SF tim
* 08.07.2020. 02:50:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Art Prize - Uspjeli eksperiment...  (Pročitano 2546 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« poslato: 23.09.2013. 14:49:40 »

Prije 4 godine par utjecajnih familija u mjestu gdje zivim je napravilo mali eksperiment. Naime, oni su dali da razne vrste artista izloze svoje radove po gradu, po razlicitim hotelima, biznisima, muzeju, ispred restorana itd. Ukratko, gdje god zele. Narod razgleda sve to ima mogucnost da glasa. Rad koji dobije najvise glasova - pobjedjuje.

Od samog starta su uvidjeli da ovo bi moglo biti umnogome vise. Ideja se svidjela ljudima i sad, 4 godine poslije postalo je obavezno za sve familije bar jednom otici na 'art prize'. Biznisi su umnogome vise otvorili svoja vrata, tako da su artisti svoja djela izlozili svagdje, od ofisa, ulaza, cekaona, pa do koncertne bine gdje artisti pjevaju svoje pjesme za koje narod takodje moze da glasa.  Tu ima svega i svacega, od covjeka u brozni, pa do lotri izmedju dvije zgrade... Smile U pocetku su svi bili dosta skepticni, no sad npr. radiona za biclike ima takodje art. Jeftina promocija za biznise... a ugostitelji za sad su najbolje prosli... Smile

Evo par linkova...

Experience GR - Art Prize

Art Prize

Art Prize - art

Svako moze ucestvovati, cak i iz evrope, ili pak sa svojim 'rucno napravljenim zmajom. Smile Moj 4 godisnjak prvo htjeo da ide da se 'provoza' sa zmajom, dok zmaj nije poceo da bljuje vatru - onda je bilo - hajmo kuci. Very Happy

Skola u kojoj je moja cerka svake gdoine napravi nesto zajedno, ove godine su lisce... svako djete je napravilo list...

7,000 Leaves of Love
« Poslednja izmena: 23.09.2013. 14:53:54 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.09.2013. 15:33:02 »

Zanimljivo i veoma korisno jer promoviše kreativnost.
Pitam se koliko bi to imalo uspeha u nas. Ovde obični ljudi pre svega misle kako da prežive, ne znam koliko nas bi se prihvatilo pravljenja nekog amaterskog umetničkog dela.
Nešto slično može se videti na izložbama ručnih radova koje povremeno organizuje politikin dodatak Magazin ali tu su uglavnom ljudi koji pokušavaju da od hobija naprave neki posao, da zarade jer su ostali bez zaposlenja.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.09.2013. 21:30:24 »

Je, ekonomska podloga za projekat kao ovaj svakako je neophodna. U doba kad familije zive od plate do plate i jedva sastavljaju kraj sa krajem, doista je tesko i pomisliti na umjetnost i kreativnost.

Medjutim, kao sto sam naslov kaze - art-prize ili nagrada za art - pobjednici dobijaju nagradu. To uveliko motivise kreativne. Ne zaboravimo, kod nas i u najbolja vremena umjetnost i umjetinici su jedva sastavljali kraj sa krajem. I da, neka zarada od hobija svakako da bi mogla pomoci.

Jedna slika koja me je uveliko dirnula je djelo 21-godisnje Jessica-e Loosenort, studenta umjetnosti i plesa na lokalnom univerzitetu.

Sama slika, naslov i popratna prica...

Citat
Izbori i izgubljene sanse

Da li imas ikakvu ideju sta sve ostavljas iza sebe kad si odlucio da ostavis ovaj svijet svojom sopstvenom rukom? Zena i troje djece je najvise ociglendo, no jesi li razmisljao sta ces sve propustiti? To troje djece su dosta narasli u zadnjih 18 godina kako si otisao... 

U daljem tekstu ona pise o bratu, njoj i mladjoj sestri, koja je imala tek godinu dana.

Proslogidisnja prva nagrada ($200K)

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.027 sekundi sa 24 upita.