SF tim
* 24.10.2020. 00:02:03
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (33.3%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Halo Wars  (Pročitano 11058 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 02.09.2009. 17:37:49 »

Halo Wars (2009)

Filmovana reklama igrice, fan film ili zaista kratki film? Nije ni bitno, bitno je da je sjajan.

Elem, kao sto u podnaslovu prikaza napomenuh, nisam nacisto svrsi ovog malog remek dela.
Moj prikaz ce biti naravno subjektivan, jer sam veliki fan Halo univerzuma, prikazan nam kroz nase igrice nasusne.

Ipak, jedno znam, a to je da je film/ igru odradio Ensemble Studios, donedavno (kako sam ja skontao) u vlasninstvu cika Bill-a.
Ne treba da iznenadjuje, jer je prvobitna inicijacija Halo cirkusa upravo zaiskrila iz Microsoftove game kuhinje, i to u obliku Halo: Combat Envolved.
O toj jedinstvenoj i sjajnoj FPS igici sam pisao u nasem Vektoru, ali nije na odmet da ponovim radnju.

ovaj Spartanac je odspartao svoje

Ljudi (po defaultu -klasika) ratuju protiv par alien rasa, pod zajednickim nazivom Covenant.
I naravno, gube polako.
Zadnja uzdanica su im posebno pripremljeni i opremljeni super vojnici, pod nazivom Spartanci.
U igrici "Halo: CE", samo je jedan ostao, i to njihov interni Dzon Vejn i Bruce Lee u jednome...spartanac John 117.
I on ce odneti u igrici, pod vasim celicnim i odlucnim vodjstvom, presudnu pobedu nad Covenantskim olosem. I to zahvaljujuci artekaftu "Drevnih", i njihovog zastrasujuceg bio oruzja.

Po mom kontu, radnja ovog filma je pre desavanja u prvoj igrici, jer spartanaca ima podosta.
I umesto sto se krpe na prsten planeti Halo (artefaktu "Drevnih"), krpe se na planeti Harvest...i naravno, opet oko tajni "Drevnih"..cije posedovanje nosi pobedu i zavrsetak rata.
Moze da bidne, ali i ne mora, da su tu epizodu uzeli iz jednog od romana Halo (da, i to ima, zahvaljujuci mega uspehu igrice), koje bih rado da se docepam i procitam..

...al nicija nije do zore...Ostali Spartanci stizu...kuku se onome alienu...

Ovaj filmic je nabijen akcijom, suludom jurnjavom onih cuvenih dzipova, prelepih struktura Drevnih...i naravno wunderbar-nih (sto bi rekli somalijci) svemirskih tarapana.

Sva oruzja, orudja, brodovi i Covenantski sljam su verno preneti iz igrice (sto i nije za cuditi) ali jedno me iznenadilo.
Najtezi "protivnici" iz igrice, (ne znam kako se zovu) jedna ratnicka rasa Covenanta koja moze postati na par momenata nevidljiva, je cak mnogo ruznija i odvratnija u filmu nego u samom "game"-u.

Pogled na te njuske izaziva ksenocidna osecanja i momentalnu zelju za pristup Spartancima. A o navijanju tokom tarapana u stilu Delija, dok gledate film, da ne govorim...

napred nasi!!!!

U ovom ostvarenju sam nasao dve mane.
Prva, lose odradjena mimikrija lica "nasih", a druga sama kratkoca filma.
Ipak, sve to ne smeta uopste kada vas ona cuvena, ambijentalna, i extra uradjena Halo muzika uvede u svet daleke, crne buducnosti u kojoj je presudno docepati se tajni "Drevnih"....

Uzivao sam svake sekunde filma, i uzivacu opet, veceras.
Na pocetku sam napomenuo da ce prikaz biti subjektivan, ali iskreno verujem da ce te uzivati u ovom kratkom filmu, i to mnogo.
Mozda ce vam delovati konfuzno sama radnja (za one koji nisu odigrali igricu) ali sam u ovom prikazu dao dovoljno info.
A i nije toliko bitno...odmah ce te videti "ko kosi, a ko vodu nosi", i "posto musa jarca dere"

Zrtvujte 30 min, i uverite se da ce te uzivati svaki sekund.

Apsolutna, Apsolutna preporuka.

IMDb (odnosi se na igricu Halo Wars)
http://www.imdb.com/title/tt0879404/

Trejler
 http://www.youtube.com/watch?v=X7SIGbFWP4Q (upozorenje : trailer traje skoro trecinu filma.. Smile )

Zahvaljujem Mr Neshi sto mi je svojim postom ukazao na ovaj biser.

« Poslednja izmena: 12.09.2009. 21:36:08 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.09.2009. 17:48:33 »

Uprkos nabrojanim "manicama", za zviznuh na izvanredno...sto po mom kontu svakako i jeste.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.09.2009. 12:31:21 »

Za nekoga ko nije igrao nit cuo za igricu, posle ovog kratkog kompjuterski-animiranig filma prosto imam glad za jos.

Nekako sam stekao utisak da je ovo ispitivanje terena za jedan pravi film i nadam se da ga Rusi naprave. Nekako bi to bio film pandan ratovima zvezda al danasnjeg pogleda na junake.
 Jos kad bi stavili veci akcenat na jurenje artefakta i sta oni kao celina znace sa dosta akcije, pola svemir pola planeta. Bar bi ga ja tako ukomponovao.

Nadam se ipak da ce nastaviti, da ne ostane samo zahvalnica za dosadasnje konzumiranje igrice.

Zanimljivo kako je zenska ruka bitno oruzije za prevlast. Malo dodirne artefakt i sve radi. Nista brez zensko.  U sali je odavno bre preslo u brez-kriv je Brenovac (Obrenovac i nekoliko kolega dok sam radio)
« Poslednja izmena: 04.09.2009. 15:04:53 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.09.2009. 14:25:31 »

Ne odolih vec skinuh i pogledah. Nije dug, tako da sam mogao kako tako da odrzim koncetraciju Engleskog jezika, odnosno da shvatim radnju.
Steta sto je radjen kao kratki film. Stvarno i ja imam utisak da je to neka reklamna kampanja za igrice. Steta. Mogao je da bude strasan dugomrtrazni crtac.
Vredi pogledati
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.09.2009. 19:55:25 »

Neso, sto si se patio? Napisao sam u film kafeu da se prevod pojavio...

@Valiant. Igrani film Halo je trebao biti dosada snimljen, (po scenariju igrice) ali su se producenti ili vec ko od te filmske bratije "mimoisli" u kontovima...
Ipak, najavljen je za 2012. godinu...a radnja..evo sta "pozajmih" sa IMDb-a..tacno kao u igrici..

After they crash-land on an artificial ring-world called "Halo", a navy captain, his surviving marines, and a chemically-and-surgically-enhanced super soldier named John-117 "Master Chief" must find out what the Covenant, the genocidal alien race they are at war with, are looking for on the ring. However, Halo holds more secrets than either side imagined.

Written by Anthony Pereyra
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 04.09.2009. 21:13:37 »

pozdrav Sale hvala za informaciju, valjda se svadjaju oko scenarija, ostale razmerice me ljute Evil or Very Mad
Sačuvana

S verom u Boga
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 05.09.2009. 03:20:53 »

Neso, sto si se patio? Napisao sam u film kafeu da se prevod pojavio...
Saljni link za prevod Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 05.09.2009. 10:12:37 »

Joj, ja sam polupao loncice...nije za Halo, nego za District 9..
Izvini.

grrr
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.