SF tim
* 03.03.2021. 03:50:19
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tajni projekat "Mina"  (Pročitano 14399 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.09.2009. 22:44:25 »

Jednom davno, dok je SF Tim bio brojcano mnogo manji nego sada, Mr Dan, Mr Master, Mr Garw I Mr Ja smo se zadesili na cet-u.

I tako smo chatovali kako Krstarica (nasa postojbina gde smo se i udruzili u SF tm) nije uvek pristupacna i kako nas ometa u nasem druzenju.
Onda su im (verovatno) serveri bili spori, nikakvi i tako.

Mr Garw je dosao na ideju da im se zbog toga narugamo (osvetimo)
Rekla-kazala, skontamo mi na chatu da napravimo kopiju krstarice.

Moje je bilo da napravim stranicu koja ce kopirati portal, (jer to je taman bilo u mom domenu znanja sa HTML cirkusima) a MR Dan ce da odradi forum.

Ne secam se koliko smo mi to vremena radili, ali se secam tog elana i volje da nesto odradimo zajedno.
Master i Garw su uvek bili tu da isprave greske, ukazu na brljotine i daju sugestije.

Zajedno smo nasli besplatan hosting za portal, a i za forum.

Odradismo to i podigli nas rad.

I reklamirali ga sirom Krstarice.

Po Mr Garwovoj sugestiji (idejnog tvorca te parodije) projekat smo radno nazvali Mina, a sam sajt sa forumom Torpiljerka.

A Torpiljerka zato sto se oni zovu Krstarica.... Smile

Nakon reklamiranja po krsti, odziv na forum je fantastican.
Imali smo i po desetak registrovanih dnevno.

Izvrcanje svega i svacega je bila osnova foruma. Samo maximum zezancija i nis vise.
Cak su nam pojedini nudili free hosting, teh podrsku...ali mi smo to sve odbijali.

Nazalost, nas tajni projekat nismo celom Timu prezentovali iz pocetka.
Kontali smo da ko je bio na chatu ucestvuje, a ko nije ne ucestvuje. I nije to jedini razlog.
Znali smo da ce nas admini krste proganjati zarad plagijata.

A kontali smo kada sve odradimo da obradujemo Tim sa tim...

Ipak, nas cetvoro smo znali nesto o pravljenju toga....

I napomenuh, forum je zivnuo iznad svakih ocekivanja. Dok nije dosla jedna grupa zena koja je sve to sve unistila. Ali o tom, po tom.

U medjuvremenu, mene kontaktiraju neki direktori i admini krste, da me pitaju jesam li ja tvorac Torpiljerke.
Svu prepisku sa njima sam izneo u nasoj temi da ostali TNT clanovi to vide. (Nazvali smo se TNT, iz zezanja. Moj nik tamo je Sir Oliver, Mr Dan je Jeremija, Master je Br Jedan a Mr Garw je Alan Ford)

Nude mi prvo pretnje, pa suradnju.
Hakovan nam je forum par puta (imam kont i od koga) i srusen. Ali mi smo ga imali na par free servera sirom sveta , pa nam prenikovanje adrese (isto za free) nije bio problem. I to smo izneli na krsti.

Elem, te zene sto su dosle na torpiljerku, totalno su obuzele forum, toliko da su mladjui clanovi otisli... imao sam susret sa njima, dernek u Bg i tako...

Mi Admini se posvadjali zarad toga (u stvari, ja protiv svojih eldera) na chatu....
I uvideo sam.

Master i Dan su napustili forum, ja ostao.
To mi je bilo dovoljno da dodjem sebi.

Prvo sam zakljucao forum, pa krenuo sa banovanjem sviju redom.
Ostali su samo normalni ljudi.

A izmedju njih, i Bubreg. Nik mu je Bubreg u Loju.
Cova matori na svom mestu. Toliko na svom mestu da ga je i Mr Dan zagotivio.
A ja se vidjam sa njim maltene redovno.

Postali smo bas, bas drugari, uprkos razlici u generacijama (moze mi otac biti)

A postao sam i bas prijatelj sa jos jednom clanicom tamo, ali ne bih o tome.. SmileSmile

Elem, ja sam ostao jedini admin, vodio sam Torpiljerku kako sam je vodio.
Sve manje i manje clanova, ali ono sto je ostalo od clanova, su tako normalni ljudi da prate nas rad na forumu, i ne mesaju se.

Nagovorili su me da Torpiljerku prebacim na placeni host, i uradio sam tako. Bubreg je to sve platio, ja nisam znao sam kako  i Mr Dan je pomogao.

Sad hosting istice, treba da se plati a ja necu. Sit sam odrzavanja tog foruma zarad 10 extra ljudi, cije druzenje nenamerno ne da novima da se prikljuce.
Druzimo se i uzivo, i na msn i preko telefona/skypa.

Mr Dan I master mi govore da sam nakon "bure" tamo lepo vodio forum, ali ja mislim da sam zakazao totalno.
Umesto da se sirio clanovima, postao je sastajaliste prijatelja.
To nikako nije u interesu admina.

I jos nesto, za kraj.
Mnogi su me pitali koliko sam zaradio sa Torpom.
Ne veruju mi da nisam video dinara, ni pare.

Ali sam zaradio prijatelja za pozeleti, Bubrega...
A o onoj clanici da ne pricam....

Sad neka Mr Dan I master I Mr Garw kazu svoj kont o Torpiljerci

A evo i da vidite sta smo mi , zajedno, SF TIM , napravili.

www.torpiljerka.net
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.09.2009. 23:22:48 »

Bacio sam pogled i dosta je vickasto, ja sam za sve umereno sem dobrih prijatelja a i onog drugog-e. Imam utisak da si energiju razbacivao na vise mesta. Mozda ipak ispadne da ce jedna do dve tvoje knjige imati daleko veci uticaj nego dani i sati provedeni u rendzerima pa i ovde u sf-u, samo nabacujem razmisljanje a tvoja je odluka. Navijam za prestrojavanje u hodu. Ubaci mene tamo kao admina ako treba i obuka i sve da ih seckam, komp-obuka i onda hasan seckati.
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.09.2009. 23:31:42 »

Vidi, ako torp opstane, (ima indicija) i kako si ozbiljan, bices momentalni admin tamo.

Ipak, torp je nase prvo cedo, nas prvi zajednicki rad sf tima, i nista mi ne bi bilo draze da neko drugi, iz tima to preuzme.

A o tom razbacivanu energije.....znas da je energija neunistiva i da samo menja oblik?

SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 22.09.2009. 23:35:58 »

Tacno ali koncentrisana ima vecu snagu. Sad pravim porodicno stablo mojih bosanaca i cim zavrsim javljam se da aministriram.
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 22.09.2009. 23:42:39 »

Ako zaista zelis, i ako torp na tom hostu ostane, bices admin.

Obaveza jedina ti je da brises botove (tri klika misem po botu) i da skidas bazu postova (jednom dnevno ili sedmicno, kako oces)

Pod uslovom da torp opstane.....

Za sve ostalo, icicemo na PP, i to na torpu ....
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 22.09.2009. 23:48:27 »

Znas da sam ja krecana dok se ne uhodam. Hocu da pomognem al mora da zasednemo i da me uputis, dal ja u NS il ti u BG, nekako cemo savladati. Ovo sve se odnosi na posao admina.  Da znas da mi se poslednji tekst nije svideo a prethodni su za medalju. Samo nastavi sa pisanjem.
 Znam u konverzaciji da odvalim i glupost al nikada nisam sa zlom namerom i ako ima potrebe izvinem se.Ovaj deo se odnosi na nesto napisano a ne objasnjeno na lep nacin.
 Onaj jedan minus ti je od mene, jednom sam bio razdrazen po pitanju kvarisa.. Da razbije monotoniju pohvala, ni to ne valja preterano.

Unesoh neke promene, valjda pojasnih svaku recenicu. Moram da se naviknem da citam pre slanja.
« Poslednja izmena: 23.09.2009. 00:21:22 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 23.09.2009. 00:04:05 »

Ne kontam?
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 23.09.2009. 00:16:43 »

Uvek te zbunim ha Razz. Mnogo misli u jednom kratkom tekstu. Moja greska, meni je razumljivo dok kucam al uvidjam gresku. Koji deo nisi skontao: da mi pojasnis kako radi admin, da si me nesto potkacio, ne namerno ,pa sam stao na stranu drugoga i postavio minus il nesto trece. Uvek kad napises ne kontam, molim te napisi na koji deo mislis.  Wink

Izmenio sam gornju poruku. Moja greska u slovo-slaganju.
« Poslednja izmena: 23.09.2009. 00:22:03 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 23.09.2009. 00:25:05 »

Moje iskreno nadanje je da nas toep ostane i ako ti budes imao volje da ga vodis, pozdravljam. A vodjenje torpa se svodi samo na par rutinskih operacija jednom u par dana, koje ti mogu i na PP objasniti. I to u dve recenice.
Admin kontrol panel vidi samo admin i kompletan je na srpskom.
Zahvaljujuci Dan-u.

Znaci, sve je adminu servirano, toliko da bi to i neki 12 godisnjak mogao voditi.

Smile
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 23.09.2009. 00:27:29 »

Citat
A evo i da vidite sta smo mi , zajedno, SF TIM , napravili.
Potpuno pogrešno, Torp nema nikakve veze sa SF timom.
To što smo nas četvorica članovi tima je slučajnost.
Baš zato i nismo obavestili ostale članove, da zaštitimo tim od eventualnih problema sa autorskim pravima Krste, jer smo u potpunosti kopirali dizajn njenog sajta, a sam projekat Torp nije u vezi sa SF timom.

Mi smo nastali na Krsti i želimo da i dalje budemo tamo. Na svakoj strani našeg foruma i portala nalazi se link ka Krsti, bez ikakve nadoknade za to.

Torp je zamišljen kao smešna verzija Krste a mina - forum kao najslobodnije moguće mesto za šalu i zabavu sa samo dva pravila - 1. nema kršenja zakona i 2. na vređaj druge korisnike. Kasniji događaji su nas uverili da nijedan forum ne može da tako radi i opstane.

Od početka smo obavestili i Piks, u želji da nam pomogne oko dizajna, ali ona nam je samo dala podršku i nije učestvovala u radu na Torpu.

Kasnije, kako se neki član SF tima aktivno uključio u diskusije na mini, obavestili smo ga da smo mi taj TNT. Tako je Miki postao urednik tamo a kasnije i još po neki član tima. Svi su oni za Torp saznali na Krsti i došli su neznajući da smo nas četvorica to napravili.

Ja sam u početku bio redovan učesnik, sve dok se nije desio kuršlus sa jednim Šiptarom. Čovek nije nikoga vređao ali je na pristojan način proturao svoje ideje i ušao u raspravu sa najaktivnijom članicom foruma. Posle nekog vremena je banovan, sa čime sa ja nisam složio. Posle razgovora između Mastera, Sala i mene na četu, video sam da sam u manjini pa sam odustao od daljeg pisanja na mini. Moj glavni problem po tom pitanju je bio da želim da budem na srpskom ali ne i na Srpskom forumu. Zato sam se povukao i sve do prelaska na plaćeni hosting bavio se samo tehničikim stvarima na forumu uz vrlo retko postavljanje poruka.

Razgovor koji smo nas trojica (Garv je vrlo rano "izbegao" i prestao da učestvuje, buba jedna lenja Very Happy) povodom toga vodili, po meni, je primer da se i o najozbiljnijim stvarima oko kojih se ne ljudi ne slažu, može prijateljski i bez ikakve svađe diskutovati. Sve to mi je još više približilo Mastera i Sala, koje smatram svojim internet prijateljima i žalim što živimo tako daleko jedni od drugih pa ne možemo da se družimo i u stvarnom životu.

Nikako se ne slažem sa Salom da smo se ikada povodom Torpa i mine svađali. Nikada se nisam sa vama, drugovi  moji, svađao.

Drugi problem koji se pojavio, kada se Master povukao, bio je mnogo gori. Ja tada već nisam pratio šta se piše na forumu, samo bih bacio pogled da li je sve u redu i da li se neko žali da nešto ne radi kako treba, pa nisam bio upućen u prirodu problema.

Tek kada sam naknadno, taj dan, pročitao šta je bilo, plus kada mi je Master objasnio događaje od prethodne večeri, shvatio sam šta se desilo.
A desilo se to da je poveća grupa žena od otprilike 40+ godina, koje su bile najbrojnije i najaktivnije na sajtu, predvođene "glavnom" koja je mnoooogo učinila na privlačenju novih članova na minu i koja se najviše trudila da piše i ozbiljnije teme a i da animira druge da to rade, počela da sama određuje ko sme a ko ne sme da dođe na minu.

Ta članica, nazovimo je B. je i dovukla, kao matica, tu grupu članova, većinom žena ali bilo je dosta muškaraca, sve odrasle osobe. Kao što Sal reče, to je oteralo mlađariju (a imali smo i jednu divnu i pametnu 13-ogodišnju devojčicu, kojoj smo brzo dali da bude urednik). No, ta grupa je toliko mnogo pisala poruka i sjajno se družila i zabavljala da smo pogrešili i praktično prepustili B. da vodi forum tako što je ona zvala masu drugih članova sa raznih foruma i mini uvećavala članstvo.

E sad, problem je što je ta grupa došla sa drugog foruma gde su se posvađali sa drugim delom grupe. I oni su se našli na Krsti u forumu Romantika (ili tako nešto) pa su otvorili svoj forum, gde je B. došla u sukob sa delom članstva, pa je sa svojom svitom prešla na minu.

Mi ništa od toga nismo znali. Osnovno pravilo svih normalnih foruma je da se sukobi sa jednog foruma ne smeju prenositi u drugi. Ko god da dođe i poštuje pravila foruma ima pravo da piše i bude sasvim ravnopravan ostalim članovima.
E sad, B. to nikako nije prihvatala. Čim bi neko došao sa tog drugog foruma, odmah bi ga napala a na PP je od mene tražila da ga banujem, tvrdeći da je došao (zapravo, došla) da nam minira minu. Ja na to nisam pristajao već sam radio ono što admin mora da radi, reagovao javno, pišući poruke koje svi mogu da vide. Zbog toga je B. odustala od toga da na mene vrši pritisak pa se preusmerila na Mastera.

Inače, PP su bile osnovno "oružje" B. pomoću njih je prvo saznavala lične stvari svojih net-prijateljica, a kada bi se neka od njih usudila da kaže nešto što se B. ne dopada, iznosila "prljav veš" u javnost citiranjem PP (što je zabranjeno i na mini to nismo dozvoljavali, ali Krsta je tada to puštala).

U konkretnom slučaju, dvoje sa tog drugog foruma je došlo na minu. Jedna žena je napisala sasvim neutralan post a drugi član čak ništa nije napisao, samo je bio prisutan. Bilo je veče, Master je bio na forumu i B. ga je napala da ovo dvoje banuje. Master je to, naravno, odbio, a oko ponoći otišao sa foruma (eh, ti radni ljudi Very Happy).
A onda je došao Sal...

E sad, treba objasniti da dok je trajala idila, a to je trajalo mesecima, društvo se baš sprijateljilo. B. je došla u BG ili beše NS, pa su se svi upoznali uživo i skopili prijateljstva. Bili su u, maltene svakodnevnom, kontaktu telefonima i SMS-ovima i baš se lepo družili.
Sal je čista duša, sve ih je smatrao iskrenim prijateljima, ali...
B. ne zna šta je to iskreno prijateljstvo. Iskoristila je to što joj Sal bezgranično veruje i izvršila pritisak na njega da banuje ono dvoje, što je Sal i učinio.

Već ujutru je bilo jasno da postoji problem i da je B. preterala, da smatra da je "kalif umesto kalifa" i da želi da na svoj način preuzme upravljanje forumom. Inače, mnogo pre toga smo joj nudili, čak i terali, da bude urednik ali ona je to uvek odbijala ("ja i ovako uspešno vodim forum" reče a mi, mamlazi, ne shvatismo na vreme).

To popodne sam pozvao Mastera i Sala na čet i tu smo sve razjasnili. Sal je vrlo brzo shvatio šta se desilo i odbanovao ono dvoje, što je B. primila kao izraz ličnog neprijateljstva prema sebi pa je podigla veliku buru na forumu. Uz nju su uvek bile neke članice, kao neka svita, pa se forum podelio na dve grupe. Kada je B. videla da više nema kontrolu nad minom, da niko od nas admina više ne pada na njene trikove, otišla je sa svojom grupom i otvorila svoj forum na besplatnom forum-hostingu.

Zapanjujuće je koliko je mržnje između te dve grupe bilo. Mesecima su vršeni upadi na forume od obe strane, pisane su bljuvotine na drugim forumima o "onim drugima", čak je došlo i do pretnji telefonom deci suprotnoj strani. Jednom rečju - odvratno (i meni nepojmljivo).

U svemu ovome je Sal najgore prošao. On je smatrao te ženturače za svoje iskrene prijateljice (bez obzira što su starije po 10 i više godina od njega) i davao im bezrezervno svoje srce. Zato ga je veoma pogodilo to što se desilo. Ja kažem da je u tom okršaju bilo zabadanja noževa u leđa, sve do srca - Salovog srca.

Ali Sal se izborio sa tim, u početku vodio forum čvrstom rukom i očistio ga od kukolja, a posle vratio onaj vedar duh, kakav je vladao pre bure.
Već više od godine, na mini piše svega nekoliko članica i Bugi, i njima je mina značajna oaza. Koliko sam shvatio, svi su oni postali i prijatelji u stvarnom životu i posećuju se.

Meni njihov način druženja ne odgovara pa ni ne učestvujem. Volim da bacim pogled na fotke koje postavlja Bugi i još po nešto ali to retko radim.

I na kraju, zašto sam ovoliko napisao o burama kroz koje je prošla mina? Zato što je nama trojici to veeeeliko iskustvo. Meni pre svega u administriranju foruma i zamkama koje mogu da se pojave.
Jeste da je to teško iskustvo, ali ipak dragoceno. Zahvaljujući mini sada znam da forum ne može da se vodi bez pravila i da mora da ima admina a ne da njime upravljaju korisnici.

Naš forum je pomalo specifičan, njime upravljaju aktivni članovi SF tima i za sve važnije stvari ja se kao admin konsultujem sa timom. Desi se i meni da prvo reagujem pa tek onda pitam tim za mišljenje, pa to bude uzrok nevolje, ali do sada smo nekako sve to uspeli da preguramo i da napredujemo, što je očito jer imamo sve više aktivnih članova.

Ipak, taj napredak nije bio bez žrtava. U našim razgovorima provejava ponegde i odlazak dvoje dragih i važnih članova SF tima. Mina je bila samo povod za to, a suština ko zna gde...
Elem, jedan od članova je posle više meseci počeo da piše u mini. Mi smo ga, kao i druge članove tima koji su došli na minu, obavestili da je to naše "čedo". On se uvredio što nije obavešten od samog početka. Njemu se priključila i jedna članica tima, i zajedno su, posle teške rasprave, napustili forum.
Ne mogu da prežalim njihov odlazak. Sad
Ako čitate ovo, 'ajde vratite se, molim vas.

dodatak, Valijant je upao dok sam smišljao ovo pisanije. Druže moj Valijante, za vođenje foruma nije dovoljno ono što je Sal rekao. Taj forum - mina, je na prastarom phpBB2-u koji treba pod hitno zameniti novim, ili phpBB3 ili SMF-om, a za to treba znati i web-tehnike. Sal ga je u tom pogledu baš zapustio i sva je sreća što neki klinac već nije upao na forum i hakovao ga. Taj stari phpBB2 je sada na "izvolte" svakom nadobudom klincu krekeru i lejmeru.

dodatak 2, leleee koliko toga napisah... opet će se ono dvoje "što sve poruke čitaju" mučiti mojim pisanijem. Laughing
« Poslednja izmena: 23.09.2009. 00:29:59 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 23.09.2009. 00:49:22 »

Dane znas da nisam mnogo (svojevoljno) u kompjuterskoj terminologiji. Ako vidim da mi to kida previse zivaca, priznacu. Svatam da je to sad utociste jedne bliske grupe i pitanje je dal bi oni zeleli sirenje. Opet u drugoj soluciji imam dva prijatelja cije intelekte cenim, jedan je mozda vise realista i profiter a vican kompjuterima, drugi je borac po Salu i brani srpstvo. Inace je programer u C++ a i moj brat, mozda ga pridobijem. Sve je opet na Salu i Bubregu da kazu sta zele. Definitivno je da meni treba uhodavanje i nikako da radim na necemu zastarelom da mi lupaju mladjani hakeri carlame. Pricacemo o tome jos uzivo.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 23.09.2009. 00:59:32 »

C++ nije potreban, zapravo nema šta da se piše u njemu, ali zato bez (X)HTML, CSS, JavaScript, php, MySQL teško da može.
Ne treba biti maher za sve ovo ali treba znati makar osnove.
Zapravo, treba imati samo mnoooogo volje pa se sve to polako da naučiti.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 23.09.2009. 01:04:11 »

Spamujem, poskidao sa torenta novi film 9, animirani sf, bacite pogled na imdb, pa sad cekam prevod i ako nekome zatreba donosim,
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 23.09.2009. 01:35:12 »

Mozda i forum jeste zastareo, Dan, ali nikad za ovu proslu godinu nisam imao hakovanje istoga.

Jednom si me kritikovao (iz svog iskustva) sto sam odabrao najskuplji hosting.

Za godinu torpa, jedini problem su mi bili botovi koje sam resavao zabranama tipa *.* ...ali opet dolaze (ipak u manjoj meri..) Sam EUNET hosting kao garantuje resavanje toga.

Inace, sve sto si napisao stoji, a narocito ono o iskustvu.
Ja sam svoju lekciju savladao.
Sada mi nije problem sa strane sagledati nesto, i reagovati adekvatno. Makar i meni blizak bio u pitanju.

Ja radim sa ljudima skoro 15 godina. Svaki boziji dan. I to je direktno.
Ali uverio sam se da je pisana rec teza od izgovorene.

Moj "noz" u ledja sam izvukao, i vratio ga odakle je potekao. Ako se secas, prijavio sam ti to, sta i kako.
Nisam ponosan na to, ali nisam ni ponosan kad svoj prljavi ves rucno perem. Ali oprati se mora.
To je moja priroda i takav sam.
Doticna B. je to osetila. Ostala je bez svojih "jataka" kada sam ja zavrsio sa njom.

Mislio sam ovom temom da opisemo samo genezu nastanka mine, a ne cirkuse u istoj.

I ja bi jako voleo da nam se Miss Pix i Mr Kaa vrate. Njihovi doprinosi u nasem Vektoru, u Svonviku i ostalim projektima bi bili nemerljivi.

A druzenje da ne spominjem. Nije me jednom Miss Pix savetovala o mojim zdravstvenim problemima. A ja kao konj to zaboravio. Sad se stidim toga.

Sta da kazem, sem "ebi ga"... i sa nadom da smo nesto naucili sto i nismo trebali.
« Poslednja izmena: 23.09.2009. 01:38:11 od Sal » Sačuvana

Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 23.09.2009. 09:28:25 »

dodatak 2, leleee koliko toga napisah... opet će se ono dvoje "što sve poruke čitaju" mučiti mojim pisanijem. Laughing
Ih, čitamo...
Učimo napamet Laughing
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.046 sekundi sa 23 upita.