SF tim
* 13.11.2019. 21:23:13
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kratka istorija srpskog SF-a na Art-Anima  (Pročitano 3456 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.07.2009. 00:44:25 »

Članak "Kratak prilog za istoriju srpske naučne fantastike", koji je Miodrag Milovanović napisao za četvrti broj časopisa UBIQ, sada je dostupan u elektronskom obliku na Art-Animi. LINK

Tekst obrađuje razvoj fantastike u Srba uz navođenje najznačajnijih autora i dela. U mnogobrojnim fusnotama dati su najosnovniji podaci o najvažnijim piscima, urednicima i teoretičarima, koji su se bavili ili se još bave naučnom fantastikom.

U kratkim crtama obrađena je i domaća žanrovska strip-scena.

Među SF-forumima pomenut je i naš. Mr. Green

Mislim da vredi pročitati ovaj 'kratki prilog' Miće Milovanovića. Veoma je informativan.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.07.2009. 13:50:45 »

Uh, baš je kratak  Mr. Green

Pomenu i SF tim, ali ne i Vektor. Na nama je da se potrudimo da se to ubuduće pominje u sličnim člancima. Kako? Tako što ćemo nastaviti s objavljivanjem Vektora trudeći se da svaki novi broj bude makar mrvicu bolji od prethodnog.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.07.2009. 13:53:35 »

I ja sam isto pomislio, ali to je članak o srpskoj SF a mi objavljujemo strane priče.
Sačuvana

mica milovanovic
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.08.2009. 12:36:16 »

Ma, problem je, kao sto primecujete, bio sa duzinom teksta. Ne bi bilo u redu da zauzme citav broj UBIQ-a. Kada sam ga zavrsio imao je gotovo 50 kartica, a sveli smo ga na kraju na 35. Na primer, dosta fusnota je odbaceno, itd.

Zato sam se odlucio da za svako drustvo ili znacajnu web-stranicu, kao sto je vasa, dam samo ime i link, pa da ljudi mogu sami da odu i vide sta tamo ima. Probao sam i da dam neku hijerarhiju, odnosno da ih poredjam po nekom mom vidjenju njihove vaznosti...

Tako da nisam hteo da pojedinacno pominjem elektronske fanzine, vec samo one koji imaju papirnatu formu. Mozda je to nekakav moj staromodni pristup, ali zaista mislim da bi svaki fanzin morao da ima i papirni oblik. Ja, na primer, veoma retko imam vremena da citam elektronske fanzine...

Pozdrav,
Mica
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.08.2009. 01:06:16 »

Heh, društvo je bilo zauzeto okupljanjem i potonjom razmenom utisaka pa niko da primeti da nam se pridružio i Mića.

Dobro došao. pozdrav

Pre svega, hvala na trudu da napišeš ovakav tekst. Dobro će doći svim SF fanovima, naročito mladima. svaka cast

Što se Vektora tiče, i mi bismo voleli da možemo da ga štampamo ali to je, zbog autorskih prava, izvan naših mogućnosti.

Možda ćemo u ne tako dalekoj budućnosti štampati specijal ali i to je još uvek samo u fazi dogovora i preračunavanja.
Sačuvana

mica milovanovic
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 25.08.2009. 11:48:23 »

Bolje vas našao...  pozdrav

Ne znam kakve veze imaju autorska prava sa štampanjem. Ako nemate autorska prava onda ne smete da objavljujete priče i tekstove ni na internetu. Koliko ja znam, nema nikakve razlike između objavljivanja u štampanom obliku i objavljivanja na internetu.

Većina autora ne pravi pitanje kada se njihova dela objavljuju u neprofitnim fanzinima. Pitate ih i oni vam najčešće odobre objavljivanje. Naravno, ima zadrtih tipova, ali njih ni ne morate da objavljujete...  Laughing
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 25.08.2009. 15:09:17 »

Priče koje prevodimo su već dostupne na netu voljom njihovih autora pa im mi ni ne tražimo odobrenje za prevod. Možda grešimo, ne znam. Nadam se da time ne kršimo njihova autorska prava.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.038 sekundi sa 24 upita.