SF tim
* 18.11.2019. 07:40:19
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Primena SF-a u praksi  (Pročitano 15484 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 31.07.2009. 18:13:12 »

grrr Nesavršena ????  smeh Blago rečeno!
Da nas je previše, to je očito. Trgovina (najčešće nepotrebnim robama) samo gomila đubre i truje planetu.

Nesreća je što bi trebalo da se rešimo budala ali - pamet je odlično raspoređena: niko se ne žali da je nema  Laughing Twisted Evil

Neki virus koji napada samo glupake ???  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 31.07.2009. 18:37:53 »

Više zabrinjavaju inteligentni zlonamernici, u odnosu na njih šteta koju prave glupaci je zanemarljiva. Složeni IQ test koji uključuje i etiku? S druge strane, ako Bog čuva budale neće biti lako, imaju žešću zaleđinu... Twisted Evil
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 31.07.2009. 19:38:06 »

Glupak ne mora biti neinteligentan ... Uh, opet nesporazum zbog mojih šašavih termina  grrr Oops

Budala - onaj što se ne pravi pametan jer zna koliko malo zna (drži se pravila:bolje se praviti lud nego ispasti glup")
Glupak - onaj koji misli da je pametan pa radi po svom kao da samo on "zna najbolje" i tako pravi golemu štetu
IQ - budalaština koja ne pokazuje pamet nego veštinu rešavanja testa (kako da ga reši nepismen?)
Moral - svi ga imaju (osim ludaka koje ću preskočiti) ali zakazuje kad se radi o "višim ciljevima" grupe
Etika - kao predhodno...

Udavih, smorih, ... Valjda je poenta jasna?
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 31.07.2009. 20:41:22 »

Nakon ovoga - aBsolutno Cool
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 31.07.2009. 21:06:09 »

Glupak ne mora biti neinteligentan ... Uh, opet nesporazum zbog mojih šašavih termina  grrr Oops

Budala - onaj što se ne pravi pametan jer zna koliko malo zna (drži se pravila:bolje se praviti lud nego ispasti glup")
Glupak - onaj koji misli da je pametan pa radi po svom kao da samo on "zna najbolje" i tako pravi golemu štetu
IQ - budalaština koja ne pokazuje pamet nego veštinu rešavanja testa (kako da ga reši nepismen?)
Moral - svi ga imaju (osim ludaka koje ću preskočiti) ali zakazuje kad se radi o "višim ciljevima" grupe
Etika - kao predhodno...

Udavih, smorih, ... Valjda je poenta jasna?

Evo ti plusić za ovo, ovako sa stručne strane, uglavnom je tako, nažalost, mada se nepismenost tretira kao neka vrsta zaostalosti jer velika većina je pismena. Smile
A i testovi mogu da budu kvalitetni, samo loše standardizovani, mada je ovako uglavnom.

Možda bi se SF mogao primeniti na relevantno merenje IQa.
Npr, neki fancy skener koji prebrojava broj i ustrojstvo nervnih veza u mozgu kod dečice Smile I, naravno, ne škodi. Smile
Ima li tako nečega u sf delima a da nije sondiranje recimo (i gdetoonobeše) Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 01.08.2009. 01:09:29 »

NaraYan, oko testova je bilo puno zbrke. Na kraju se prešlo na čisto figurativan test (bez teksta, pitanja i sl. mislim da sam ovde ostavila jedan takav ... negde... nejasno ) samo grupa figura i prazno mesto za onu koja po logici sledi. To jeste najpoštenije: bez obzira na jezik, socijalni status, pismenost, čak i godine - test svima isti.

Meni SF sasvim dobro služi za eliminaciju glupaka  Wink Nijedan glupak ne čita SF a tek Fantazi ni u ludilu  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 01.08.2009. 02:35:55 »

Nijedan glupak ne čita SF a tek Fantazi ni u ludilu  Laughing
Da li onda zbog radi toga ne mogu da nadjem nikoga u okolini koga zanima SF?
Svi kazu - One tvoje budalastine.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 01.08.2009. 11:28:58 »

Laughing Upravo tako, na žalost  Crying or Very sad

Glupaci ne čitaju, nemaju pojma šta je SF ali imaju "ispravno" mišljenje da je to glupost.

Npr.
Moji roditelji nisu bili neinteligentni niti nesposobni. Oboje su dosegli vrh u karijeri. Ljudi su ih smatrali pametnima i tražili savet od njih. Pa ipak, po meni, spadaju u glupake: logika važi dok se slaže sa njihovim mišljenjem. Recimo: tata se "posvađao" sa Bogom - JA ne mogu da studiram Filozofiju jer se mnogo pominje Bog  Shocked ili: mama voli medicinu - JA moram biti doktor  Shocked grrr grrr
Ne smeta njihova zadrtost njima... Srećom, tata nije mnogo čitao van posla (gluma zahteva ) pa nije mario, ali je mama SF smatrala glupim pa čak i štetnim (ko' da su oni iz "ljubića" čist realizam  Laughing O Yogi da ne pričam, pomirila se posle 20 godina kad se uverila da mi spasava život.

Po meni: onaj koji čita SF i F ima maštu, tolerantan je, nije agresivan (zbog "ilegale" u kojoj smo prinuđeni da se krijemo  Laughing Wink ), nije zadrt (saslušaće argumente pre donošenja suda), ne nameće svoje mišljenje (zna kako ljudi reaguju na sam spomen onoga što čita) a poštuje tuđe (SF i F sve čine mogućim)...

Odoh ja daleko ... Tema: Uticaj izabrane literature na ličnost  i obrnuto: Kakva ličnost bira takvu literaturu ( mazohizam kod čitalaca SF i F  Twisted Evil )

Sačuvana

Bog čuva budale !
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 01.08.2009. 14:17:32 »

NaraYan, oko testova je bilo puno zbrke. Na kraju se prešlo na čisto figurativan test (bez teksta, pitanja i sl. mislim da sam ovde ostavila jedan takav ... negde... nejasno ) samo grupa figura i prazno mesto za onu koja po logici sledi. To jeste najpoštenije: bez obzira na jezik, socijalni status, pismenost, čak i godine - test svima isti.

Meni SF sasvim dobro služi za eliminaciju glupaka  Wink Nijedan glupak ne čita SF a tek Fantazi ni u ludilu  Laughing

Možda je pošteno ali je daleko od adekvatnog. To bi merilo samo jedan aspekt inteligencije. Smile
Današnji testovi predstavljaju kombinaciju za merenje više aspekata (verbalni deo, neverbalni, logički...) i nisu loši, samo je veće pitanje trenutno stanje ispitanika, motivacija, emocionalni status, umor itd, od samog kvaliteta testa. Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 01.08.2009. 18:24:49 »

Zasto ja nikad ne "blistam" na tim testovima?
Sakupim ono minimun izmedju "glup" i "normalan" ???

Citao sam da ima vise vrste inteligencije....
Zasto mere samo onu kao "matematicku"?

Masoni prave selekciju, ili je vasa nauka otisla totalno u off???
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 01.08.2009. 18:32:49 »

Sal, takvi testovi mere i druge vrste "inteligencije" ali nema testa za one van proseka - neograničene ljude pune mašte i humora uprkos svemu. Suviše si, teBra, jedinstven  Wink

Crying or Very sad Najveći problem Psihologije (i Psihijatrije) je to što se sve dešava u mozgu a zaključuje se na osnovu ponašanja (odgovora).
Ne pomažu mnogo ni aparati za dijagnostiku (osim kod tumora i slično) jer je svaki čovek jedinstven - veze u mozgu su samo otprilike slične  Rolling Eyes

Onaj "Blesimetar" iz vica bio bi idealan  Laughing

NaraYan, doktori često zaborave da je sve ono što uče na fakultetu prosek, tj. većina ljudi ima srce više u levom delu grudnog koša.
Može da se smatra ali ne mora da znači  Laughing
"Zaboravljen" san od prethodne noći može drastično da utiče na test. Podsvest je čudo !
Tako malo znamo o sebi da baš sve moramo primiti sa rezervom i uvek biti spremni na iznenađenja. Ništa nije 100% sigurno.(Osim činjenice da je :Frojd + Yoga = slom živaca  grrr Dokazano  Laughing )
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 01.08.2009. 21:24:38 »

Pq sad, meni nekad treba par sekundi da shvatim vic...i moji "jarani " su to skontali pa mi se izruguju za to.

ja se ne smatram inferiorniji od njih, cak i superiorniji.
Dokazano i da jesam.

Pa sada, ko je inteligentniji?
Ja mislim da je najgluplji onaj koji nije znao da isprica vic.
Da je najgluplji onaj koji zeli, a ne zna kako da se izrazi.

Da je prosecna osoba sa prosecnom inteligencijom koja bi da se izrazi, ali razume da to i ne ume.

Ma, pisem knjigu "Kontovi i dugokontovi prirode"
Ali, ovaj put ne za dz.
Uplatite, pa cete dobiti kad izadje. SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 01.08.2009. 23:18:36 »

"Ma, pisem knjigu "Kontovi i dugokontovi prirode"
Ali, ovaj put ne za dz.
Uplatite, pa cete dobiti kad izadje."

Ako ovo nije dokaz inteligencije .... Laughing Laughing Laughing

Sačuvana

Bog čuva budale !
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 01.08.2009. 23:23:26 »

Pq sad, meni nekad treba par sekundi da shvatim vic...i moji "jarani " su to skontali pa mi se izruguju za to.

ja se ne smatram inferiorniji od njih, cak i superiorniji.
Dokazano i da jesam.

Pa sada, ko je inteligentniji?
Ja mislim da je najgluplji onaj koji nije znao da isprica vic.
Da je najgluplji onaj koji zeli, a ne zna kako da se izrazi.

Da je prosecna osoba sa prosecnom inteligencijom koja bi da se izrazi, ali razume da to i ne ume.

Ma, pisem knjigu "Kontovi i dugokontovi prirode"
Ali, ovaj put ne za dz.
Uplatite, pa cete dobiti kad izadje. SmileSmileSmile

znas sta da pises opet za dz pomislio bi da nisi samo bosanac po mestu rodjenja
(btw i ja sam bosanceros punokrvni)

sad vidih ovaj avatar je predugo  mora da ga menjam
« Poslednja izmena: 01.08.2009. 23:25:14 od yugo 45 » Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 01.08.2009. 23:47:58 »

Ma ja jesam bosanceros od glave do pojasa (ipak sam odrastao u svabiji)

A najlepse mesto za odrastanje, za zavrsetak srednje na celoj planeti jeste Sarajevo.

More udaljeno tri sata lagane voznje, a na svetske ski staze vas vodi gradski bus Smile

A prekoputa stadiona Kosevo, idete kosim liftom (koji se placa gradskom autobuskom kartom)

A svaki istinski rodjeni Sarajlija ce vam odgovoriti na kao neki upit "Izvinite, da li mi mozete objasniti gde to i to", odgovorice vam sa pocetnim iskazim "Jarane, to ti je tu i tu, os da te odvedem?? "

Prvu poljubac djevojke "odradite" ili na obali (miljacke, na Vilsonovom setalistu) ili na Vrelu Bosne

Prvo skijanje imate na Igmanu, na partizanskom putu (gde parizani imase halucinacije) tako da vas niko ne vidi (bruku i sramotu)

U prvu diskoteku odete ili u crvenu galeriju, ili u plej of....

Prvo kupanje ili na bembasi, ili na bazenima na ilidzi

Prvi bioskop vam je obavezno "dubrovnik", jer su se tamo prikazivali naj filmovi (sa festa)

Prvo pice sa curom popijete u slasticarni "oloman", u titovoj, koja sece centar grada na pola.

I prvo kacenje za tramvaj (jako popularno medju srednjoskolcima, gde se popnete na kraj tramvaja, na onu rudu) je sa carsije do ilidze. 15 kilometara kroz grad.
Ko nije imao stomak, sjahao je na skenderiji SmileSmile (tri kilometra)

Prvi kondicioni dzoging ostvarite sa ilidze ka vrelu bosne (cetiri kilometra) kroz aleju, gledajuci usput stare (titove) vile.

Prvi dernek dozivite na "bazenima", malo iznad Sarajeva prema romaniji...
muzika uzivo gde konobar ne zna vise kome sta da naplati

Ma mogu do ujutro tako...

Ebem ja zemlju koja Bosne nema...sve nekako mrtvo, kao da ivim na groblju...niko nikome ni osmeha, a kamoli "jarane, ajdera na kafu (krusku ili sljivu)...

Lepa je Srbija, lepa je i Vojvodina...ali nema tu te "duse", nema tu "meraka", gde se svi kao znaju, pa tek onda upoznaju......

Joj, bosno moja.. SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 23 upita.