SF tim
* 22.04.2019. 06:26:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Robotika i zloupotreba iste.  (Pročitano 16812 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.07.2009. 23:59:39 »

Mr Garw....ocito ne kontas sta sam ja prezentovao ovde...rekao si robotu ako "pukne baterija"??? Smile

Pa on nema baterije, citaj pazljivije.. Smile

Organski otpadi (lesevi) su mu gorivo...sve sa vestackom inteligencijom, nece sebi dozvoliti da se "ugasi"...

More on i mrtve bube i pacove .....

Ma nisi ti mene razumeo, samo samo upotrebio taj izraz sa laptopa, ojde onda da kazem sta kad pocnu da mu previse krce creva Very Happy A okolo nista mrtvo, samo zivo. Sigurno mu je doktor Candra ugradio i neko oruzje sa 'samoodbranu'...
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 18.07.2009. 00:08:54 »

To more tamo, u americi...a kod nas bi dobio po tintari odmah....u stvari, ja bi ga prvi zviznuo da se ugasi, pa ga rastavio, pa menjao delove za svedski astal.. (govorim sa stanovista postapokalipse)

SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Alex
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 18.07.2009. 00:31:15 »

Užas, da se hrani leševima. To su smislili možda za životinjske leševe, ali kad jednom namiriše krv, ubijaće nas, samo da bi imao gorivo...

Šta će im to uopšte.

Bolje da svoje mozgove posvete poboljšanju naše budućnosti, dokle god smo mi živi, imaće i oni gorivo...

Video sam nešto interesantno na youtube-u, neki totalno mali, nezavisni roboti, kreću se besciljno. Posle nekog vremena, udružuju se, praveći neki bič, nešto čudno.

Odmah sam pomislio kako smo mi nastali od ćelija koje su se udruživale.
Sačuvana
Alex
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 18.07.2009. 00:37:21 »

Neso, ne znas koliko se slazem sa tobom, i verujem da nemas dovoljan domet pljuvacke koliko ga ja imam za amera.
Moje zadnje lansiranje je bilo oko 12, 5 metara u kontrolisanim uslovima. Jes da sam bio dopingovan prehladom, pa mi je "projektil" bio zelenkaste boje, ali je pogodio bas tamo gde treba.
Smile

U toku onog nesretnog rata sam kao vojni pandur susretao sav belosvetski olos koji se nazivaju vojskom.
Legionari, Sasovci, Marinci...hahahhaha...pa sada, kada nisam vise "mlad i lud", sada bi im isto to rekao kao sto sam onda, u lica njihova sugava.."Pi@ke". I jesu, veruj mi.

Ali ti smradovi kolonizatorski, te funjare, ne znaju drugacije nego da tehnologiju Srbina Tesle, jevreja Ajnstajna i nekog zaboravljenog kineza raketasa svojataju u zacetak nekog terminatora, nekog robota koji ce sa bojista kupiti leseve neprijatelja i preraditi ga u gorivo za daljnu eksploataciju u ratne svrhe.

Sa humanog aspekta, grozno.
Da sam taliban, da sam al kaidac, malo bi mi bili svetski trgovacki centri.

Ali nisam toliki kreten, nisam fanatizovan.,..jos....

Iz sve te svoje napredne tehnologije to da skontaju? Iz svojih humanih programa demokratije? Robote koje zderu leseve boraca?

Ne mogu, ali nikako ne mogu da svarim to.
Zato sto nemaju dostojanstva, nemaju humanosti, nemaju mozga.

U stvari, zasto se zalim uopste kada smo ih videli i na Hirosimi i Nagaakiju.
Plemenite i casne borce carskog japana nisu mogli drugacije savladati, nego kurvanjskom implementacijom nauke.

Bez uvrede, ali mi smo ti koji smo Teslu ludim proglasili, a Ameri pametni, pa ga iskoristili.
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 18.07.2009. 00:45:51 »

Sal ja se slazem apsolutno sa tobom.
Mozda nisam uspeo najbolje da izrazim tok misli.
Sve sto je pronadjeno u svetu dozivelo je da vidi svoju crnu sliku postojanja.
Destruktivno u coveku ili u recimo naucnicima koji vodjeni kukaviclukom i pohlepom pa zloupotrebe plemenitost ideje su zlo.

Nisam citao clanak o tom robotu ali iz tvoje price sam se najezio. I slazem se sa time da ga nose i tati i mami i svima njima najmilijima.

Mada dali je orginalna ideja stvaraoca pre nego su ga junacine namenile za sta su ga namenile bila to?

Primenjena tehnologija je ta koju najvise razvijaju tvoji i miji ljubimci je krivac sto se sve uprlja. Jesu oni ti koji su prvi zloupotrebili nuklearnu energiju za izazivanje pustosi i terora. No ima boga, pa su sada oni ti koji se svog primenjenog pronalaska najvise plase. Triput toliko stitova koliko planiraju da postave ih nemogu uciniti bezbednim, jer su mnogo tudje krvi prolili pa im miran san ne dolazi na oci.
Pokazali su i neprijatelju kako se to moze koristiti pa i osrednji student sa malo sredstava i dosta mrznje moze da ih zavije u crno. Valjda ima u tome pravde. Po onome ko se maca lati od maca i strada njima se ne smesi mirna buducnost. Sejali su strah svojim cistim nuklearkama Question, ali umiru od straha zbog prljavih nuklearnih bombi iz domace radinosti  Laughing Laughing Laughing
Ubijali su i nas i mi smo jednom umirali, ali bez straha. Oni sad umiru svaki dan u svom strahu od odmazde polovine covecanstva.

Siguran sam samo u jedno da ce ti lesozderi da se hrane i njima tako ukusno kao sto ce recimo da se hrane nama. A na nama ce biti da toj masinici obezbedimo repro materijal i na njihovoj strani Twisted Evil
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 18.07.2009. 02:08:55 »

Čovek doseže misterije prirodnih sila u skladu sa shvatanjem sveta.
Nadajmo se da sve one futurističke mambo-džambo zavrzlame koje uništavaju svetove neće bit razvijene pre čovekove svesti.

Osim ako svrha nije namerno uništavanje. Većina dostignuća se desila spontanije a većina oružja i sl je zloupotreba filantropskih namera. Nobel je najpoznatiji primer.

Sa druge strane "kvantna" otkrića su nam omogućila TV, kompjutere, telekomunikaciju itd, možemo da se nadamo da se od toga nikada neće napraviti oružje, mada je moguće da nas neka samoprobuđena AI bazirana na tim principima dokrajči kad vidi kakvi smo.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +59/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 18.07.2009. 13:14:23 »

Twisted Evil Ko zna za koje je to dobro, ako preživimo  Evil or Very Mad

Ljudski rod je nepopravljiv, ubijanje, rat, ... ima neki strah u čoveku koji ga tera da izmišlja "oružje da bi se zaštitio" Shocked grrr
Usput, uopšte ne razmišlja o apsurdu takvog stava.
Roboti koji se hrane ljudskim leševima ??? !!!  grrr Da li su uopšte pomislili da su i sami potencijalno "gorivo" ?
Sumnjam ... Svi misle da će ubiti drugog i nikom ne pada na pamet da može i sam biti žrtva.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 20.07.2009. 17:29:52 »

Zacudo, na net-u ima malo ili nikako ozbiljnih clanaka na tu temu.
Evo jedan koji sam nasao...

http://www.armybase.us/2009/02/robotic-technology-purchases-beta-biomass-engine-system/

I naravno, ameri ne navode da ce prvenstveno zderati leseve sa bojista.

Pitao sam se cemu uopste, koja bi mu bila ratna svrha? Da se hrani bio masom da bi imao goriva za daljnje hranjenje bio masom? Mislim, bez veze...
Ali, u clanku ciji sam link postavio, lepo pise da je to samo prva faza eksperimenta, kao test masina.

Uopste ne sumnjam ako im to uspe da ce mu nabaciti teski oklop i naoruzati sa dva vulkan topa (M61, ispaljuje oko 7000 metaka u minuti, kalibra 20 mm (setite se Predatora, i cime je Arnold kosio stabla u dzungli)), i poslati ga na neki "neposlusni" deo sveta.
Taka autonomna zver bi mogla operisati (pucati na sve sto se krece (ic tragaci, senzori pokreta, vizuelno potvrdjivanje covekove siluete u raznim pozama) sve dok se ne pokvari ili bude unistena. Dotur municije bi bio najmanji problem.

Mislim, sta reci na to. 

« Poslednja izmena: 20.07.2009. 17:38:27 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 20.07.2009. 19:31:45 »

Terminator je mala maca za tog robotica.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 20.07.2009. 21:11:56 »

Ma verujte mi da masivni robotici, bar u ovom stadijumu razvoja nisu nikakva pretnja. Vise je to psiholoski momenat. Cak i mocne krstarece rakete su imale zanemariv ucinak u odnosu na ono za sta su bile namenjene. Vise bih se plasio, malih brzih objekata koji nemoraju imati veliku vatrenu moc ali svi drugi parametri bi dali zastrasujuce oruzje.
A inace taj lesozderac je stvarno bitna stvar u sanaciji bojista. Setite se muke koju su hrvati imali da sakriju zlocine. Ovako ga samo pustis on se napapa i sta je bilo nista.
« Poslednja izmena: 20.07.2009. 21:13:49 od Nesa » Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 63
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 20.07.2009. 21:22:13 »

Saaaaaaal, nemoj da me plasis vise   Twisted Evil
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 20.07.2009. 21:40:02 »

Ne zelim da plasim, nego iznosim cinjenice.
Neso, znam ja da to nije neka pretnja...cak sam i napisao da mi ne bi bio problem neutralisati to cudo, makar i naoruzano.

Nego mi ne ide u glavu surovost i bezosecajnost projektanata i idejnih tvoraca toga.

Igraju na psiholoski faktor, a prva zrtva im je Elite.. SmileSmile
Zato smradovi i nisu projekat strpali pod "top secret"

Elem, sta je falilo da se razviju atomske baterije ili vodonicni pogon? Mislim da je to jednostavnije za razvoj nego mini biohemijska automatska laboratorija?
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 20.07.2009. 23:33:27 »

zato sto je to korak napred u razvoju samoodrzive vrste.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 21.07.2009. 00:10:45 »

Eto dolazi lagano vreme terminatora. Laughing Laughing
A sto se tice Elite nek se ne briga puno.  podrska
Sa nama ce ako dodje zuta minuta a mi smo navikli kako se ne plasiti. Laughing  v
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 63
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 21.07.2009. 11:56:30 »

Ma, preziveli smo sve i svasta ali plasi me cinjenica da se covek nicemu nije naucio. Vodonicna,atomska, fuziona.... da li taj potencijal moze da se optimalno iskoristi za dobrobit, recimo Afrike...Tolika sredstva izdvojena iz nacionalnog dohotka odlaze na naoruzanje, pa mogli smo vec da setamo po nekoj teraformiranoj planeti...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.032 sekundi sa 23 upita.