SF tim
* 17.10.2019. 15:25:45
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (50%)
Negledljivo - 1 (50%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Dod Sno  (Pročitano 6092 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.03.2009. 19:45:46 »

Dod Sno (2009)

Komedija i Horor. Po meni, najveca budalastina...
I to jos Norveski.

Jedva sebe naterah da odgledam ovaj novi horor komedija film.
Nikad nisam voleo taj miks, jer obicno ispada buckuris..
Mada, ovo "ostvarenje" i nije bas toliki buckuris...moze se cak sazvakati i svariti...

Elem, grupa mladih studenata medicine odluce da provedu odmor u kolibi bogu iza tregera koja se nalazi u Norveskim pustosima.
I prvo vece tamo, neko im zakuca na vrata....
U pitanju je lokalni stanovnik koji ih napljuje da su ludi sto su dosli tu, ocito ne poznajuci lokalnu legendu..
A ona glasi 'vako....slusaj vamo..

U drugom svetskom ratu, to podrucje je naravno bilo okupirano svabama.
Posebna jedinica Fric-ova je tu mestanima radilo belaj tri godine, pljackalo ih i ubijalo i pred najezdom rusa zbrisu negde u brda.
Malo po malo, oni se i dan danas kao docepaju nekog mestanina i rastrgaju ga na komade, jer su evoluirali u manje ni vise nego zombije.

Mo'ste misliti ovo...naci-zombi.
Moram priznati da me odusevila ideja, jer sam kao klinac, davnom davno gledao horor film sa slicnom tematikom.
I sada te naci zombetine maltretiraju i hoce da trgaju na komade nase napacene junake i junakinje filma.

Ali cvrc, nisu ni "nasi" bas mutavi (mada se celi film ponasaju kao kreteni)

Od horora je zastupljen samo Hack and Slash, i nista, bas nista vise.
Nema da vas nesto prepadne ili trzne.
Ako je i postojao ikakav Buu ili drugi horor elemenat (sumnjam), komedija ga je anulirala totalno.

...ljubi ga majka... Smile

Mislim da je ovaj film medju rekorderima po kolicini krvi. Nasi junaci, nakon "engage" sa zombijima, nose svo vreme filma krv razmazanu po facama...cak su im i jakne natopljene istom.
Sad se vi pitate odakle tolika krv, od koga?

Pazte sad ovo...Od Zombija, ni manje ni vise.

Disu, krvare, urlicu...a fol zombiji, tj nemrtvi...CCcccccc....E moj Romero brate u tudjini, sta ti Norvezani napravise od tvojih mezimaca..Em sto ih obukose u fasisticke svapske uniforme, em sto ih nagrdise onom komedijom zestoko...Ali, sta sad da se radi. Sta je, tu je.

Gluma glumaca je ispod proseka, rezija sasvim obicna, van nekih novih pokusaja, a muzika...
Pa, ako neko voli Norveski pop-rok, sve uz kadrove secenja cele jedinice zombija motornom pilom, ima da uziva.
narocito u "koreografiji" drugog, koji nije nasao motorku, ali zato je nasao cekic..

Ipak, uz svu antipatiju koju gajim prema horor komedija miksu, moram staviti ruku na srce i priznati da sam uzivao u ovom filmu.
Jeste da je B rodukcija, i da se glumci ponasaju kao idioti, ali me film zabavio, odgledao sam ga iz cuga.
Radnja sama vam ne da predaha, i to je po mom kontu prva stvar za uspesnost filma, bez obzira na sve ostalo.

Preporuka.

Nalaz IMDb Friceva i Hansova..
http://www.imdb.com/title/tt1278340/

Und der Trejler, naturlich... (ludje odradjen trejler nisam odavno video)
http://www.youtube.com/watch?v=HvtWyw_Y2OM
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 02:55:52 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 01.07.2009. 00:51:52 »

Odgledao film i sta reci sem lose.
Neznam dali je namera bila da prave horor ili sta vec. Nije horor ako krv prsti na sve strane. Mislim da se sa idejom moglo dosta vise ovako ispala je velika glupost.
Tacno da je svo vreme neka akcija, ali toliko je sve neuverljivo da je zali boze pare. Tacno da je "B" produkcija ali donji dom "B" produkcije.
Jednostavno nije mi se svideo film, cemu je verovatno doprinela i gluma, i muzika.
Pa i zombiji koji krvare ko svinje. Verovatno je reziser trebao pogledati koji film o ovim stvorenjima, koji bi mu rekao do za njih postoje i neka pravila u prikazivanju.
Ili je to nova generacija zombija. Ocena lose.

Radi lakseg pronalazenja pretragom  da ubelezim i "Dead Snow" jer sam ga ja skinuo pod nazivom.
« Poslednja izmena: 01.07.2009. 00:54:35 od Nesa » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 01.07.2009. 23:42:57 »

Priznaj da te film zabavio...Smile
Seti se zombija koji se polako penje liku iza ledja na motorne sanke u trku, uspravi se, i zvizne ga grana u sred tintare odbacivsi ga sa sanki...

Inace, slazem se da je film u horor zanru bezvredan. Ali je ipak bolji od mnogih americkih horor kao komedija.....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 02.07.2009. 00:30:37 »

Pa imalo je tu smesnih elemenata. Ili ono kad faca kopa po zgaristu, da im kofcezic koji vatra nije ni oprljila i gomila zombija ga puste da odseta. Ili komanda kapetana zombica da se pojavi pojacanje iz snega. Ili zombi koji dise a na hladom vazduhu mu iz usta izlazi para ko iz dimljaka. Ma ima toga dosta sto se neda povezati sa rasom zombija kako se je do sad prikazali i sto sam ja preuzeo kao etalon.
Medjutim moras priznati da je ideja bila dobra ali upravu takvim scenama unistena. Pojavljuju se zombici iz II SR. To do sada nije bilo. Cuvaju svoje blago. Taj dao ideje vidjen u nekim filmicima o gusarima ali ovo je malo savremenije.
Ustvari kad su poceli da kasape zomije, a ono toce krvcu na potoke, tad sam rekao ma daj ne se..te. Pa je znam sta su zombiji. Jesu odvratni ali bar dostojanstveno i cisto umiru.
Ona dva anti zombi specijalca sa testerama i cekicima su bukvalno okupani u crveno  Shocked
Ustvari uopste nisam siguran da je glavna faca ovog fila zelela da ga vidimo i kao komediju.
Sačuvana
Tmda
Registrovani

član posade

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.05.2010. 15:34:31 »

Ovaj film sam prestao gledati kada im onaj lokalac dolazi u vikendicu (šta li) i počne im (mi) objašnjavati šta će im se desiti u sledećih sat vremena.
Sačuvana

"Ti znaš da ja nemam šifgretor koji bih odbacio."
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.