SF tim
* 23.10.2020. 23:10:06
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Deadgirl  (Pročitano 7321 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.06.2009. 21:56:04 »

Deadgirl (2008)

"Pa dokle vise ti zombiji, 'bem mu zombije"
neko bi pomislio. A ja bi mu odgovorio da je u pravu. Narocito zadnje tri reci.

Elem, dvojica tinejdzera gluvare okolo i upadnu u napustenu mentalnu instituciju, ili sto bi nasi prosto rekli -ludaru.
Tamo ljustre pivkana i divljaju, razbijaju stvari i tako. Tinejdzerska posla.

Onda zadju u podrum. A kad ih neki pas nafura, nalaze prostoriju da se sakriju u njoj.
A u toj prostoriji nalaze jednog zombija.
U stvari, zombijku. Gola kao od majke rodjena i umotana u najlon.
Vezana, ne moze se kretati, i jadva pokazuje da je ziva. U stvari, iskazuje atipicno ponasanje za odraslog zombija.
Nije cak ni ruzna, sto ce se posle ispostaviti greskom. Nekad i valja biti ruzan.

Klinci svoje otkrice obilaze svaki dan, a onaj drugi, namazaniji sa ocito teskim i traumaticnim detinjstvom dovodi treceg da je , ma znate...(tu dolazimo do prve recenice prikaza)
I onda to ide tako svakodnevno.
Ja sad ne znam da li postoji zakon o seksualnom zlostavljanju zombija, ali moglo bi se ladno provuci pod nekrofilija.

Sad, da nije sve tako crno, onaj normalni klinac je izricito protiv toga, i pokusava je cak spasiti, osloboditi i boga pitaj gde odneti.

I ...ma dosta sam o radnji.

Ono sto me cudilo celi film, a i nije toliko bitno za radnju je odakle zombiji u podrumu napustene ludare umotan u najlon?
Mislim da je to to cuveno pitanje "od milion dolara"

Ali ajde..
Atmosfera filma je nesto ekstra.
Pomalo jezivi enterijeri ludare (znam kako to izgleda, tumarao sam za vreme rata kroz napusteni ogromni rehabilitacioni institut na Ilidzi, drzeci polozaj tamo...nije ni malo svejedno, narocito ne po noci, cak i kada imate 22 godine..) ce vas oduseviti, obrti u filmu takodje, kao i prilicno dobra gluma klinaca.
Ipak, u filmu ima i malo humora, koji valjda treba da oslikava trapavost i smotanost pubertetlija.
I naravno, neizbezni teen love story bla bla bla....
Muzika je OK, rezija isto. Sem misterije odakle zombi zenska u podrumu umotana u najlon, nisam nasao neku vecu zamerku filmu.

Izmedju apsolutne i obicne preporuke.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0896534/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=li5PgcXLafg
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 23:36:18 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nekron Omikon
Registrovani

kadet

Ugled: +2/-0
Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.01.2010. 13:50:01 »

Mislim da odavno nisam pogledao tako besmislen i loš film kao što je "Deadgirl"! Bukvalno je tako bilo i jedino što me je sprečilo da ga ugasim i prekinem sa gledanjem je bila želja da vidim koliko gluposti mogu da nabacaju u priču autori filma i od koliko psihičkih poremećaja pate i boluju.
Sam scenario je prepun boleština i kao da ga je pisao neki S&M hardcore fan. Naime, radi se o dvojici srednjoškolaca koji beže sa časova i odluče da ubiju vreme u lokalnoj, napuštenoj ludnici. Njihovu zabavu (a to je cirkanje i uništavanje preostalog bolničkog inventara) prekida otkriće vezane, polumrtve i gole devojke. Jedan od dvojice papaka namerava da zataška ovaj pronalazak i da devojku koriste za seksualno iživljavanje, dok drugi papak (inače u nekom polufegetskom fazonu i sa gay emo polufrizurom) nije za to ali pošto je toliki artard ne može da pozove muriju ceo film već se sve dublje uvlači u maltretiranje i zlostavljanje bespomoćne devojke, a sve u fazonu "hoću piškim, neću piškim".
Posebnu "draž" priči daje i caka, da pomenuta devojka ne može da umre i pored toga što joj lome vrat i pucaju u nju. To saznanje da bi mogli xxxati zombija dodatno raspaljuje maštu glavnog degenerika koji u celu priču uključuje još napaljenih srednjoškolaca.
E sad, kako ovakav scenario može da bude dobar? Pa nikako. Naravno, na to se nadovezuje i činjenica da do kraja filma nećete saznati ko je misteriozna devojka i u čemu je tajna njene besmrtnosti. Pa se na to nadovezuju likovi koji su kao što sam već pomenuo jadni i nezanimljivi, a glumci koji ih igraju su kao iz nekog amaterskog pozorišta iz Male Krsne. Iako se radnja pretežno odvija u napuštenoj ludari, to nije iskorišćeno te nije stvorena atmosfera karakteristična za tako neugodne ambijente.
Jedino vredno pažnje u ovom filmu je scena u školskom WC-u, koja je zaista gnusna, a priznajem da sami efekti nisu loši, mada i toga ima malo u ovom dosadnom hororu.
« Poslednja izmena: 17.01.2010. 16:42:40 od dan555 » Sačuvana

None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17.01.2010. 20:12:20 »

Ne mogu da verujem da o samom filmu, i glumi protagonista sudis po "gej frizurama", a ponasanje problematicnih adolescenata u filmu osudjujes?

Pa to i JESTE nosioc radnje, njihova problematicnost.

Pa kakav bi film bio da su zombijku nasla "fina deca" ???
Pozvali bi policiju i nakon 4 min bi na ekranu zablistalo "the end"...

Samo iscekivanje filma da se razresi misterija porekla polumrtve devojke mu daje odredjenu "gledljivost", a gluma i rezija su sasvim zadovoljavajuci, da ne kazem dobri.

Jedino sto se slazem s tobom je da jeste prica bizarna, (a sta i ocekivati od problematicnih klinaca) i sto smeta nepoznato poreklo zombija....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nekron Omikon
Registrovani

kadet

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.01.2010. 23:28:00 »

Čekaj a gde sam ja napisao da je film krš zbog gej frizure? Izvlačiš mi reči iz konteksta.  Wink Napisao sam da je jedan od likova u tako nekakvom fazonu. 
Vezano za zvanje murije, scenaristi su mogli da ubace da se i patrola loži na golu zombi devojku i eto nastavka radnje  Mr. Green
Sačuvana

None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Na mreži

« Odgovor #4 poslato: 17.01.2010. 23:38:57 »

Jedno pitanje, da li su zombiji hladni (pošto su, je l' te mrtvi)?
Ako jesu onda izem im seks sa tom zombijkom, onda je još bolesniji film... Rolling Eyes
« Poslednja izmena: 17.01.2010. 23:44:34 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 18.01.2010. 00:57:37 »

Nisam imao priliku da se susretnem sa zombijem, a i ako je ikad bude, sumnjam da cu imati vremena za merenje temperature i... mislim, petama vetra davati bi bilo malcice prece... Smile

Nekrone, napisao si "Kako ovakav scenario moze biti dobar?", prethodno spomenuci upravo ono .... znaci da si celi film osudio na los, jer ti se glavni likovi u istom nisu dopali.

Znaci, nisam izvlacio iz konteksta.

Meni se film svideo upravo onoliko kako sam ga opisao, i mislim da sam to uradio sasvim korektno, bez ikakvih predrasuda.

Ova tema i sluzi za licni iskaz, svoju impresiju dela, a ne nekakve profi analize i kritike filma. A ja sam svoj rekao.

Smile
Sačuvana

Nekron Omikon
Registrovani

kadet

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 18.01.2010. 18:11:55 »

Jedno pitanje, da li su zombiji hladni (pošto su, je l' te mrtvi)?
Ako jesu onda izem im seks sa tom zombijkom, onda je još bolesniji film... Rolling Eyes
Ova devojka je hladna (tako su komentarisali u filmu), plus su imali problem sa suvoćom  Mr. Green Ma bolestan film nego šta, mada kad vidim da je na IMDB-u ocenjen sa 6-icom zapitam se da li možda meni nešto fali  Mr. Green
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 18.01.2010. 18:36:58 »

To je sve fikcija...
U realnosti, ti gelipteri bi pobegli glavom bez obzira na prizor lesa... cak stavise ne bi smeli ni da udju u podrum napustene zgradurine.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.