SF tim
* 22.05.2019. 14:53:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Novosti iz naseg solarnog sistema  (Pročitano 12231 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 05.08.2009. 06:13:46 »

Ima jos mesta od 50L koliko hoces. Ta burad se nosi u slučaju da brod doživi neku havariju pa ne može da se upravi prema Zemlji.
U takvoj situaciji, svi posrču po jedno bure, padobran na leđa i skači na Zemlju  Very Happy Very Happy Very Happy (samo treba dobro usmeriti, jer sa tolike udaljenosti i još jeleniziran, nije lako potrefiti Zemlju  Very Happy)
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 05.08.2009. 07:32:42 »

Promašiti jedan cilj obavezno znači pogoditi neki drugi... Možda ne baš onaj željeni i planirani, ali šta sad... Uz toliku jeleniziranost biće svejedno, Univerzum je prostran... Laughing Laughing Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 05.08.2009. 20:29:36 »

Ja sam zaista, ali zaista ovu temu skontao koncepcijom da prenesemo ovde sta je koji lender ili orbiter oko neke planete naseg solarnog "biii-bi--bii" povao...fotke, saznanja i tako.

Mislio sam na ove zadnje letelice koje su odaslate....ali.. Smile
Ajde ako nesto procitate ili cujete...javite... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 05.08.2009. 20:49:43 »

Evo adresa novih slika sa kineskog i japanskog satelita a sve u nasem casopisu

http://static.astronomija.co.rs/astronautika/kina/2007/mesec/prvi_snimci/prvi_snimci.htm

http://www.mingl.org/apdejt/index.php/2008/06/26/slike-sa-marsa.html

U ovom trecem ima 17 novih slika sa marsa u visokoj rezoluciji.

http://static.astronomija.co.rs/astronautika/japan/selene/KAGUYA/14112007/prva_slika.htm

Mislim da su sad ispravljene adrese.
« Poslednja izmena: 05.08.2009. 21:19:03 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 05.08.2009. 21:06:04 »

@valiant
nisi dobro kopirao linkove, one 3 tackice za skracenje linka su ti ostale kao komad adrese.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 05.08.2009. 21:12:19 »

Kuli daj sugestiju jer sam ja pogledao sajt i celu adresu kopirao. Nije mi jasna prica sa tri tacke. Kako da ponovim stvar. Mislim da sam sagledao i ispravio. Ako radi hvala Kuli. Probacu sam kasnije da se okacim, stize konkurencija za komp.
« Poslednja izmena: 05.08.2009. 21:20:26 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 05.08.2009. 21:19:23 »

Me ne to...
Ako nesto i procitas, da prepricas svojim recima, sa svojim misljenjem i impresijom.

Kao recimo prikaze filmova.
Nista kopirano, samo vase misljenje....to i jeste nasa svrha druzenja.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 05.08.2009. 21:35:58 »

@Valiant
Linkovi se najjednostavnije kopiraju na ova dva načina: 1. Otvoriš stranu i iz Address Bar-a kopiraš adresu standardnim desnim klikom i izborom Copy, pa je iz Clipboarda ispustiš u post. 2. Ako ne želiš da otvaraš stranu da bi kopirao iz Address Bar-a, možeš adresu da skineš sa prethodne strane izborom Copy Link Location.

Negde si ispustio deo adrese pa se pojvljuju tri tačkice koje link čine nekompletnim.
U svakom slučaju trebalo bi da linkove ne ostavljaš "živima", već da ih ogradiš u Code (#), osim ako je u pitanju npr. manja slika. Razlog za stavljanje linkova u kod su ciljane pretrage prema Warez sajtovima koji imaju puno živih linkova, a ne bismo da nas okvalifikuju tako.
Treći link je kompletan. pozdrav

Edit: a sada i prethodna dva...
« Poslednja izmena: 05.08.2009. 21:37:45 od Sekundica » Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 05.08.2009. 22:34:50 »

Ne znam sta je bilo prvi put. Hvala Sekundice na pomoci. Sad da ja dam svoje misljenje iz mog solarnog sistema.

Verovatno nece svima biti po volji al nikog necu uvrediti.

Kako god na ovoj sf strani je okupljena dobra i zanimljiva ekipa, svaki razlicit a sve lepo radi.
Ja volim sf al vise volim ljude koji to prate jer su soj ljudi za sebe i u danasnjem svetu retkost.
Bar se ne eksponiraju puno pa kad se nadju ja se odusevim. Sa takvim ljudima i njihovim pricama je lepo druziti se, nisu iskompleksirani, ni toliko sujetni. Ono sto cenim je i da znaju priznati gresku. To je solarni sistem koji trazim.

Ostalo su bajke koje volim jer sam na njima i odrastao, nesto sto pri pomaze masti. Svoju mastu budim pred spavanje i ona je moja.

Sta ce ovi zemljani razjedinjeni naci malo me nije briga jer nismo u stanju ni u kuci da nadjemo harmoniju.

Sale oprosti, ja sam realista zaljubljen u sf. SF je sve kreativno sto stvorimo, kao sekundica slike, glorija smeh, Ti divne recenzije i tekstove, Dan kolektivni duh koji privlaci, velicina je to, sf je i istrazivanje naseg sveta.

Jednom cu napisati nesto o sebi a ovo je da pojasnim zasto vise od slika nemam. Nisu svi rodjeni da lepo pisu o svom mastanju. Iz prilozenog se vidi da mi brzo pisanje nije jaca strana. Neko napravi koncept a ja deset misli zbijem i ko ne razume ja hocu uvek rado da pojasnim. Dane obrisi ovu poruku sutra kao spam il Ti Sale. Hvala.

Ako neko smatra da ne dajem doprinos nek se izjasni, povuci cu se. Ocito sam veceras zbog vremena namcor al sve sto napisah i trezan mislim.
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 05.08.2009. 22:56:48 »

@Valiante, kao prvo, nece niko tvoj post izbrisati
Drugo, znamo da niko nije rodjen sa nekom talentom i tako (sem mene, naravno.. SmileSmileSmileSmile )

Trece, mastanje, koje ti negiras, i jeste pokretac SF-a, a najvise i inteligencije "mastaoca"
Ako neko i nema maste, a voli citati maste drugih, nadocice i na svoju mastu. Znaci, ima je, a ne zna da je implementira. Smile
A pre ce biti da nema hrabrosti.. Smile
Tako je bilo i sa mnom. Da nije Mr Dan pokrenuo onu pricu, "Istinu o sebi"  klinac bi ja pisao pricice i price koje sam postovao.. Smile

Pisi kako mislis da se izrazavas, izrazavaj se kako mislis da postujes...niko, ali niko ti odavde, od clanova nece zameriti ni u cemu.

Znaci, ne se pravdati sto nesto ne znas...ti si samim redovnim ucescem "nas" i ostaces.

I nemoj vise da se omalozavas i opterecujes time.

Evo ti jedan citat iz moje knjige (jos nenapisane, ali u pretplati ce te izaci show jeftinije Smile

"Masta je svasta, a moze stosta. Masta koja ostaje u zarobljenom umu straha je punjenje tegli koje se tegle u friziderima teglioida"

Iz Mr Sal-ove knjige "Kontovi i dugokontovi prirode"

U pretplati, 70 posto jeftinije... SmileSmileSmile
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 06.08.2009. 01:00:04 »

Sale ne potcenjuj nepoznato. Nisam ja negirao mastu, samo sam ti poslao adrese kao doprinos tvojoj temi. U toj temi nisam trenutno sa interesovanjem pa sam pokusao drugacije da je dopunim. Trazio si sta su otkrili, ako se ne varam. Hteo sam nekako da doprinesem. Kao sto rekoh moja masta je trenutno samo za mene jer mi je psiha takva al na tu temu ne bi ovde. Mastam da upecam nesto kao Nesa al to sad spada u SF jer baksuz covek  grrr.
Hvala na popustu al samo ako se ispostavi da je losa knjiga, ovako ima i da pretplatim samo da je puna ideja.  Laughing, ma i jedna al vredna.
Sačuvana

S verom u Boga
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 06.08.2009. 01:12:05 »

OK Smile
Ipak, sve sto kontqs, mislis da treba da se cuje, neka se cuje ovde.

Pa koliko ja "cujem " svim i svacim... Smile

Sačuvana

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 24 upita.