SF tim
* 04.06.2020. 17:07:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tehnike verbalnog terorizma  (Pročitano 31671 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 14.06.2009. 19:59:40 »

Što se nepismenosti tiče, to me posebno iritira. Razumem kad neko ima svoj stil pa piše oduvek bez interpunkcije, sve mala slova i sl. I ja sam dugo pisao sh, ch i to. Ali i gramatičke greške su više nego prisutne.
Neuredne postove mnogo puta ne čitam.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 14.06.2009. 22:15:35 »

Pa neko moje vidjenje je da su forumi puni, nisam bas siguran dali upotrebljavam pravu rec, KOMPLEKSASA.
Ljudi koji su u stvarnom svetu, mali, sitni, nesigurni, ljudi koji se plase svoje senke odjednom dozive preporod.
Sigurno sakriveni u svom sobicku odjednom postaju goropadni, agresivni, dzangrizavi. Valjda s'time zele da nadomeste stvarni zivot.
No i tu ih nije tesko provaliti. Obicno izaberu jedan autoritet, cekaju njegovu reakciju i potom krece opste lincovanje.
Tada se trude da daju svoj nemerljivi doprinos "gazdinom" misljenju, tako sto ce svako sledeci zesce da udari.
Vec sam pisao o nekim mojim iskustvima sa raznih sajtova.
Na jednom forumu sam doziveo da me, samo na jednoj strani, etiketiraju bar sa pet razna atributa, a vrhunac je bio kad me posredno nazvase lazovom  Shocked
Razlog je bio jednostavno smesan. Suprostavio sam se iskljucivosti. Pokusao sam samo da objasnim da iskljucivost neminovno vodi sukobu i da nije na odmet pokazati malo tolerancije u zivotu.
Povrh svega raznim retorickim gimnastikama (mada naivnim, neozbiljnim i smesnim) ispadoh ja iskljuciv.
I naravno, ne iz straha, povukao sam se tako sto sam objavio da pisem zadnji post na tu temu jer nema svrhe dalje nastavljati. Ali teme je bila popunjena sa jos dve strane komentara na moj racun.
Kasnije sam malo analizirao situaciju.
Posle mog prvog posta na na temu, napisano je jos nekoliko misljenja, i sve je bilo recimo normalno dok se nije admin suprostavio (otprilike nakon dan ipo do dva). I tad krece igranka Very Happy Postovi su se redjali jedan za drugim. Svi odjednom misle, i svi primetise sta ja mislim Very Happy Very Happy
Pokusao sam neke NIK-ove da potrazim medju slikam clanova, i gle cuda. Naj agresivniji su bili najmladji i kako bih rekao naj bezlicniji.

I tako malo po malo, ili puno po puno ostadoh samo ovde.
Svako iznese sta misli ali pritom nema neke agresivnosti u stavovima.
Vec sam negde napisao da su clanovi najveca vrednost ovog sajta. (malo podilazenja nije na odmet) Sposobni za ozbiljnu pricu, za salu i uvek spremni da pomognu.
Imaju svoj stav, znaju da ga obrazloze ali ne insistiraju na tome da drugog ubede i promene.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 15.06.2009. 00:43:30 »

Kuli + Nesa = 2 poena za babinu teoriju beganja i potrage za odgovarajućim društvom (forumom)  Wink Laughing

Negde sam naletela na vrlo dug tekst o bon-tonu na Netu. Bilo je baš zanimljivih stvari mada preopširno ...Sad mi krivo što nisam kopirala  grrr Na nekom forumu, valjda ... Sad bi dobro došao mada je dug tekst a niko baš ne voli ...

Što se nepismenosti tiče, to me posebno iritira. Razumem kad neko ima svoj stil pa piše oduvek bez interpunkcije, sve mala slova i sl. I ja sam dugo pisao sh, ch i to. Ali i gramatičke greške su više nego prisutne.
Neuredne postove mnogo puta ne čitam.

I o tome je bilo reči, između ostalog. Osuda naravno  Laughing
Slažem se sa NaraYan-om da se menjamo vremenom i da se to lepo vidi po postovima. Menjaju se oni koji hoće da se prilagode mediju (u vodi - plivaš  Wink Laughing ) ali ne i teroristi - oni ostaju isti. Na početku "karijere forumaša" učimo pravila. Onda na PP stigne i po neka opomena  Embarassed ali služi samo da odredi granice dozvoljenog. Teroristima služi kao povod za žešće pljuvanje, ni na kraj pameti im nije da bi ONI mogli pogrešiti  Shocked Oni su uvek u pravu  Laughing.

Neso, za kompleksaše je čat bolji izbor - To treba videti  smeh Ženska koja se nabacivala dedi ... da joj vidiš sliku: noćna mora  Shocked grrr Bljak! Sal bi se uplašio da mu pokuca na vrata  Laughing Laughing Laughing a on se bar razume u nakaze. Ubeđena da je lepotica  Crying or Very sad
Šta reći za lujku koja se izvinjava dedinoj prijateljici što je ljubomorna na nju jer je mislila da su u ljubavničkoj šemi  grrr
Ljubomorna ONA zbog MOG muža  Shocked Shocked Shocked Pa ima svog ...  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 15.06.2009. 00:52:16 »

Na početku "karijere forumaša" učimo pravila. Onda na PP stigne i po neka opomena  Embarassed ali služi samo da odredi granice dozvoljenog.

E kod mene je bilo obrnuto (na Krstarici). Prvo sam dobio poruku od admina (Bože), gde me je pitao da li želim da bidnem moDerator i na kojim podforumima. Posle par godina je opet stigla poruka od admina, ali je to bilo teško prepucavanje sa njim i pljuvanje Krstarice na sva usta.
Nakon tih nemilih događaja sa podforuma kompjuteri i internet se ogroman broj članova preselio na ourlevel (ne znam da li su još uvek tu), nastala je i torpiljerka, a i sftim (mada sftim, nije nastao zbog svađe, nego više zbog proširenja delatnosti)
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 15.06.2009. 01:09:01 »

Nema ništa gore nego gubiti vreme na besmislena pljuvanja, svađe sa (praktično) nepoznatim ljudima koje verovatno nikad nećeš ni videti, ispravljanje krive Drine, ... na kraju ostaje gorčina, žalost za izgubljenim vremenom i oprez (a nekad se odustaje od svakog kontakta takve vrste)
SVE je bolje od toga (osim,možda, latinoameričkih serija  Twisted Evil)

Ako te zanima - uključi se, ako ne razumeš - preskoči  Laughing ali ne vređaj i ne smetaj jer nema potrebe - time samo dokazuješ vlastitu bedu.
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.06.2009. 10:14:09 »

Da, Torpiljerka, sajt nastao iz inata prema Krstarici, koji je gotovo propao upravo zbog pokušaja jedne grupe korisnika da ga privatizuju. I to ne smao sajt i forum, nego i administratore i urednike foruma. Kad se samo sjetim koliko je gorkih riječi palo zbog toga.

Dva člana tima smo izgubili zbog tog foruma. Krivica je dijelom i moja, jer sam (ovo priznajem s kajanjem) i sam koristio neke tehnike verbalnog terora, i to ciljano, u diskusijama oko tog foruma. Iako sam bio žestoko izazvan, i dalje se kajem zbog toga i ne vjerujem da ću ikada više koristiti nešto takvo (barem ne svjesno).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 15.06.2009. 13:15:48 »

Kad prihvatimo nečije metode praktično im dajemo za pravo. Nasiljem protiv nasilja ...  Question

Kao što i Master reče: ne vredi. Samo se posle sam sebe čovek stidi i čudi se šta mu bi da se spusti na taj nivo. (Ovo iz ličnog iskustva  Embarassed Ako je opravdanje, padne mi mrak na oči od besa  grrr Evil or Very Mad )

Gledajući igru dece kroz prozor, primetila sam da jedan stvara a 10 je spremno da razara.

Pretpostavljam da ni Krstarica nije zamišljena kao azil za umobolne koji čekaju na krevet  Twisted Evil Torpiljerka je dokaz: ljudi hteli da se lepo druže i maksimalno zezaju ali ... Još jedan dokaz da je glupost beskonačna  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 15.06.2009. 15:48:04 »

Oko Torpa - zašto sada svi kažu da je nastao iz inata prema Krsti? Nastao je iz protesta što zbog brljotina Krstinog serverera nismo mogli da pišemo tamo, konkretno, na kvizu. Ja to ne vidim kao inat.

Izgleda da ogromnoj većini ljudi više odgovara da imaju utisak da nešto rade iz nekog protesta, pa su tako na Torpu svaki čas pisali kako je nastao kada smo mi, kao, imali sukob sa krstinim urednicima, što blage veze nema sa istinom. Uzalud sam stalno pisao da to nije tačno i objašnjavao da smo mi i dalje redovni učesnici Krstinog foruma.
Kao da više vole da se predstavljaju kao buntovnici koji se bore za pravdu, nego da lepo prihvate činjenicu da je Torp samo dobronamerna zezancija na temu Krste.

A naša dva člana nismo izgubili zbog dešavanja na Mini (forum Torpa) nego zato što se jedan uvredio što nije bio obavešten od početka, iako je bilo debelih razloga za to (nikoga nismo obaveštavali, bojeći se reakcije Krste, bezrazložno, kako se kasnije ispostavilo). No, to je neka druga priča.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 15.06.2009. 16:10:03 »

Verbalni terorizam, hm...
Verbalni terorista me u stvari podseca na psa koji laje a ne ujeda. Na opel corsu sa komplet uradjenim stylingom, spojlerima, niskoprofilnim gumama, ogromnim zvucnicima... i fabrickim 1.0 motorom pod haubom. Na politicare koji grade karijeru pljujuci nekoga. Tj, moze da ostavi utisak na nekoga ko se ne razume u problematiku, tacnije na ovce (secate se 'Zivotinjske farme' naravno). Neko razuman ce da se sagne po kamen il da drekne 'sibe dzukelo!' il da nagazi gas i resi se tog lajavca. Dok god ima budala i neobrazovanih (tj gledalaca, glasaca, kako god ih zovete), koji ce da slusaju verbalni teroristi ce uspevati u svojim naumima. Retko gledam televiziju, i nasa politika me uopste ne zanima, ali pre 10-tak dana slucajno vidim parce prenosa iz skupstine gde drug Sutanovac stoji za govornicom i na neke argumente neke poslanice (ne znam ni koja je ni o cemu se pricalo, ali nije bila uvreda) odgovara sa necim poput 'pa gospodjo mi se znamo dugo godina, ja sam mislio da ce biti nesto od vas, da cete postati dama, ali ocigledno sam se prevario, pogledajte se, kako se to ponasate...' nesto u tom stilu. E to je verbalni terorista, koji javnim nastupom daje primer svima ostalima kako se postaje sef. Dakle nije toliko bitno da li se drzis teme, nego da tvoja bude poslednja, pa dok god ima raspolozenih za 'dijalog'.

Forumi su u sustini dobra stvar, ima dosta korisnih stvari, naravno ne na svim forumima, a teroriste treba izbegavati/ignorisati. Ja sam bio dugo na krstarici, jos sam pomalo, bio sam i moderator jedno vreme, kolko tek tamo ima verbalnih smaraca, to je cudo jedno. Da sam mogao banovao bih svaki dan po nekoliko, ali nisu dali.
Tako da mi nikako nije jasno sta je bilo sa tom torpiljerkom. Ako je bilo smaraca, trebalo ih je banovati i tacka. Od nasih clanova otisao je onaj ko je najvise verbalno terorisao.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 15.06.2009. 18:39:54 »

Retko gledam televiziju, i nasa politika me uopste ne zanima, ali pre 10-tak dana slucajno vidim parce prenosa iz skupstine gde drug Sutanovac stoji za govornicom i na neke argumente neke poslanice (ne znam ni koja je ni o cemu se pricalo, ali nije bila uvreda) odgovara sa necim poput 'pa gospodjo mi se znamo dugo godina, ja sam mislio da ce biti nesto od vas, da cete postati dama, ali ocigledno sam se prevario, pogledajte se, kako se to ponasate...' nesto u tom stilu.
Laughing Laughing Laughing Laughing
Pomenuti gospodin je ne verbalni terorista, vec terorista svega sto se dotakne. Uz to je politicki nekulturan, veliki neradnik,  i veliki, veliki prostak i poslusnik. Njegovo zivotno delo je podsmevanje drugima i ............. Embarassed
Izvinjavam se necu vise iako mi ni stranica nebi bila dovoljna.  grrr  grrr Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing

Da forumi su odlicna stvar. Mnogo moze da se nauci na njima, i sto rece DAN da se steknu vredni prijatelji i poznanstva.
Samo imaju jedan mali problem. Zbog rejtinga se dozvoljava svakoj budali da se izivljava. To izaziva odgovor, pa odgovor na odgovor, pa se prave blokovi, podele, i tako postova do mile volje. Tada se obicno gubi kriterij i osecaj za lepo ponasanje.
Dali nekome smeta ili stoji ko prst u oko ako ja volim SF, avione, ribolov, ronjenje, zanu Very Happy i jos po nesto. Ne. Nikome time ne pravim stetu. I zato bezobrazno reagovanje na to treba iskulirati da se nebi doslo u situaciju da te neko terorise glopim objasnjenjima. Da ti drnda um, da razmisljas o prostacima kojima bi najradije od usiju napravio pracke, da nemozes da spavas jer te ujedu tamo gde najvise boli, i zamisljas ih kako se klibere u nekom svom cosku a uz to si siguran da ti nisu ni do kolena u svakom pogledu.
Opet u neku ruku se i sa SAL- om slazem. Ako pustis pasce da te ujede nekaznjeno, uradice to opet. Pa i drugi psi ce kidisati na tebe jer su osetili da ih se plasis.
Naci balans izmedju uva dva stava je umetnost a da uz to ostanes uspravan i ponosan.
Zezanje je druga stvar, ali kad neko zapeni, ........ .
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 15.06.2009. 23:12:08 »

Naravno, dan, u pravu si što se tiče torpa. Nisam se precizno izrazio, nisam mislio na inat kao inat Laughing Bila je to jedna veoma frustrirajuća situacija kada je Krstin server malo radio, pa malo više nije radio i tako u krug.
Još se sjećam čata u kome se rodila ideja za toerp i minu. Imao sam negdje kopiju, ali je 'stradala' prilikom havarije diska. Nije bila u onom dijelu koji bekapujem grrr

@garv - problem nije bio tako jednostavan, pošto se radilo o grupi korisnika koji su mjesecima bili med i mlijeko. Sal je čak imao i žurku uživo s njima. A onda se sve srušilo, ali ta priča izlazi iz ove teme. A što se tiče članova tima, žao mi je što se više ne javljaju. Volio bih da krenemo iz početka. Ipak, to je njihov izbor.
« Poslednja izmena: 15.06.2009. 23:13:53 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 15.06.2009. 23:18:41 »

Zapravo, to što je radila "glavna koka" na mini je čist verbalni terorizam i to najgore vrste, koji ide pravo na ličnost i srce čoveka.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 15.06.2009. 23:27:42 »

Moje iskustvo sa forumima i nije nešto veliko, ali mi je zanimljivo (ne samo na osnovu ličnog iskustva) kako može stvarno da te pogodi nešto što napiše neko koga uopšte ne poznaješ i nećeš ga ni upoznati i do čijeg mišljenja uopšte ne bi trebalo da ti je stalo.  nejasno

Misterija.

P.S. Nervira me što su to nazvali terorizmom. Ali to je samo moja profesionalna deformacija.  Sad
Sačuvana
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 15.06.2009. 23:37:25 »

Moje iskustvo sa forumima i nije nešto veliko, ali mi je zanimljivo (ne samo na osnovu ličnog iskustva) kako može stvarno da te pogodi nešto što napiše neko koga uopšte ne poznaješ i nećeš ga ni upoznati i do čijeg mišljenja uopšte ne bi trebalo da ti je stalo.  nejasno

To i meni ne ide u glavu, da se ljudi u tim raspravama nerviraju. Svakakvih budala ima i bar ih je na forumu lako zaobici, ako vec ne mozes uzivo.
Dosta puta sam nailazio na podugacke tekstove koji veze s mozgom nemaju (bar meni), ali mi nije padalo na pamet ni da pokusam da se ubedjujem sa takvima (dzaba trosim tastaturu).
Licne prozivke me pogotovu ne doticu, a narocito na Krsti su znali da me opletu sa svih strana sto preko pp-a, sto u javnim raspravama. I zadnje sto mi treba je da se nerviram zbog takvih.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 15.07.2009. 16:45:57 »

Ja uopste ne znam ni sta je torpiljerka, ni kakva zurka, ni koji terorizam. Nikad u zivotu nisam terorisao teme na natprirodnim pojavama i misterijama, kao sto nikad u zivotu pivo nisam okusio..

O cemu je ovde rasprava??
Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 23 upita.