SF tim
* 15.12.2019. 14:25:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Devils Tomb  (Pročitano 4066 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.07.2009. 20:07:57 »

The Devil's Tomb (2009)

“The Devils Tomb” je film iz produkcije 2009 godine, i još jedan film koji nije puno koštao.

Mora da je i holivudsku produkciju zdrmala kriza, pa se sve manje rade ambijetalni filmovi (otvoren prostor, kulise i sl.), a sve se više oslanja na napuštene rudnike, fabrike i islužene vojne instalacije. I tu uvek nešto škripi. Priča mora da se ograniči na određeni prostor pa čak i da se prilagođava istom, pa šta ispadne. Otprilike to je slučaj i sa ovim filmom.
Možda zato što smo mi poznati da sve znamo i u sve se razumemo, i ja mislim da bih ovo bolje uradio. Priča postoji, ali je razvodnjena i zarad nekakve neizvesnosti nije definisano težište radnje tako da visi i sama radnja.
Žanr filma bi po mojoj oceni bio: fantazi, horor, akcija. Možda ne tim redom ali svakako su svi žanrovi zastupljeni
Glumačka ekipa, …. za mene kao prosečnog gledaoca koji neprati previše filmove, odnosno ne obraća puno pažnje na glumce, uz par izuzetaka, nepoznata. Pa da neke nabrojim:

Cuba Gooding Jr.  …………………..Mack
Ron Perlman…………………………....Wesley
Taryn Manning……………………...…Doc
Valerie Cruz………………………...….Elissa
Stephanie Jacobsen………………..Yoshi
Brandon Fobbs…………………….….Click

Mada za mene ne previše poznati glumci, ipak su poso odradili dosta dobro. Nema neuverljivih scena ali svakako ni onih koje se pamte.
Muzika nije napadna, tako da je nisam ni primetio.

E sad nesto i o samoj radnji.
Bog je kaznio anđele pobunjenike, i zakopao ih duboko, duboko u zemlju. Spakovao ih u neke sarkofage od leda koji nisu led ustavari. (Ko zna čima se sve bog služi). Naivni i glupi zemljani to pronađu i ko što nas bog glupave stvori, počnu nešto da kao eksperimentišu i ispituju. Ovi (mislim anđeli) ti osete priliku da se oslobode i počnu manipulacije i podčinavanja sa naucnicima. Da bi popravili šta se može, amerčići, a ko bi drugi, pošalju grupu žestokih specijalaca, sa jednom kao fol naučnicom, a u stvarnosti tetom koja jedina zna šta je istina. I tako se oni čitav film krljaju, da bi kao i uvek, pravda i demokratija pobedili. Naravno na tom putu širenja demokratije ima i žrtava ali kakvi bi oni junačine bili kad sve žrtve nebi stojećki podnosili. Ostalo ko želi može i sam da pogleda.
Ovo ne shvatajte kao preporuku. Ustvari, film je, sto bi nas narod reko srednja žalost. Koliko para toliko i muzike.  Ne očekujte previše jel toga nema, ali ako vam je dosadno pa pogledajte ga.
Ocena: jedva prođe u osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1147687/
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 23:30:20 od dan555 » Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.07.2009. 00:22:58 »

E ovo se zove spasavanje gubljenja vremena i zahvalan sam. Posto se prvi put javljam, odusevljen sto nadjoh ovakav sajt, zelim da pozdravim sve ucesnike i saborce.
Sačuvana

S verom u Boga
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.07.2009. 00:50:07 »

Film, zbog tematike, neću gledati ali da ubacim da je Kuba Guding holivudska zveda a Ron Perlman čuveni epizodista (setite se Tuđina 4 recimo... a i gomile žanrovskih filmova pride Very Happy).

Valijante, dobro došao. Pozdrav i tebi. pozdrav
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.07.2009. 05:19:30 »

Valijante, poz i od mene.. Smile

Ron Perlman je lik sa jako impozantnom filmografijom, zarad njegovog fizickog izgleda.
Mislim da ga je proslavio lik Salvatore iz recimo kultnog filma Ime Ruze, gde je dao nista manje vrednu glumu nego Son Koneri koji je glumio u istom filmu.

Kuba je Kuba, ne moze ni "prismrdeti" Perlmanu..

Ako film i odgledam, bice radi Perlmana.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.