SF tim
* 23.10.2020. 23:46:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Final Destination  (Pročitano 4246 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.09.2009. 20:49:22 »

The Final Destination (2009)

Svakoga mozete u zivotu prevariti. Ne postoji nista sto se ne moze "presvuci", sem jedne stvari....

Zadnja stanica svakog zivog bica je jasna i neizbeziva.
U autobusu zivota mozemo da ne platimo kartu, da sedimo ili stojimo, budemo u senki ili na suncu, blizu grejalice ili odma do vrata da nas promaja siba celu voznju, ali na kraju iz busa moramo izaci.
Kad nam sudija odsvira kraj i pokaze rukom na vrata, nema druge. Izaci iz busa moramo.
Cak i onda kada se pravimo ludi, a bus krene dalje, voznja nece biti vise jednostavna...Jurice nas kondukter i izbaciti u pokretu napolje.

To bi uglavnom bila sustina filma.
Radnja kao u svakom od Final Destination filmu (ovo je 4. po redu)

..malo su se kucnuli..

Glavni baja filma sa ekipom gleda auto trke na autodromu (ovaj deo ce se svideti Mr Garwu)
Odjednom, nizom naizgled nepovezanih sitnica, dolazi do katastrofe, i mnogi ljudi u gledalistu, kao i vozaci ginu. Cak i baja i njegova ekipa.
I onda, u opstepoznatom Final Destination maniru, bajaja se trzne, skonta da ima viziju i spase tako nekoliko zivota, jer samo minut posle sve se desava sto je video, sem njihovih smrti.

I sad oni svi hepi misle da su se nastavili truckati u busu i dalje. Ali malo morgen (sto bi rekao eskim) a nas cova bi rekao malo sipak.

...auuuu, koliko klope u frizderu.....

Sudija nikako da se pomiri da su se oni likovi izvukli, pa napravi hajku na njih.
Baja to skonta i ostalo znate. Radnja se nastavlja kao u ostalim FD filmovima. Sve na isti kalup i sablon.

Ipak, od samog pocetka sam skontao da FD serijal pokazuje odredjeni zamor, jer ovo je "najslabiji" od svih filmova.
One naizgled nepovezane sitnice koje uzrokuju nasilnu smrt nisu onako mastovito skontane, radnja mi suvise linearna, i nesto filmu definitivno fali.
Sta, ne znam.
Daleko od toga da film nije dobar. Film je jako "gledljiv", lagan za svariti i tehnicki skoro pa savrseno uradjen. Jeste da kaska za ostalima iz serijala, ali kao samostalni, bez poredjenja sa osalima, nista mu ne fali.

Rezija, gluma, muzika, scena. Sve je na svom mestu.
Svaka scena "nepovezanih sitnica" koje vode u nasilnu smrt je kao i u prethodnim delovima odradjena ni manje ni vise nego savrseno.

Ali, skontao sam odredjena ponavljanja iz prvog mislim dela, sto samo potvrdjuje moj kont o "zamoru" celog FD cirkusa.  

....kad bi se proderao "ciji je ono novcanik na podu", svi bi poskakali momentalno....

Od horora imamo par mnogo gadnih hack&slash scena, ali ipak odradjene da se mogu "svariti" i savrseno "pasuju" u film.
Bez njih ne bi to bilo -to.

Sto znaci, po mom kontu da je film Mistery sa par HS scena.
Zahvaljujuci prethodnim FD filmovima, znate sta ekipu ceka tako da je neizvesnost i jeza izostala.
Samo iscekujete scenu na koji ce nacin dati lik "naputiti bus".

Film je blagp razvodnjena kopija ranijih (odlicnih) FD filmova, ali kao sto rekoh, i kao takav je skoro pa odlican.

Sta ti je bona, ne galami....

Preporuka

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1144884/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=nQVXU09pkqU
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 21:04:49 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.09.2009. 00:04:18 »

Ovo cu uskoro da pogledam. Odgledao sam prethodne delove (i jedva se secam sta se desavalo, ali nema veze), pa bi bilo steta propustiit i ovaj.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
jednorog
Registrovani
stažista

Ugled: +1/-0
Starost: 29
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.09.2009. 00:51:54 »

Meni se treći deo uopšte nije svideo (onaj sa luna parkom). 6 puta sam pokušavao da ga odgledam i 6 puta sam zaspao pre polovine filma tako da ne znam da li ću ovaj gledati zbog prethodnog razočarenja  Confused
Sačuvana

Death smiles at us all.
All a man can do is smile back.
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.09.2009. 08:06:25 »

gledao u bioskopu trailer i nije mi se svideo film uopste tako da cu da propustim gledao milim prvi deo i dosta mi je
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.