SF tim
* 24.02.2020. 07:51:06
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Machine Girl  (Pročitano 3036 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.12.2008. 22:18:15 »

The Machine Girl (Kataude mashin gâru) (2008)

Neverovatan fantasy hack&slash kung fu akcioni film.

A "Strucnjaci" ga jos kvalifikovali kao horor, triler i komediju. Blah...

Mislim da bi sam Kventin Tarantino mogao da pokupi par caka iz ovog japanskog filma.
Koje produkcije je ovo ,da kazem, umetnicko delo, ne bih znao reci, jer uopste nisam stigao da zapazim.
Film je toliko nabijen akcijom, od prve do zadnje minute, da ga prosto gledate otvorenih usta.

Prvo radnje malo.
Paz'te sad ovo:
Elem, brat i sestra, srednjoskolaca, zive bez roditelja koji su izvrsili samoubistvo jer su kao lazno optuzeni za ubistvo. Japaneri i njihov osecaj casti. Blah..
Onda, sin lokalnog jakuza boss-a reketira tog malog i njegovog prijatelja. Kad mali nema vise love, ladno ga jakuza klinac i njegova bagra lise zivota da izgleda kao nesreca.
Ali, pre toga klinac zapise u svoj dnevnik istinu o skolskim reketasima.
Kao da nema socijalnih radnika, niti policije.

E sada ide ono najbolje.
Sestrica krece u osvetu...i to sve u maniru akcionih hong kong filmova '70 tih SmileSmile
I to kakvu osvetu....

Toliko o radnji filma.
Kao sto rekoh, film je prepun akcije.
I to akcije obilno filovane hack&slash -om. Ali ne onaj hack&slash koji ce vam zivot zgaditi, nego ce vam izazvati svojom apsurdnoscu osmeh na licu.

Da pojasnim malo.
Kada nasa zeMska montira na svoj pantrljak od ruke mitraljez sa sest cevi (dobro ste procitali, jakuze joj odseku ruku zbog pokusaja osvete brata, a ovo nije spojler, to je prva scena filma, taj mitraljez na pantrljku), dakle, kada montira to cudo, logicno da i puca iz njega.
A puca u lose momke, naravno.
I puca u glavu, ni manje ni vise.
Svakim pogodkom, deo glave nestaje, sve dok je totalno nema i samo vrat ostane.
Bukvalno, "odnosi glavu"
Ili, puca u stomak i napravi rupu da moze kamion proci kroz nju.
Onda proturi tuda mitraljozu i roka dalje koristeci naravno "ostecenog" kao zivi stit.
Ne mogu vam to recima opisati, morate videti.
Najbolje da looknete trejler na kraju prikaza...

Dakako, u filmu se devojcica, kao i jakuze, obilato sluze borilackim vestinama, al koliko ja vidjeh, ne kung fu-om (steta) nego karateom i jos necim.
Mlada curica super vlada rukama i nogama, i lepota je gledati dok se siba.
Uspesno izbegava surikene, vakizasije i katane nindji poslatih da je maknu, a i sluzi se istima odlicno.
A ti surikeni nekakvi hi tech, kao da imaju ugradjen pogon i AI u sebi.
Ninje pljunuti Power Rangeri, a i ponasaju se tako....da li namerno ili ne, ostaje na vama da prosudite.

Najapsurdnije oruzje sto ikad vidjoh u filmovima i romanima, je "otkidac glava" kojim se sluzi sam jakuza boss na kraju filma.
Budalastina nevidjena.
 Elem, na dugackom lancu visi nesto kao metalna kanta, ili zvono. A na "ustima" kante ostri zupci.
I kada "operater orudja" zavitla lanac i lansira ga u pravcu mete, AI ugradjen u isti nepogresivo vodi kantu na glavu protivnika, naseda na nju i zupci se sklapaju, odvajajuci glavu od tela.
Zatim se kanta vraca "operateru", donoseci istome glavu neprijatelja.

Ili, grudnjak sa rotirajucim secivima, sto nosi glavna jakuza zeMska...pa joj padnite u zagrljaj...Smile

A najveca fora filma je bezgranicna kolicina krvi koja se prosipa.
I to takodje na apsurdan i komican nacin.
Elem, kad neko ostane bez ruke, glave, noge ili sta vec, krv iz rane siklja tolikim mlazom i intenzitetom, da se cak i oblak krvne izmaglice stvara oko zrtve.
Kao da svako u telu ima snaznu pumpu koja bi zadovoljila pritisak vode u omanjem gradu.
Krv toliko siklja, u tolikim kolicinama, da je u jednoj sceni zrtva okrecila i zidove i plafon svojom krvlju u crveno.
Preterano do bola, ali i simpaticno na svoj nacin.

Muzika je sjajna, cak se na pocetku filma fura filmska mjuza '70 tih, kao u onim kung fu filmovima.
Gluma i rezija je extra, nisam nasao nikakvu zamerku. Doduse, nisam ni obracao paznju na to, jer me sama radnja obuzela totalno.

Film sam na pocetku prikaza karakterisao kao fantasy, jer mislim da ipak ima mnogo fantasy elemenata u istome (ono kung fu lebdenje, ninje kao mocni rangeri, ludacko oruzje "kung fu lebdenje", i dr..).
Od horora imamo samo hack&slash, i to totalno preterani, do granice komedije.

Ovaj film vas moze super zabaviti, ako iskljucite mozak ili ga pustite na pashu u jednu galaxy far, far away...
Samo tako.
Za one koji bi da uz zabavu nadju u istome neku poentu, poruku, nesto umetnosti, nesto lepo, nece toga naci.
Ni jedno jedino zrno.

Odavno nisam sa tolikom paznjom pratio neki film, koji me zadivio apsurdom i stupidnostima koje se granice sa umetnoscu.

I zato ima moju apsolutnu preporuku.

Nalaz i misljenja strucnih lica sa IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1050160/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=eSpCWJnnWVI
« Poslednja izmena: 03.03.2009. 03:41:56 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.