SF tim
* 30.05.2020. 19:22:00
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tehnike verbalnog terorizma  (Pročitano 31468 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 26.02.2015. 22:17:56 »

На основу искуства из стварног живота и, нарочито, са интернета (читај форума) поменуто истраживање читам ’вако - особе ниске интелигенције и скромног знања односно огромног незнања уверене су да су интелектуални супермени и да све знају боље од других. Када се у разговору забију у зид чињеница које им изнесе саговорник немају други излаз до да крену у вербални тероризам јер другачије не могу очувати своју слику о себи као најпаметнијима.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 27.02.2015. 00:37:58 »

SuperFrog, ne znam kako je to počelo tamo gde je počelo, ali znam da je ovde bio cirkus. Čak su i ulaznice za film bile skuplje.

Ako ne veruješ da je knjiga đubre, poslaću ti je pa se sam uveri  Twisted Evil (a i nastavak)

Samo par gluposti iz knjige: cura je skroz nevina (u tim godinama ) , odluči da uhvati bogatog i zgodnog šefa ( a što ne nekog prosečnog momka ? ) i

završi orgijajući ( ne baš ko kod onog markiza ali ... )

Da sam prva naletila na knjigu ocenila bi je kao : glupost koju treba pročitati ako ne veruješ da papir trpi sve .  Twisted Evil

Ne branim da ima i onih kojima se dopada ... samo ih pitam: zašto ? Pitala sam neke svoje poznanice šta misle o knjizi i dobila odgovor u stilu:

đubre, šund, bljak ... S obzirom da su sve pasionirane čitačice (neke i profesionalno ) odahnula sam jer nisam jedina kojoj se knjiga ne sviđa.

Mada, većina istih ne može da shvati moju zaluđenost Pračetom ili Kingom ili ... pa većinom mojih obožavanih pisaca  Rolling Eyes Crying or Very sad

Ukusi su različiti i o njima ne vredi raspravljati. Imam svoj ukus i poštujem tuđi sve dok ne krene apsolutno ludilo od pritiska na zdrav razum.

Toliko hvale vrednih knjiga ne dobije ni redak u štampi a đubre  ...

Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 27.02.2015. 01:26:25 »

Dan, najopasniji su oni srednji, koji nesto znaju pa pomisle da znaju sve.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 27.02.2015. 06:13:48 »

По овом истраживању они који нешто знају такође знају колико не знају. Што више знаш више си свестан колико тога још не знаш. Барем ја то тако схватам. nejasno
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 27.02.2015. 12:52:00 »

По овом истраживању они који нешто знају такође знају колико не знају. Што више знаш више си свестан колико тога још не знаш. Барем ја то тако схватам. nejasno

Apsolutno je tačno tako !

Sve što sam učila i (mislila da sam ) naučila ... na kraju bi ispalo ...  grrr grrr grrr Crying or Very sad

Recimo: matematika ... prosto obožavam geometriju i učila sam je "u slast". Na kraju se ispostavilo da ima još ... pa još .. pa  Evil or Very Mad

Taman baba savladala euklidovsku geometriju u ravni ... ispade da postoji stereometrija ...  Rolling Eyes Crying or Very sad Al' ne lezi vraže !

Ni jedna nije "prava"  Shocked  Ravan nije ravan a prava je odsečak kruga  Shocked grrr  a ni Euklid nije jednoznačno daokazao sve teoreme  help bye2

I sve tako ide ... Mislila sam da znam apsolutno SVE o heklanju pa se i to pokazalo netačnim. Bar to da mi ostade  cmizdravac

Srećom, omatorila i opametila se  jeeee DakleM, ako učenje predstavimo kao npr. stepenište to će da izgleda ovako :

Stepenice različite visine i prostranosti stepenika , prelaz na višu stepenicu mučan a sledeći nivo se najčešće i ne vidi.

Učim jer me to čini sretnom i ič ne dajem na to da li od naučenog ima nekog ćara ( po tuđem mišljenju , za mene je uvek vredno da naučim nešto novo ).

Pri tom uvek imam na umu da NIKAD ne mogu znati SVE o nečemu a kamo li o svemu.

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 27.02.2015. 14:26:23 »

Meni se cini da pisac tog teksta, kao i Dan i Glorija misle da nesto znaju...  Mr. Green

Glorija, potpuno to ja razumijem, no ima nesto sto sa te strane velike bare ljudi ne razumiju - koliko je ovdje vjera povezana u svakodnevni zivot... onda shvatis da i takvo djubre od knjige, koje ide protiv  onoga sto vjernici tupe ima svoje znacajno mjesto... Ne znam zasto je knjiga postala toliko popularna, ali zna da prije nego sam vidio bilo kakve reklame, zene su je vec preporucivale jedna drugoj. Meni iskreno ne smeta, nek citraju sta zele, ali znam da npr. par prijatelja na poslu, ako pitas je su li njihove zene procitale - boze sacuvaj, one idu u crkvu svake nedelje... one citaju drugaciju knjigu, iako te knjige imaju vise nasilja u orginalnim verzijama nego li 50 sjenki... Very Happy

Dan, nije sve crno i belo, tako da ove definicje definitvno ne mogu poklopiti sa svakim...

Iskreno, mrzio sam tupe ljude, ne zato sto su tvrdoglavi i crvtsto drze svojih stavova i misle da su u pravu, vec samo sto nikad nisu pronasli trunak radoznalosti da istraze nesto za sebe i da donesu svoj sud i unesu svoje misljenje...

Jedno pitanje svima, da li vam je se desilo da usljed diskusija promjenite neke svoje stavove??
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 27.02.2015. 15:02:23 »

Naravno da mi se desilo i dešava se i sada. Ma koliko se trudim da saznam sve činjenice to je nemoguće.

Razgovaram sa nekim a on počne da objašnjava .... šokiram se koliko sam bila glupa  Embarassed

Srećom, a i ponosna sam zbog toga, izvinem sa "slatko sa šlagom", priznam da dotični ima jače argumente i (babina posla  Twisted Evil )

iscedim ga ko' limun - pitam i pamtim za buduću upotrebu. Mene naučili da se tako uči.

Primetila sam da ljudima ovakvo učenje teško pada. Neki smatraju da sam luda ako iz osnove promenim stav. Meni to logično.

Hegel iz svoje Istorije izbacio sve događaje koji se ne slažu sa njegovom teorijom što meni donelo devetku na faksu i večiti prezir prema Hegelu kao čoveku.

.... ovo počinje kao uvod u napad akutne skrivomanije ....  pozdrav

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 27.02.2015. 17:15:44 »

Jedan od razloga zasto nisam bas 'balkanoidan' je upravo cinjenica da me sve interesuje i sve volim da istrazujem.

Na primjer o istoriji nasih prostora jednostavno ne velim da raspravljam sa 'balkancima', ne jer znam vise od njih i sto me to interesuje, vec sto bilo kakva diskusija u takvoj temi ne moze sroditi nistim plodnim. Sigurno odgovorim ako me neko sta pita, no ne upustam se u polemike, nego sam predlozim par knjiga i trazim drugaciju temu. Isto i o dogadjajima iz 90-tih ili u zadnje vrijeme o religiji ili pak ateizmu.

Pitanje za ostale, koji je najveci forum koji ste posjecivali/posjecujete?
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 27.02.2015. 18:08:49 »

Крстарица, тамо је било легло огромног броја „вербалних терориста“.

Citat
Iskreno, mrzio sam tupe ljude, ne zato sto su tvrdoglavi i crvtsto drze svojih stavova i misle da su u pravu, vec samo sto nikad nisu pronasli trunak radoznalosti da istraze nesto za sebe i da donesu svoj sud i unesu svoje misljenje...

Jedno pitanje svima, da li vam je se desilo da usljed diskusija promjenite neke svoje stavove??
Радозналост иде уз интелигенцију. Један од начина брзе провере нивоа интелигенције је и провера општег знања из различитих области што је најчешће резултат радозналости. Ниска интелигенција не тражи нова знања па су те особе углавном без радозналости.

Наравно. У време док сам сав био у идејама комунизма (током школе) једно вече био сам у гостима код „друге стране“. Препоручили су ми да прочитам Ћосића па сам тако проширио своја знања о нашој историји.
На жалост, често ми се дешава да укапирам да нисам у праву. Чак ми је и мана да када ми неко каже да грешим одмах поверујем. Тек касније, после неколико дана претурања по глави, схватим да ме је тај неко без разлога набедио да грешим и да сам ипак у праву. Ово ми се, на моју несрећу, најчешће дешавало на послу док сам радио у друштвеној фирми па испадох лош радник а заправо други грешли па мени своје грешке угурали. grrr
« Poslednja izmena: 27.02.2015. 18:19:21 od dan555 » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 27.02.2015. 18:33:07 »

Ja sam bio na mnogim forumima, no samo par ih jos uvijek posjecuje, ukljucujuci ovaj, English Amiga Board (ljubav prema tom kompjuteru me odvela tamo) te jedan od najvecih konspiraciskih foruma - Above Top Secret, za kojeg postiram samo podatke sa prve stranice:

Citat
board stats

Total Posts: 18,922,068
Total Topics: 1,042,989
Total Members: 306,688
4,192 new posts in the past 24 hours
27,493 new posts in the past 7 days
123,785 new posts in the past 30 days
87 new topics in the past 24 hours
585 new topics in the past 7 days
2,628 new topics in the past 30 days
2,359 guests visiting right now.
269 members logged in right now
2,647 members visited in the past 24 hours
852 members posted in the past 24 hours
1,976 members posted in the past 7 days

Most logged-in members at one time:    1,196 on Aug 23 2011 @ 19:45 GMT.
Most registed members in one day:    7,098 on Aug 24 2011 @ 08:30 GMT
Most new posts in one day:    13,258 on Apr 20 2013 @ 04:15 GMT.

Ukratko djungla, i nerijetko ga korstim da vidim sta ima novog, jer obicno tu se postira sve i svasta. (politika, UFO, istorija, ...)

Medjutim, ono sto cini taj forum specificnim da u svakom pod forumu imas ljude iz struke, npr. nerijetko sa diplomom iz struke koji znaju o cemu pricaju. Nerijetko se tu koriste naucni radovi i topik se obicno detaljno objasni/obradi. Zanimljivo je kako razlicita misljenja svi mi mozemo imati...

Tu sam upoznao ljude iz cjelog svjeta, sa mnogima razgovarao o stvarima o kojima nemam nikoga oko sebe da bih mogao razgovarati, npr. sa cvjekom iz indije pricao o Hidnuizmu i njegovom vjerovanju.

Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.