SF tim
* 07.07.2020. 00:40:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 33   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Uradi sam  (Pročitano 208025 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #435 poslato: 11.02.2013. 21:41:17 »

Napokon nesto za mene... Very Happy
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #436 poslato: 11.02.2013. 23:10:48 »

Blizi se 8 dart. Ono sa ogledalom i nakitom je odlicno.
Vreme je da smislim nesto manje komplikovano  nejasno.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #437 poslato: 12.02.2013. 13:15:58 »

Prvo pročitaj ovo : http://trojka.rs/zenski-kutak/top-lista-najboljih-i-najgorih-poklona-za-dan-zaljubljenih

http://zlihologija.com/2012/02/sto-kupiti-zeni-svog-zivota-za-valentinovo/

Nije važan poklon već osećaj !  dedica

Ima verzija sa starim koferom koji se "pretvara" u sve i svašta pa i u "toaletni stočić za dame"  Shocked

Izgleda moćno a nije ni komplikovano ni skupo (osim komada ogledala )... A ima i "muška varijanta  Twisted Evil

Varijanta sa starim ormarom koji postaje "radna soba"

A ovo odavno planiram :

Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #438 poslato: 12.02.2013. 20:32:58 »

Već neko vrijeme planiram da napravim držač za kuhinjske noževe, onako, po mjeri. Kupio sam set keramičkih noževa a oni su dosta osjetljivi - oštrica im lako i nepovratno nastrada. Gotovi držači teško se nalaze u prodaji, a ako ih i nađem dimenzije su uglavnom neodgovarajuće.

Nešto slično ovome. Samo, morao bih to da pravim od segmenata i sastavim. Iz prostog razloga - nemam načina da u nekom bloku uradim potrebne rupe.

Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #439 poslato: 12.02.2013. 20:40:31 »

Rolling Eyes Mogao bi da probaš bušilicom ... ali to je pipavo ...

Sendvič-sistem je mnogo bolji za keremičke noževe. Pri tom može sloj u koji se slažu noževi da bude od nečeg mekog ... pa sloj plastike koji pravi "rupe" ... pa šperploča ... na kraju sve umotano i obojeno ...

Možeš da napraviš varijantu koja se učvrsti na zid ...

Naravno, ako imaju željezo u dršci, može i sa magnetima ( što je meni malo nesigurno...).

Jesam li jasna ili treba da crtam ?  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #440 poslato: 12.02.2013. 21:50:53 »

Sve je to meni i ranije bilo jasno, samo je komplikovano. Ima mnogo dijelova i slojeva koje treba dobro oblikovati, povezati itd, a to se teško radi u uslovima stana. Moraće da sačeka toplije vrijeme (radovi na terasi).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #441 poslato: 13.02.2013. 00:08:36 »

Slican tom drvenom imam ja. Nekada je "Insa" radila komplete kuhinjskih nozeva u takvom postolju.Razlika je jedino sto su oni radili u tri kolona a dva reda, a ovde je dve kolone sa cetri reda.
Znaci, moje je postolje radjeno iz tri horizontalna dela u kojima je sa gornje strane usecano mesto za noz i kasnije je sve to slepljeno u jednu celinu, obruseno i lakirano. Naravno na vrhu je ubuseno mesto za masat.
Mislim da to nije neki problem napraviti ako se ima malo volje, malo kvalitetne drvene gradje i pristup stolarskoj radionici.

I da. Nevidim ovde odgovor Danu. Nestao je. Shocked
Znaci Dan za fitilje pogledaj u crkvenim prodavnicama. Imas dve prekoputa crkve Sv. Marka u Bulevaru. Jedna je pre a druga posle Ceske ambasade.
Slucajno sam nacuo da je neko narucio fitilj, mada nisam gledao i zagledao.
« Poslednja izmena: 13.02.2013. 00:13:06 od Nesa » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #442 poslato: 13.02.2013. 01:29:08 »

Хала Нешо, погледаћу кад будем ишао у ’град’ (нисам у центру био дууууго).
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #443 poslato: 13.02.2013. 10:16:13 »

Sve je to meni i ranije bilo jasno, samo je komplikovano. Ima mnogo dijelova i slojeva koje treba dobro oblikovati, povezati itd, a to se teško radi u uslovima stana. Moraće da sačeka toplije vrijeme (radovi na terasi).

Postoji i vrlo lako i jeftino "reciklažno" rešenje. Za njega ti treba:

1. prazna plastična ambalaža od npr. malog pakovanja kečapa ili deterdženta za posuđe, ... etc.

2. 1 - 2 šrafa ili eksera

3. nešto vruće za bušenje plastike

- Odsečeš dno + onoliko cm visine da bude više od prečnika drške noža

- urežeš rupu za sečivo na sredini visine

- na samom dnu 1 - 2 rupice za ekser ili šrafove

Nađeš zgodno mesto ( meni se čini da unutrašnja strana vratanaca na kuhinjskom elementu, onom donjem, dušu dala za to ) i samo učvrstiš  Wink

Bacanje se ponekad uopšte ne isplati  Wink Ima gomila ideja na Netu kako reciklirati ...

Zar nije ovo praktično ?

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #444 poslato: 18.02.2013. 18:49:25 »

Par slika od zanimacije...

Izvinjavam se na kvaliteti slika, uslikano sa telefonom. Naime, prije nekih godinu dana smo nabavili ribice, manji akvarijum 10 galona (nesto manje od 40 litara), da bi kasnije dobio veci akvarijum (30 galona) koji sam polako pripremao posljednjih mjesec dana i juce smo nabavili prvu grupu ribica. (6 ribica, 2 puza) i ako sve bude islo kako treba, imat cemo 15-20 tropskih ribica.

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #445 poslato: 18.02.2013. 23:22:00 »

Колико дуго ти издрже рибе у тим акваријумима? У првом видим само 2-3 и то мале, дакле сасвим младе. Ако су акваријуми за децу, могу се разочарати што рибице угибају брзо.

Ако желиш, написаћу ти шта је све погрешно у твојим акваријумима и које рибе могу да живе у тако малој количини воде.

Општа назнака, ова два акваријума су направљена тако да буду занимљива људима а не рибицама. Crying or Very sad
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #446 poslato: 19.02.2013. 14:02:02 »

Pa one gore su vec koliko dugo i akvarijum, dakle skoro godinu dana. Ima samo 6 ribica, 2 puza i 1 rola trave (ne znam kako se to zvalo kod nas).

Donji akvarijum je tek dobio prvu posjetu zadnji vikend, samo 6 ribica. U njega planiramo dodati jos ribica.

Naravno da je za djecu, oni su ga i dekorisali. Smile

Moj dio je samo da voda bude odgovarajuca za ribice, oni ih i hrane.

Kako da ga napravimo da bude zanimljiv za ribice? Rado bih procitao. (mogao bih to iskoristiti i za djecu da ih motivisem da napravimo izmjene - bolje za ribice Very Happy)
« Poslednja izmena: 19.02.2013. 17:57:21 od SuperFrog » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #447 poslato: 19.02.2013. 21:51:57 »

Свака част на томе што си у онаквом акваријуму успео тако дуго да одржиш рибице. Рекао бих да је то резултат две ствари — има мало рибица па нису могле значајније да загаде воду, плус, добро си одржавао физичко-хемијске особине воде.

Бојим се да се моји савети ни мало неће допасти твојој деци. Crying or Very sad
На фотографијама не могу да видим или разлучим неке битне ствари. Не видим поклопце и какво је осветљење. Да ли су биљке пластичне или праве. Да ли ваздух излази распршивач или кроз неку од фигурица (знам да коло воденице „ради“ управо на ваздух а на другој слици делује као да излазе из корњаче. Ни једно ни друго не ваља). Колико видим, користиш унутрашње филтере. Да ли имају део за насељавање бактерија које обрађују нитрате (био-филтер)? Од чега су направљене стварчице за декорацију, од камена или пластике? Није ми јасно како у акваријуму без биљака и алгара имаш чиста стакла. Које рибице имаш и које планираш да убациш?

Колико сада видим, могу да кажем само да је шљунак правилне гранулације, између 2 и 4-5 мм. Све остало... хмммм...

Извини на бруталној искрености. Не знам како другачије да напишем. Embarassed

Додатак, пало ми на памет, моје знање и искуство о акваристици старо је 20 година. Ко зна колико је у међувремену техника напредовала па оно што је некада било погрешно данас може бити добро.
« Poslednja izmena: 19.02.2013. 22:04:21 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #448 poslato: 19.02.2013. 22:15:04 »

Dan, da budem iskren, o akvarijuma sam citao kao srednjoskolac, znaci prije nekih 20 i kusur godina. Sve sto sam na prvom akvarijumu uradio, bilo je po sjecanju (sta valja i sta ne valja) te pitanjima u Pet-Shop-u.

Ovako, prvi akvarijum smo nabavili posto smo maloj obecali ribice i kao sto vidis uredjen je po onome sta je ona htjela da stavi u njega. Kad smo kupili akvarijum, postavili vodu, dodao sam potrebne hemikalije za unistavanje hlora iz vode, te bakterije kod filtera. Takav akvarijum je radio sedmicu dana, te smo odnijeli vodu na pregled i nakon sto je ustanovito da je sve OK sa vodom, kupili smo prve ribice. Te ribice, kao sto si i mogao da pogodis, nisu dugo opstale, posto sam ih ubacio bez pripreme u akvarijum. Kad smo ih zamjenili, dobili smo savjet da kesu sa ribama stavimo u akvarijum 15-20 minuta, te da malo vode iz akvarijuma naspem u kesu da se ribe prilagode drugacijem PH faktoru. Takodje da temperaturu dignemo sa 75 na 80 za ovu vrstu ribica. (kojima iskreno niti ne znam naziv, no zapisat cu i to kasnije) Te ribice su i dalje tu. Mi smo tu dodali i dva puza, koji su na moje cudjenje sve ocistili, te smo ih posto je sve bilo cisto poceli hraniti sa hranom za puzeve.  Tu je i jedan cistac koji se zavlaci pod vodenicu, koja kao sto si i sam primjetio ubacije vazduh.

Obadva filtera imaju dio sa vodom gdje se sipa bakterija, a na vecem je filter sa dodatnim bioloskim valjkom. Filtere mijenjam svakih 2-3 mjeseca.

Manji akvarijum ima 2 x 25W sijalice koje cu najvjerovatnije zamjeniti led sijalicama zbog dodatnog grijaanja kad rade, te zbog toga sto led sijalice trose 10 puta manje struje. Veliki ima jednu florocentnu sijalicu.

U oba akvarijuma odrzavamo temperaturu na oko 80, a ribice koje smo kupili su takozvane 'schooling' (ne znam kako se kod nas zovu) - tj. moras namjanje uzeti 3 posto vole da su u grupi.

Veliki akvarijum ima kamen koju ubacuje zrak kroz sljunak, kornjaca je samo ukras.

Svo bilje izuzev vec pomenutih krugova trave je plastiucno a dekoracije su od kamena.

I jos jednom, drago mi je da si iskren, jer iskreno, treba mi pomoc.
« Poslednja izmena: 20.02.2013. 14:08:05 od SuperFrog » Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #449 poslato: 20.02.2013. 16:11:05 »

Par zgodnih ideja ...

Nacrtajte Harija ! http://www.activityvillage.co.uk/learn_to_draw_harry_potter_characters.htm
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 33   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 24 upita.