SF tim
* 07.07.2020. 00:31:23
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Uradi sam  (Pročitano 208021 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #240 poslato: 03.11.2009. 10:25:00 »

Moram na posao pa ću te ostaviti sa ovim citatom:

Citat
Slabi žele zakon; moćni ga odbacuju; slavoljubivi ga podstiču kako bi stekli sljedbenike; vladari ga zaštićuju kako bi izjednačili silnike sa slabima. Đanbatista Viko, Načela Nove Znanosti
Filozofe ne računam, na svetu nema dva filozofa koji se mogu složiti oko nečega  macevi
Oni me podsećaju na likove koji se sakupe ispred kafane i raspravljaju o globalnim svetskim problemima, a nemaju veze o životu...
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #241 poslato: 03.11.2009. 10:41:04 »

ŽIVELE PRIRODNE NAUKE! dedica
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #242 poslato: 03.11.2009. 15:32:09 »

Oni me podsećaju na likove koji se sakupe ispred kafane i raspravljaju o globalnim svetskim problemima, a nemaju veze o životu...
nije li to odlicna zabava...? Very Happy
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #243 poslato: 03.11.2009. 17:17:56 »

Hm...hoćete argumentaciju zbog čega je neuporedivo teže i samim tim izazovnije proučavati društvene nego prirodne pojave?  Laughing Laughing Laughing
Kad se vratim s puta.

U međuvremenu:

Ja sam objavio večitu borbu protiv društvenjaka, a i snabdeo sam se svetlećim mačem  Mr. Green zelene boje  Mr. Green

macevi

Citat
Razlozi su jednostavni, istoričari lažu, političari obmanjuju, zakonodavci te teraju da radiš nešto što ti se ne sviđa i da živiš po pravilima koja nekom drugom odgovaraju, pa onda sve to totalno promene jer se taj drugi promenio u nekog trećeg, sociolozi tupe kako nešto treba i zašto, a onda se i kod njih sve promeni, pa opet važe druge norme i pravila. A ekonomisti moraju da slušaju sve prethodne i da se povinuju njima.

Ovo moram da razložim po stavkama:

• istoričari lažu - ponekad i ne uvek namerno
  • političari obmanjuju - to im je posao. razmisli zašto im tako dobro ide.
  • zakonodavci te teraju da radiš nešto što ti se ne sviđa i da živiš po pravilima koja nekom drugom odgovaraju  - samo pod pretpostavkom da želiš da živiš u okviru određene zajednice. Načelno, ništa te ne sprečava da se evakuišeš odatle.
  • ekonomisti moraju da slušaju sve prethodne i da se povinuju njima - ali npr. čika Marks kaže upravo suprotno - sve ostalo je određeno ekonomskim odnosima

Citat
Dok je kod prirodnih nauka sve jasno. Prirodni zakoni važe uvek i u svakom trenutku i za svako živo biće i nema treće opcije niti zamene zakonodavca. Kad ih jednom shvatiš, shvatio si ih za sva vremena i moraš ih poštovati, ako misliš opstati  Rolling Eyes

Ne. Razlika između prirodnih zakona i zakona društva/države je upravo o tome što prirodni zakoni na tebe deluju hteo ne hteo, tj. bez obzira na to da li ih poštuješ ili ne poštuješ. Ne možeš da ne poštuješ, ali ni da poštuješ zakon gravitacije. Ako skočiš sa zgrade, poljubićeš trotoar u oba slučaja. A zakone društva možeš da izvrdaš, da ih otvoreno ne poštuješ, pa čak i da ih promeniš. Ako si spreman da se suočiš sa posledicama.
Sačuvana
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #244 poslato: 03.11.2009. 18:28:04 »

Ne možeš da ne poštuješ, ali ni da poštuješ zakon gravitacije. Ako skočiš sa zgrade, poljubićeš trotoar u oba slučaja. A zakone društva možeš da izvrdaš, da ih otvoreno ne poštuješ, pa čak i da ih promeniš. Ako si spreman da se suočiš sa posledicama.

O tome i ja pričam. Priroda je takva kakva je. Istina je samo jedna i to niko ne može izmeniti, a ako se dobro spoznaju ti zakoni i njima se ovlada, onda se to može lepo iskoristiti. I to bez obzira na zajednicu, bez vrdanja, bez shvatanja stvari na više načina. A kod društvenih nauka, može bit bidne, a može bit ne bidne. Može se izvrdati, promeniti, odseliti... E zbog radi toga  macevi   Laughing
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #245 poslato: 03.11.2009. 19:21:59 »

Ne možeš da ne poštuješ, ali ni da poštuješ zakon gravitacije. Ako skočiš sa zgrade, poljubićeš trotoar u oba slučaja. A zakone društva možeš da izvrdaš, da ih otvoreno ne poštuješ, pa čak i da ih promeniš. Ako si spreman da se suočiš sa posledicama.

O tome i ja pričam. Priroda je takva kakva je. Istina je samo jedna i to niko ne može izmeniti, a ako se dobro spoznaju ti zakoni i njima se ovlada, onda se to može lepo iskoristiti. I to bez obzira na zajednicu, bez vrdanja, bez shvatanja stvari na više načina. A kod društvenih nauka, može bit bidne, a može bit ne bidne. Može se izvrdati, promeniti, odseliti... E zbog radi toga  macevi   Laughing

Može da bidne ali ne mora da se smatra ...  nejasno Ovo što ti reče ... jel' to znači da ne mogu da poletim ? Čak i kad bi se vrrrrrlo potrudila da promašim Zemlju ?  waaa

Na žalost, u dva slučaja niste u pravu.
1. Taman shvatimo "zakone prirode" a pojavi se neko ko sve okrene naglavce (Ajnštajn npr.)
Nikad neću zaboraviti šok: taman sam savladala Geometriju i mislila da nema više tajni ... a profesor "obori" aksiom o paralelama i poče sve iz početka  waaa bye2 Kako li je tek bilo onima koji su morali da prihvate da je atom pun nekakvih "sitnih delića" ? Zemlja nije ravna !  Shocked uhh grrr

2. Zakone društva moraš prvo da poznaješ, ali postoje društva ...
Nećemo ih imenovati, samo ćemo pokušati da ih preživimo  Wink I da budemo vrlo tolerantni prema sirotim društvenjacima u dotičnim društvima  Rolling Eyes

Umesto što spamujemo temu  poster_spam budimo vredni i korisni - upotrebimo otpatke da pravimo igračke  jeeee

Kod:
http://www.looledo.com/
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #246 poslato: 04.11.2009. 11:31:50 »

Društvene nauke su stalo podložne promenama. Ne volim ih jer imaju previše promeljivih. To je kao da tražiš zakonitisti u moru haosa... Čista matematika.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #247 poslato: 04.11.2009. 14:16:39 »

Twisted Evil Pokušali da nađu zakonitost u promeni cene pamuka tokom x godina  Laughing Laughing Laughing

Jedino dobro ( Rolling Eyes) koje su dobili je dodatak Teoriji haosa.
Ono, nije da su uspeli ni u prirodnim naukama - predviđanje vremena pokazalo se žilavo nepredvidljivim  Laughing

Kakve to veze ima sa temom ? Vrlo jake veze: teško ćete uspeti da napravite nešto u Prirodnim ili Društvenim naukama u kućnoj radinaosti po principu Uradi Sam.
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #248 poslato: 04.11.2009. 14:19:40 »

Svaka čast onome ko se u tom haosu snalazi. Davno sam odustao od pokušaja da bolje savladam tu materiju jer me od toga brzo zaboli glava (a na faksu sam imao čiste desetke iz sociologije, filozofije, političke ekonomije Laughing ).
Neki ljudi instiktivno osjećaju te zakonitosti, ili barem osnovne principe. Danas su to uglavnom uspješni političari, oni koji 'osjete' struje i lako se prestrojavaju (a ne kao ja koji sam izbačen iz SK nakon samo nekoliko mjeseci članstva).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #249 poslato: 06.11.2009. 00:53:12 »

U domu svom zatekoh lom.
Kao tezak amater u lovu na filmove, spoznah jedan trik koji je mozda profi ligi poznat.
Pocnem da skidam film sa torenta i posle kratkog vremena ga aktiviram iz foldera gde ga pakuje.

Postoje tri opcije:
- prva mi kaze da ne moze da pusti film jer je aktivno skidanje i to je uredu, nastavljam dalje
- druga, pusta film i gledam ga odmah dok se skida sa torenta, prekidam i to dobar torent
- treca, pusti mi spicu od devet sekundi i tad znam da od tog filma nema vajde jer necem da im platim, sipak od mene i brisem torent.

Nepoznanica je dal Vam je ovo poznato al ako sam nekome pomogao u stednji struje, vremena i zivaca bice mi drago pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #250 poslato: 13.12.2009. 01:59:55 »

Molim ako neko ima tacan recept u gram i mililitar za palacinke, tanke ,zilave, a da su prisutni voda i mleko.
Sačuvana

S verom u Boga
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #251 poslato: 13.12.2009. 07:06:44 »

Ako ne želiš da se lepe i gužvaju, stavi više vode nego mleka i obavezan prstohvat soli. I baš bih volela da vidim tog koji meri sastojke za palačinke.  Rolling Eyes
Sačuvana

elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #252 poslato: 13.12.2009. 13:51:00 »

Cim ima mleka, zilave su  Embarassed Ja ih pravim s kiselom vodom.
Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Van mreže

« Odgovor #253 poslato: 24.03.2010. 10:55:36 »

Cisto da obnovim temu jer kako je Kuli krenuo, bice ovde inovativnih ideja.
Sačuvana

S verom u Boga
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #254 poslato: 10.04.2010. 23:10:39 »

Tek kupljen beli somot mantil sam izgorela na peći dok sam cupkala da se što pre osuši. Čitava leđa. "Aće" je izvadilo stvar ( kao fora nema hlora, a sve je mirisalo na isti  Rolling Eyes ). Bila sam jako skeptična, ali je mantil bio kao pre incidenta.  Very Happy

Ne gomilati kućne apoteke : dovoljna je 3% borna kiselina, 3% hidrogen i 70% alkohol ( jači - 90% nema jače dejstvo na mikroorganizme - paradox, ali je tako - zato se i 70% zove medicinski )
Sačuvana

Stranice: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 24 upita.