SF tim
* 07.07.2020. 00:27:14
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Uradi sam  (Pročitano 208019 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #285 poslato: 11.07.2010. 09:29:46 »

Master je odgovorio na veci deo pitanja potrosnje...sto se tice globalnog problema.

Pojedinacno svako ce osetiti upotrebu svetala na drugi nacin....u servisu. Kad majstori ispostave cenu za zamenu dotrajale instalacije, cescu zamenu sijalica, zamenu istrosenih farova, servisiranje alternatora, kraci radni vek akumulatora.....kad se sve sabere to je lepa svota koja je mogla da ode na kupovinu goriva i duzu voznju.

Sto se tice nekog mog iskustva, svaka fabrika projektuje radni vek instalacije na 10 godina. Nakon toga - prvo pojacajte snagu akumulatora (ako je fabricki 45Ah onda kupiti 55Ah).
Svaki kontakt..pocev od akumulatora dobro ocistite, dotrajale buksne zamenite_posebno na farovima...gde pocnu da se rasipaju i lome od krtosti. Svaki metal vremenom oksidira i gubi pozeljan presek pa dolazi do smanjenog otpora i povecanog grejanja.

Znaci malo mazite i pazite, kad imate viska vremena, svoju instalaciju. Malo smirgle i kontakt spreja...jeftinije je od servisa gde ce Vam pre reci da je otisao neki skuplji deo.
Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #286 poslato: 13.07.2010. 23:54:20 »

http://www.gl-tuning.com/podkategorije.php?id=87

Nesto iz ponude dnevnih svetla...kakve su cene, mislim da je baterijska halogena u ruci...jeftinije resenje Very Happy Very Happy
Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #287 poslato: 30.10.2010. 19:43:01 »

Nedavno sam uspeo da izbegnem nepotreban izdatak i kupim novu cesmu. Spasio me komsija sa viskom lule od njegove stare jednorucne baterije.
Znam da jednorucna cesma ima garanciju od 3-5godina. To nas ne oslobadja obaveze da joj produzimo rok trajanja a i izbegnemo poplavu u stanu.

Kad god bih pustio vodu, lula se nadimala i pojavilo se nekoliko rupica gde je voda sikljala na sve strane. To sam mogao da predupredim jednostavnim skidanjem filter mrezice i ciscenjem od kamenca i trunja.

Produzite vek vasim cesmama sa 5 min posla i jednom iglom kao alatkom za ciscenje rupica.
Ne izbacujte mrezice....ne odgovaram ako pijete sa slavine i pokupite neko recno meze il visak gvozdja. Rolling Eyes
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #288 poslato: 30.10.2010. 19:48:30 »

To što si očistio je perlator ili difuzor. Nov košta manje od 100 dinara (mislim).
Čisti se tako što ga odvrtiš sa lulice, izvadiš plastični uložak i držiš ga u zagrejanom sirćetu. Jači i brži način je sipati sredstvo za skidanje kamenca ali tako se oštećuje metalna mrežica. Ipak, meni tako perlatori traju godinama.
A Armalove jednoručne slavine mi traju već par decenija.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #289 poslato: 30.10.2010. 19:56:26 »

Ko zna zna, eto ja ustedeo i tih sto dinara  Very Happy.
Sad odo da poravljam kuvalo, bar nekako da ubijam ove duge noci, posto mi je internet skroz usporio i vikendom je nemoguce ista skinuti od filmova.
Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #290 poslato: 06.12.2010. 23:32:02 »

Ne spada bas u majstorluk al da zabelezim slucaj, mozda se nekome isto desi.

Imam eksterni hard. Vremenom se desilo da imam i nekoliko razlicitih tipova kablova za povezivanje sa kompjuterom.
Igrom slucaja a  mozda i zastareloscu mog kompjutera, jedan kabl je funkcionisao na cak tri druga kompjutera a kod mene ga je samo primecivao ali nije kacio. Napominjem da eksterni obicno imaju svoje autorun programe, u mom slucaju, sve do promene kabla nije hteo da startuje.

Kao slag na tortu, neko mi je zapatio AutiIT virus. Jedna ruzna stvarcica koja duplira fajlove pa je komsija kod sebe pomislio da mu je sve obrisano sa USB-a i onda ga ocistio.
Kasno sam saznao za njegov potez i nisam mu mogao pomoci. AutoIT je samo prikrio podatke i prikazivao prazan USB.

Eto toliko od mene za veceras.
Sačuvana

S verom u Boga
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #291 poslato: 09.06.2011. 21:48:21 »

Od tih uradi sam projekata najbolje me isao onaj sa djecom... napravio 2 komada.  Mr. Green

A sad salu na stranu, zadnja stvar koju sam sam uradio je promjena radijatora za haldjenje i ventilatora (2 komada) na autu. Sljedece ce biti promjena lezaja na zadnjem desnom tocku, no to vjerovatno necu sam uraditi. (mislim da ce to moj brat uraditi Smile)
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #292 poslato: 09.06.2011. 23:58:04 »

Sto se tice tih stvari ja sam "neupotrbljiva masa".Mogu da pokosim travu ili da zavrnem saraf.Prilicno sam "temeljan"(190 visine i 115 tezine)tako da mi fizicki zadaci idu najbolje od ruke.Posto sam bio dobar djak pokojni otac me je uvek cuvao slicnih poslova pa se to sada oseti,ponekad.Zato imam zenu Razz jeeee.Salim se Embarassed
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #293 poslato: 10.06.2011. 17:40:25 »

Twisted Evil Misliš - omače ti se istina ?

Rolling Eyes Sve, na kraju, pada na ženu..... Pa onda sama traži i sama plati stručnjaka i majstora !  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #294 poslato: 12.06.2011. 02:25:42 »

Twisted Evil Misliš - omače ti se istina ?

Rolling Eyes Sve, na kraju, pada na ženu..... Pa onda sama traži i sama plati stručnjaka i majstora !  Laughing Laughing Laughing
Kako umaknu uvek cigli da sedmog sprata.
A sta bre to pada na zenu. Rolling Eyes
« Poslednja izmena: 12.06.2011. 23:33:58 od Nesa » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #295 poslato: 12.06.2011. 10:29:56 »

Laughing Takvi ko' ti !  Twisted Evil

( Embarassed Oops kesa Što me, bre, izazivaš ?!?! Baba je fina samo nezna šta joj je u poslednjih 30 godina  Embarassed )

I šta ti ovo znači: "Kako muaknu uvek cigli da sedmog sprata" ???? Shocked Da te nisu nečim zaposlili ?  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #296 poslato: 12.06.2011. 18:56:21 »

Ozbiljno mislim da sve pada na zenu u sustini.Na svu srecu nemora da placa strucnjake jer imam prijatelja raznih"fela"pa se uvek poneki nadje da mi nesto popravi.Usput ni ja nerazumem sedmi sprat. nejasno
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #297 poslato: 12.06.2011. 23:48:27 »

Pi, bre koji ste. Evo ispravio sam vam pa sad razumite. Di vi je masta.
(posto kucam slepacki, ili na slepo sa dva prsta, desi se da levi prst udari tipku pre desnog a nije trebao ili obrnut i eto).
To za one naucno fanstacicne, koji imaju mastu, nije problem. Pa vi kako ocete.
A drugi razlog je da ne citam svoje postove, a i zasto bih kad znam sta ocu da kazem. to mi je naaaaajbitnije.
E a sad malo ozbiljno. Rolling Eyes
Reci ti meni baba sta ima lose u tome da ovakvi kao ja padaju na zene.
Prvo, nikako mi se ne pada na muskarca, a drugo ne zalim se ja ne zale se one i to je to.
Mada moram priznati memi je uvek gore. I eto. To je to.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #298 poslato: 13.06.2011. 12:29:32 »

Ko te nezna ...  Twisted Evil I kolega ima isto mišljenje. Za kaznu premeštamo nameštaj  Twisted Evil

Ozbiljno mislim da sve pada na zenu u sustini.Na svu srecu nemora da placa strucnjake jer imam prijatelja raznih"fela"pa se uvek poneki nadje da mi nesto popravi.Usput ni ja nerazumem sedmi sprat. nejasno

Pazi da te prijatelji ne zamenjuju previše ... tako započinju stvari ... mi stariji to iz iskustva, nema ljutiš  Laughing

dedica Pamet u glavu a du.. (gluteus  Twisted Evil ) uza zid !

Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #299 poslato: 13.06.2011. 13:03:38 »

Neka to su moji drugari.Obilazim i ja njihove zene mislio sam kucne ljubimce.Samo da ih pregledam.Mislim kucne ljubimce.A i gazdarice.Ustvari ja volim pivo.I bas me briga.
« Poslednja izmena: 13.06.2011. 13:06:31 od robi75 » Sačuvana

Stranice: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 24 upita.