SF tim
* 24.10.2019. 01:24:32
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Grace  (Pročitano 5222 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.08.2009. 18:47:55 »

Grace (2009)

Jos jedna potvrda koliko filmska industrija zapada moze da zastrani da bi "nahranila" svoje uvek gladne i bolesne konzumente...

Ne kopcam zasto nisu napravili neki normalan horor film, sve sa ovom sjajnom ekipom i rezijom? Mislim, sta je falilo nekom manijaku sa satarom, ili nekoj ludoj kanibal hapi famili koji su preko dana normalni americki japi-i i u kancelarije nose sendvice od susenog komsijinog plucnog krila, majonezom i listom zelene salate? Ili zombi da im se usunja u kucu, da ne pricam o nekom duhu ili demonu?

I sto je indikativno, ovaj film je dobio mnogo visoke ocene na IMdb-u. Pa cak i neku nagradu.
Znaci, cisti dokaz mojoj teoriji da a) IMDb nema po obicaju pojma ni o cenu i b) da je zapad mentalno poremecen, i daje svake godine sve poremeceniji. A kod njih su i atomske sile, i strateski bombarderi i nuklearne podmornice....
Takvi ljudi, nacije, u posedu takvog zla, snimaju ovakve filmove....pa da se covek ne zamisli.

Elem, poslusacu vas savet i preci na opis filma umesto da se bavim globalnom definiciom ludaka i njihovog oruzja.

Jedna japi mlada porodica vegetarijanaca ima sve u zivotu, ali nema dete. Onda naprave sednicu upravnog odbora srecne i "ja imam sve" porodice i donesu odluku da investiraju u dete, koje bi bio stub i temelj njihove daljnje srece.
Receno ucinjeno. Posto to nije krecenje kuce da se zove moler, japi sam to mora da uradi, tj da "pristavi" svoju investiciju.
I kako to planski i mehanicki rade, bez trunke emocija, spontanosti i strasti odlicno je prikazano na samom pocetku (zacetku Smile ) filma.
Rekoh vec, bolesni ameri i njihovi jos bolesniji kontovi. A ne smes nikom to reci, jer oni imaju atomske sile, strateske bombardere i nuklearne podmornice...  

Mlada u blazenom stanju...joj, dirljivo. Kukavica luda, ne zna sta je ceka..

Pred sam porodjaj, desi se automobilska "teribl ekcident" nesreca, i gravidna mlada (da, da...mladi japi vegan je uspeo "okreciti", bez molera sa balkana ili meksika) gubi dete.
Posto sam naglasio koliko su ludi tamo, ni mlada nije izuzetak.

Odlucuje da ce poroditi mrtvo dete, prirodnim putem.
I tu dolazimo do tacke preloma. Tu pocinje cirkus kolorado. Ali ne onaj nas fini, normalni, nego cirkus zastranjivnja, totalnog debilizma i kretenizma. Upakovan u holivud pakovanje, i isporuceno direktno u moju sentimentalnu balkansku tintaru.

Mlada porodi bebu. Mrtvu naravno. Sama scena toga je majstorski uradjena, od glume do rezije. Bez greske, i sa solidnom muzickom pratnjom.
I onako mrtvo bebce oce da privije sebi na grudi, a jos ludja lekarka joj to da.
Svetla se gase, fin, konec & the end se sprema i ja se pocinjem pitati "sta sad? garant ce se beba kao duh pojavljivati ili sl"...kad ono cvrc.
Bebce prokmeci.
To malo zgebe otvori oci, na radost ludaka tamo i ovde, i najtoplijim pogledom (onim gu gu bebcavim) pogleda svoju majku, koja je postala jos ludja nego sto je bila od srece.
Frka panika ovo ono...cudo se desilo.
Mlada mama naziva zgebe Grejs i nosi svoje cedo kuci.
A tamo...tek tamo cirkus colorado nastaje.

Mama i mala mrtva krvopija...joj, dirljivo.

Elem, Grejsica -mamino srce postaje sve gladnija i gladnija.
Majcino mleko vise nije dovoljno...mali slatkis pocinje i krv da joj doji.

I of kurs (sto bi rekao bugarin) mama postaje anemicna i mora nalaziti druge izvore krvi..

Onda se ludilo tako nastavlja i nastavlja...i mlada majka, sad totalno odlepela (paz ovo..kupuje u marketu desetine kg mesa i cedi iz istoga krv u flasicu) organizuje deset cirkusa colorado da bi dete imalo sta da krka.
Apsolutno odbija da ide u bolnicu ili da slatkis/mamino pile/mamino srce/ na preglede.
Zatvara se u kucu i totalno se posvecuje bebi. A bebin apetit iz dana u dan veci. Cak i zubici pocinju da rastu.....

Nikako nisam mogao a da se ne setim kultnog horora "Groblje kucnih ljubimaca".
I tamo je beba bila glavna faca, ali ne na tako uvrnut i bolestan nacin.
Mislim, sta tu ima uvrnuto ili lose u hororima ako se beba vrne iz mrtvih i juri roditelje da ih ubije? Nista.
Ali, u ovom filmu su ga malo preterali.

Ili su meni pregoreli osiguraci u tintari, pa ostadoh zadnja sentimentalna luda na balkanu...ne znam. Mozda je i ovde pocelo biti inn bebama ispunjavti sve zelje, makar i cedili krv iz nekoga i dojili je istom.
U stvari, kada vidim pojedine "mamice" u okruzenju, mislim da nismo ni mi daleko od toga...ono, mamica mrsava kao list papira (od cega, pitam ja vas?) gura kolica i rezi na svakoga ko joj pogleda bebce.

Kako god, rezija, gluma, muzika je odradjena bas "ljudski" (ako ima u prici imalo ljudskosti) i radnja ide svojim tempom (sporim). Pomalo predvidljivo, ali samo ponekad.
Kraj ektra lud, bolestan do bola i daje prostora za "Teen Grace: The sucking continues..." (tako bi ja nazvao nastavak)

Jedinu poentu koju sam iscackao iz ovog filma je da ne valja biti vegetarijanac i baviti se molerajem.

Preporuka, i to dupla. Mislim, kako kome...

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1220213/

Trejler:
http://www.youtube.com/watch?v=UXSaViAZsq8
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 22:58:25 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.08.2009. 00:31:29 »

bravo bravo svaka cast Dakle, sad mogu veselo na spavanje.

Majstor je majstor  svaka cast

PS. Film ne bih ni u ludilu gledala. Šteta što "Bruno" nije horor, ili jeste  nejasno Ili se samo meni tako pričinilo iz ono par scena  Question
     Baš bih rado čitala Salov komentar na njega ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17.08.2009. 00:38:55 »

Ma da Ti nama ostanes zdrav u glavu pored svih njihovih morbidnosti.

Moja je parola da o ruznim stvarima ne treba ni pricati da se ne ponavljaju. Samo lepo na sunce.
Nekada je bila cenzura na televiziji i ostadosmo (do nekle) zdravi u glavu.
Sačuvana

S verom u Boga
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.08.2009. 04:44:29 »

Ovaj opis me podseti na strofu jedne pesme koju sam cuo ovih dana:

Na sjeveru smrtno je zima
Na jugu pingvini jedu ljude
Na zapadu ljudi ljude
A, istok se trudi da kao zapad bude
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 17.08.2009. 17:39:52 »

Valiant, ovi prikazi i trebaju da budu jedna vrsta cenzure.
Da se citaoci prikaza blagovremeno alarmiraju od sve ucestalijih napada kica, smeca i morbidnosti.

Ali, demokratija brate...ne mozes nikom braniti da se nasladjuje time. Ipak, film jeste odradjen izvrsno, sa tehnicke strane.

Samo da su pricu malo drugacije ispricali.... Sad
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.08.2009. 19:10:49 »

Video.
Da je bolesno, jeste. Opet, fleksibilnost uma se ogleda u sposobnosti da razumemo (ili bar pokušamo) i stvari koje nisu deo našeg mentalnog sklopa, ili su mu čak sasvim suprotstavljene.
To naravno ne znači saglašavanje sa etikom prikazanom u filmu (ili manjkom iste) već više pokušaj da se zadrži pozicija posmatrača sa strane koji ne mora emotivno da se uključuje.
Sama priča na trenutke ima originalan pristup, ali mi ne deluje kao dovoljno čvrsta da vuče ceo film ujednačenim tempom. Kod horora ujednačenost i nije neka vrlina, ali kod ovakvog bi bila, da je ima. Neki delovi su mi izgledali pomalo razvučeno, kao da je ceo film mogao da se skrati za trećinu a da ništa ne izgubi.
Tehnički, film je solidno urađen, nemam zamerki te vrste. Gluma prilično uverljiva, efekti takođe, ali ništa impresivno. Film koji ću lako zaboraviti, nije me mrdnuo sa mesta. Ocena osrednje (+) Confused
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 17.08.2009. 23:11:27 »

Odlicno i kratko receno.. Smile
Samo, prica nije orginalna, i mislim da je ovo neki rimejk..ali, ne zasluzuje da se kod googla "raspitam"..
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.