SF tim
* 16.12.2019. 11:37:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Land That Time Forgot  (Pročitano 3537 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.08.2009. 10:20:19 »

The Land That Time Forgot (2009)

Opet nekakav drek iz Asylum ove fast film kuhinje? I da i ne...

Naucili smo da nam iz Asyluma stize nesto najgore iz tamnih dubina svih promasaja filmske industrije.
Njihova "dela" ne da su uvredljiva za vas um (labilnijim osobama uz pre konzumiranja asylumovih filmova preporucujem dva bensedina, zarad kulturoloskog shoka koji ce mozda, a mozda i ne odvesti u ludilo labilnije umove) nego su uvredljiva i za same autore orginalnih filmova ciju radnju i naslov tako bezobrazno kopiraju (ne znam da li imaju uopste dozvolu za tako nesto, a i da je imaju mora da je falsifikovana)

Sam naslov filma vam govori preko cijih ledja su momci mislili strpati brzinski koji dolar u dzep.
Ali ovaj put su me iznenadili zestoko. Nisam mogao sebi doci da cu za njihov ijedan nazovi film reci : Dobar je!
Neverovatno, i sam svojim ocima nisam poverovao da je to moguce.

Da li zbog rezije onoga likusa sa holivudski zvucno-socnim imenom C. Tomas Howell koji je i rezirao i glumio u filmu, a koji ima bas lepu filmografiju iza sebe, ili zbog samog lokaliteta ili zbog ostalih glumaca....a mozda i po sjajnoj radnji iz pera Edgara Rajs Burovsa?

Najverovatnije mikstura svega navedenog u Asylumovom ekspres loncu...u kome se zacudo naslo i malo kvalitetnijih sirovina.

Kako god da su ga kuvali, ispade bas onako "Apetitlich", sto bi rekao Urugvajac...a u prevodu "Prijatan"...

Sad malo i na radnju.
Mali turisticki brodic sa dvoclanom posadom i cetvoro turista dozivljavaju oluju na sred mora. Ta oluja je naravno u ili u blizini trouglastih bermuda, modnog detalja svih pomorsko - vazdusnih misterija.
I u tom bermudskom trouglu, kapetan i njegov jedini mornar vide neki fenomen, kao procep u prostoru.
Onda se svi onesveste, i ujutro probude ....
Mirno more, suncan dan, milina jedna.
I ugledaju jedno ostrvo, tamo gde nikakvo ostrvo ne bi trebalo da bude.
Posto im je kvar na brodu u defektu, odu na to ostrvo, a bolje da nisu...

Jer, tamo T Reksovi i ostale azdaje kolo vode.....

Nasi likovi ce susresti druge likove, iz razlicitih vremenskih epoha, neki ce da zavrse kao rucak, i cak ce nabasati na posadu njemackog U Boot-a iz drugog svetskog..a koji su poprilicno "nadrndani" i ne znaju da je rat samo istorija.

Glumci su za ovaj niskobudzetni film sasvom solidno odradili posao, kao i rezija.
Animacije i efekti su na istom nivou, dakle upotrebljivi i skoro pa verodostojni. Dobro, nikad me nije jurio T Reks, niti sam video svapski nasukani U Boot na plazi tako da ne mogu da ocenim koliko su ti efekti verodostojni, ali meni su bili dobri.

Muziku nisam skontao...verovatno je i ima.
Ritam radnje je bas lepo izbalansiran, i "drzi vodu" celi film.

Nemam sta vise da dodam, sem nek mi bog i narod oproste na jeresu pohvale Asylumuvog "dela"....

Preporuka.

IMDb (nezasluzeno niska ocena)
http://www.imdb.com/title/tt1410205/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=LZeWtfDsxXc

« Poslednja izmena: 12.09.2009. 22:58:57 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 08.08.2009. 12:42:50 »

bravo svaka cast Za film ne znam, ali prikaz je za desetku !!!

Bravo majstore !!!
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 08.08.2009. 13:31:02 »

Preporucujem se, gospodicna... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.