicu u ponoć.  Sad
Inace, se ranije u vodenici i spavalo. Naravno dok se mlelo zito.
Ali ni ja nisam isao tamo i u to vreme zato sto sam hteo.
Naime, igrao sam se pastira kad odem na raspust kod dede i babe, i kao sto obicno biva kod vrsnih cobana, pogubio sam ama bas sva goveda.
Vrativsi se kuci, deda naredi da ja i stric idemo u potragu. Dedina se slusa, i tu nije bilo mesta diskusiji. Put pod noge do Mirnicke reke. A do tamo ima da se tabana poprilicno.
Na pola puta pak stric odluci da jedan od nas ode do vodenice a drugi do mesta "Cesti do". Cesti do je mnogo zaguljeno mesto i danju a ne nocu. Sumski put a okolo paprat izdzigljala, kod da je neko gaji. Ma kukuruzu je po visini ravna.
Izbor je dakle bio na meni, a ja bi najradije da neidem nigde sam. No ko me pita. Mora se. Nebih priznao da se plasim pa makar me sve sandzme zajedno napale.
I ja, posto je vodenica bila na cistini, van sume, izaberem da odem do vodenice. A do tamo treba prgaziti niz stranu gotovo nepostojecom stazom. Kamen, stene koje je ogolila voda posle kisebi se mogle nazvati sve samo ne put.
Silazio sam jako obazrivo disuci sa pola daha da bih mogao bolje da osluskujem "zasede". Naravno, mesec ko i svaki seret, skembao se za oblake i nikako da izadje.
Sta da vam kazem. Sve se urotilo sa mojim strahom. Silazak dosta strmim putem se otegao poprilicno. Gazio sam ko macka, da ne bih zakotrljao ni najmanji kamicak. Taman bi mi jos to falilo da alama odam poziciju. I posle cele vecnosti, dovukoh se do reke.
Pogled mi se prikova na jeziv prizor.  
VODENICA.  Povremeni dom Save Savanovica i njegovih kompanjona.
Kosa je odjednom poludela, srce bubnja hoce da iskoci, a ja paralizovan. To, inace na dnevnom svetlu prelepo mesto, postalo je deveti krug pakla. Kolena klecaju, a ja ni makac. Ko omadjijan. Zurim i naprezem se da uocim svaki titraj i najmanjeg svetla. Kotrljajuci se preko kamenja, zubor vode je pokrio sve ostale zvuke. Samo se moje srce cuje. Da mi je da mogu da letim, odleteo bih odatle sto dalje. (Tad sam odlucio da naucim da letim). Laughing
Napokon se setih da moram da obavim misiju. Goveda.  Kako da se vratim a da nemam sta da ispricam. Znam da me ceka "gde si sve bio, gde si pogledao", a ja samo stojim.
Zvono. Pa da . Da su bila tu culo bi se zvono. Pa i iz stale se tokom noci cuje zvono. Brzo sklepah plan. Penjem se do Zivanove ploce desno i pocicu levo do "Detelinista" ali reku ne prelazim. Ne nio lud. Ako su tu, oglasice se bar jednom. Samo da se ne oglase, pomislio sam sa svakim korakom.  Jer sta ako se oglase. Na jedvite jade zavrsih veliku potragu, vratih se na stazu "povratka", zastadoh da uhvatim dovoljno vazduha kao pred zaranjanje i korakom od sedam milja, brzinom strele odapeh se uz brdo, u spas. Sto dalje od Savinog doma. Vec sam do Vilinog laza stigao kad opazih crvenog svica. Zastadoh, primirih se i zacuh stricev duvanski kasalj. Dobro je. Jos samo da dodjem do daha pa lagano u susret sigurnosti. Kakav crni Sava kad je moj stric tu. Ma smazo bi ga za dorucak. Glogov kolac bi mu proterao ne kroz srce, vec bi ga njime fircao. Pa stric je zafrsavao fakultet. Eto tolki je bio. Ruku je svima po selu obarao a po dva snopa na vrsalicu bacao ko od sale. Vile su u njegovim rukama pucale ko cackalice.
Kad mi se dah povrati lagano pridjoh i razocarano rekoh da ih nema. Stric sleze ramenima i krenusmo nazad.
A kod kuce. A kod kuce goveda u stali. Baba vec pomuzla. Kako su se vratila i kuda su dosla sam bog zna. Mozda ih je Sava i vratio pa ga zato ne zatekoh u vodenici.
Eto pa kazu nema misterija. Ma ima ih samo ljudi za njih ne znaju.
Eto tako to mi se zdogodilo tamo neke godine kad sam bio mlad i pokusavao da se u cobana transformisem. Laughing Laughing Laughing
Mozda ce s ovome neko i smejati ali se ja tada ni blizu osmehu nisam primakao.
« Poslednja izmena: 28.09.2009. 21:08:21 od Nesa » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 28.09.2009. 22:13:03 »

Vidi ti Nešu, ume da piše "ko mator"... v
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.